WPS سرور چیست؟

WPS سرور چیست؟

WPS سرور چیست؟

WPS سرور چیست؟

مشخصات Open Geospatial Consortium (OGC)، Web Processing Service (WPS) مشخصات بین المللی برای سرویس دهی و اجرای پردازش های مکانی در وب است. با فعال کردن قابلیت WPS هنگام انتشار سرویس پردازش جغرافیایی ، می توانید یک سرویس WPS ایجاد کنید.

چرا از سرویس WPS استفاده می کنیم؟

خدمات وی پی اس در صورتی مفید است که بخواهید خدمات پردازش زمینی خود را به روشی باز و شناخته شده در سیستم عامل ها و سرویس گیرنده های مختلف در دسترس قرار دهید. هر مشتری ساخته شده برای پشتیبانی از مشخصات WPS 1.0.0 می تواند خدمات شما را مشاهده و کار کند.

محدوده و سازگاری

برنامه های مشتری با اضافه کردن پارامترها به URL سرویس با سرویس WPS کار می کنند. سرویس های WPS منتشر شده در ArcGIS Server از عملیات اجباری زیر پشتیبانی می کنند: درخواست فراداده در مورد سرویس (GetCapunities) درخواست اطلاعات دقیق در مورد فرآیندهای قابل اجرا در سرویس (توصیف فرآیند) درخواست اجرای فرایندی که توسط سرویس WPS اجرا شده است (اجرا) می توانید اطلاعات بیشتری درباره خدمات WPS در وب سایت Open Geospatial Consortium کسب کنید. Esri همچنین یک صفحه وب استاندارد و قابلیت همکاری با جزئیات پشتیبانی خود از خدمات OGC در ArcGIS را نگهداری می کند.

حالت های اجرای WPS

سرویس های WPS و وظایف همراه آنها همزمان یا ناهمزمان هستند. Synchronous به این معنی است که برنامه های سرویس گیرنده منتظر می مانند تا وظیفه روی سرور اجرا شود. Asynchronous به این معنی است که برنامه های سرویس گیرنده قبل از رفتن به سایر کارها مجبور نیستند منتظر بمانند تا کار روی سرور تمام شود. برای هر دو حالت اجرا ، نتایج کار را می توان در سرور ذخیره کرد و از طریق یک URL به آنها ارجاع داد ، یا می توان آنها را مستقیماً به مشتری ها منتقل کرد. این شما هستید که تصمیم می گیرید سرویس WPS همزمان یا غیر همزمان اجرا شود. فقط کارهایی که به سرعت اجرا می شوند و مجموعه داده های خروجی کمی دارند باید به عنوان سرویس  وی پی اس همزمان منتشر شوند.

سرویس WPS را منتشر کنید

برای انتشار یک سرویس WPS ، ابتدا باید یک سرویس پردازش جغرافیایی یا یک ابزار وب را منتشر کنید. در حین یا پس از فرآیند انتشار ، گزینه WPS باید فعال شود. انتشار از ArcGIS Pro برای انتشار یک سرویس پردازش جغرافیایی یا یک ابزار وب از ArcGIS Pro 2.6 ، ArcGIS Enterprise 10.8.1 ، به جستجوی سریع نوشتن و به اشتراک گذاری ابزارهای وب و گشت و گذار سریع در نوشتن و به اشتراک گذاری خدمات پردازش زمینی مراجعه کنید. پس از انتشار سرویس ، باید مراحل زیر را در ArcGIS Server Manager قابلیت وی پی اس فعال کنید: با استفاده از یک مرورگر وب به ArcGIS Server Manager دسترسی پیدا کنید. وارد سیستم شوید و روی تب Services در بالا کلیک کنید. سرویس پردازش جغرافیایی که منتشر کرده اید را پیدا کرده و آن را باز کنید. در فهرست مطالب سمت چپ ، گزینه ها را انتخاب کنید. در بخش Select and configure capabilitiessection ، کادر WPS را علامت بزنید. باید بخش WPS Configuration ظاهر شود. در صورت تمایل ، برای ویرایش ویژگی های WPS ، مقدار را در جعبه متن مربوط به آن ویژگی تایپ کنید. روی ذخیره و راه اندازی مجدد در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید ؛ سرویس باید بطور خودکار راه اندازی شود. با فعال کردن موفقیت آمیز قابلیت WPS ، می توانید آدرس WPS را در بخش URL های بخش پیکربندی WPS در مرحله ۵ بالا مشاهده کنید انتشار از ArcGIS Desktop برای انتشار یک سرویس WPS ، باید یک سرویس پردازش جغرافیایی با قابلیت WPS را منتشر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایجاد سرویس WPS در ArcGIS Desktop ، به آموزش مراجعه کنید.

از خدمات WPS استفاده کنید

سرویس های WPS که در ArcGIS Enterprise اجرا می شوند در هر مشتری که از WPS پشتیبانی می کند قابل استفاده است. مرورگر وب ساده ترین سرویس گیرنده سرویس WPS است. با این وجود مشتری های شخص ثالث دیگری نیز برای مصرف خدمات WPS در دسترس هستند. برای مصرف خدمات WPS که توسط ArcGIS Enterprise میزبانی شده است ، مشتری باید از WPS 1.0.0 پشتیبانی کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد سوم به پیوندهای زیر مراجعه کنید: مشتری های مهمانی و کتابخانه هایی که قادر به مصرف خدمات WPS هستند:
  • ۵۲north
  • uDig
  • OpenLayers
  • ZOO
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن