واکنش شیائومی به ادعای سانسور در گوشی های این شرکت

شیائومی به ادعای سانسور در گوشی های این شرکت واکنش نشان می دهد

شیائومی چین می‌گوید تلفن های هوشمند آن ارتباطات کاربران را سانسور نمی‌کنند. به گزارش ایسنا، مرکز ملی امنیت سایبری لیتوانی روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد که سانسور نرم افزار تلفن Mi 10T 5G شیائومی برای منطقه اتحادیه اروپا غیرفعال شده است، اما می‌تواند در هر زمان از راه دور فعال شود. سخنگوی شیائومی در بیانیه ای به رویترز گفت که این دستگاه ارتباطات دریافتی و ارسال شده توسط کاربران را سانسور نمی‌کند. شیائومی هرگز رفتار شخصی کاربران تلفن های هوشمند خود مانند جستجو، تماس، وب گردی یا استفاده از نرم افزارهای ارتباطی شرکت های دیگر را محدود یا مسدود نمی‌کند. بر اساس گزارش مرکز ملی امنیت سایبری لیتوانی، تلفن شیائومی داده های تلفن رمزگذاری شده را به سروری در سنگاپور ارسال می‌کند که مقررات داده اروپا را نقض می‌کند. اما سخنگوی شیائومی گفت که این شرکت از مقررات حفاظت از داده های عمومی اتحادیه اروپا پیروی می‌کند.

معاون وزیر دفاع لیتوانی به رویترز چه گفت ؟

معاون وزیر دفاع لیتوانی به رویترز گفت که این وزارتخانه گزارش خود را به مقامات امنیت سایبری سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریکا ارسال کرده است. بر اساس این گزارش، اصطلاحات سانسور شده در برنامه های تلفن شیائومی، مانند مرورگر وب پیش فرض، عبارتند از “ثبت رایگان”، “زنده باد استقلال تایوان” و “جنبش دموکراسی”. ماه گذشته چین پس از اعلام تایوان مبنی بر نامگذاری نماینده این جزیره در لیتوانی به عنوان “دفتر نمایندگی تایوان”، از لیتوانی خواست تا سفیر خود را از پکن فراخواند و اعلام کرد که سفیر خود را از این کشور فرا می‌گیرد. نمایندگان تایوان در اروپا و ایالات متحده از نام تایپه استفاده می‌کنند تا از این جزیره که چین مدعی حاکمیت آن است، خودداری کنند. به گزارش رویترز، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، هفته گذشته بر حمایت خود از دولت لیتوانی در مواجهه با فشارهای چین تأکید کرد. به گزارش سلام نو، وب سایت xda-developers اخیراً در گزارشی مدعی شده است که تلفن های تعدادی از کاربران شیائومی در کوبا، ایران، سوریه، کره شمالی، سودان و کریمه در هفته های گذشته بدون اطلاع قبلی قفل شده (غیرفعال شده است). و پیام زیر به دیگران نشان داده می‌شود: واکنش شیائومی به ادعای سانسور در گوشی های این شرکت   سیاست شیائومی اجازه فروش یا ارائه محصول به قلمرویی را که در آن تلاش کرده اید، نمی‌دهد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر مستقیماً با خرده فروشان تماس بگیرید. سیاست شیائومی به شما اجازه نمی‌دهد که محصولی را در منطقه ای که فعال کرده اید بفروشید یا عرضه کنید. لطفاً برای اطلاعات بیشتر مستقیماً با فروشندگان تماس بگیرید. کارتریج HP 205A Yellow را با بهترین قیمت از رایانه Lyon خریداری کنید به نظر می‌رسد منبع اصلی توسعه دهندگان xda و سایر سایتهایی که احتمال قفل شدن گوشی های شیائومی در کشورهای مورد نظر را مطرح کرده اند، پست کاربر کوبا Reddit است. یکی از کاربران سوری نیز دو روز پیش با ارسال پستی در انجمن xda مدعی شد که این هفته چندین گوشی شیائومی در کشورش قفل شده است. به گفته این کاربر، تلفن های ذکر شده شامل هر دو مدل “Global ROM” و “India ROM” بودند. برای روشن شدن موضوع، زومیت با شرکت های واردکننده گوشی های شیائومی در ایران و انجمن واردکنندگان تلفن همراه تماس گرفته است که متأسفانه تاکنون پاسخ قطعی دریافت نکرده است. آیا در چند روز گذشته مشکلی مشابه برای گوشی شیائومی شما یا اطرافیان شما وجود داشته است؟

یکی از کاربران در پاسخ به اخبار مربوط به توقف تولید تلفن های همراه شیائومی در ایران نوشت:

این گزارشها ۱ ماه پیش در این کشورها/مناطق ایجاد شده است و هیچ گزارشی در کشور/منطقه ما وجود ندارد این گمانه زنی کاملاً غیر رسمی است و شیائومی هنوز هیچ اظهارنظر رسمی در این باره نکرده است. دلیل قرار گرفتن این ۶ کشور در این لیست تنها حدس نویسنده در این زمینه است. هیچ یک از کشورهای فهرست ممنوعیت صادرات شیائومی چنین قفلی ندارند. این مشکل چند روز پس از فعال سازی تلفن جدید توسط کاربر رخ می‌دهد، بنابراین هیچ نگرانی در مورد گوشی ای که قبلاً خریداری کرده اید وجود ندارد. در نهایت، تا زمانی که شیائومی رسماً اعلام نکند کشوری به نام ایران دستگاه های شیائومی را در این کشور مسدود می‌کند، خبری مبنی بر عدم وجود منابع رسمی و رسانه های گزارش نشده برای مسدود کردن کلمه تلفن همراه شیائومی در ایران معتبر نیست. واکنش شیائومی به ادعای سانسور در گوشی های این شرکت

واکنش شیائومی به ادعای سانسور تلفن همراه

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، سخنگوی شیائومی در بیانیه ای در واکنش به گزارش مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی مبنی بر غیر فعال شدن قابلیت سانسور در نرم افزار تلفن Mi ۱۰T ۵G شیائومی برای منطقه اتحادیه اروپا و امکان فعال شدن آن در هر زمان از راه دور اعلام کرد: این دستگاه ارتباطات دریافتی و ارسالی از سوی کاربران را سانسور نمی‌کند. شیائومی هرگز هیچ رفتار شخصی کاربران تلفن هوشمند نظیر جست و جو، تماس، وب گردی یا استفاده از نرم افزار ارتباطی شرکت های دیگر را محدود یا مسدود نخواهد کرد. این شرکت به مقررات حفاظت از دیتای عمومی اتحادیه اروپا پایبند است. در گزارش مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی آمده بود، تلفن شیائومی اطلاعات گوشی را بصورت رمزنگاری شده به سروری در سنگاپور ارسال می‌‌‌‌کند که خلاف مقررات دیتای اروپایی است.  این وزارتخانه گزارش را در اختیار مقامات امنیت سایبری کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا و آمریکا قرار داده است. طبق این گزارش واژه هایی که در اپلیکیشن های گوشی شیائومی مانند مرورگر وب پیش فرض، هدف سانسور قرار می گیرند شامل “تبت را آزاد کنید”، “زنده باد استقلال تایوان” و “جنبش دموکراسی” هستند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن