Wifi هات اسپات به کوبا آمد! بله، و بالاخره کوبایی‌ها می‌توانند با استفاده از هزاران هات‌اسپات WiFi موجود در این جزیره به اینترنت دسترسی داشته باشند. دولت کوبا هات‌اسپات‌های WiFi را در ۳۵ ناحیه در این کشور آزاد کرد که قابلیت خدمات‌دهی به ۵۰ الی ۱۰۰ کاربر با سرعت ۱ مگابیت بر ثانیه را دارند. قبل از معرفی هات‌اسپات‌های WiFi به کوبا، فقط خانواده‌هایی از درجات بالا و مقام‌های دولتی به اینترنت دسترسی داشتند.برای بقیه جمعیت کوبا، هر کسی که می‌خواست از اینترنت استفاده کند باید به یکی از ۶۰۰ کلوب کامپیوتری دولتی این کشور می‌رفت و به ازای هر ساعت استفاده از اینترنت ۴٫۵ دلار پرداخت می‌کرد. هزینه‌ای که بیشتر کوبایی‌ها به دلیل متوسط درآمد ماهیانه ۲۰ دلاری‌شان قابل به پرداخت آن نیستند. هزینه استفاده از این هات‌اسپات‌ّهای جدید WiFi در کوبا از ۴٫۵ دلار به ۲ دلار در ساعت رسیده است که گرچه باز هم برای خیلی‌ها گران است اما حداقل به نظر می‌رسد دولت این کشور در حال قدم برداشتن در جهت درست است. خیلی از کوبایی‌ها برای دسترسی به اینترنت از گوشی‌ّهای هوشمند یا تبلت‌هایشان استفاده می‌کنند و فیسبوک پربازدیدترین سایت این کشور است. با از بین رفت درگیری‌های سیاسی بین امریکا و کوبا، و توافق دو طرف برای باز کردن سفارت طرف مقابل و ایجاد رابطه سیاسی، این جزیره کمونوستی بالاخره در حال آزاد کردن محدودیت‌های اینترنت است.
Wifi هات اسپات به کوبا آمد

Cuba Wifi Hotspot

یکی از شرکت‌هایی که به ارائه اینترنت رایگان در کوبا علاقه‌مند است گوگل است. رئیس هیات مدیره گوگل، اریک اشمیت، یک سال پیش به کوبا رفت تا ارزش‌های اینترنت آزاد و رایگان را برای این کشور توضیح دهد، و در اتفاقی جدیدتر مدیران اجرایی گوگل راهی را برای دسترسی وسیع‌تر مردم کوبا به اینترنت ارائه داده‌اند. کوبا و کره شمالی، از جهت محدود کردن دسترسی به اینترنت برای شهروندان‌شان معروفند. بنابر آمارگیری یکی از موسسات سازمان ملل تنها ۳٫۴ درصد از خانه‌های کوبایی به اینترنت دسترسی دارند. اما به نظر می‌رسد که این شرایط در حال بهبود است و احتمالاً دسترسی به اینترنت از خانه‌ها با استفاده از فناوری ADSL نیز به کاربران ارائه بشود. ویلیام لئوگرند، پروفسور دانشگاه آمریکا در مصاحبه‌ای با رویترز گفته است:
«از لحاظ تاریخی کوبا بدترین دسترسی به اینترنت در نیم‌کره خود را دارا است. به نظر می‌رسد که دولت کوبا فهمیده است که دسترسی وسیع به اینترنت برای اقتصاد یک کشور قرن بیست و یکم لازم است. کافه‌های اینترنتی و حالا نیز این شبکه‌های WiFi نشان می‌دهد که دولت در مورد وسیع کردن دسترسی مردم به اینترنت جدی است.»
در حالی که کوبایی‌ها به خاطر آزادتر شدن وضعیت اینترنت در کشورشان خوشحال هستند، تهدیدی احتمالی نیز وجود دارد. هک شدن. دزدها و دیگر اشخاص ثالث می‌توانند به راحتی هات‌اسپات‌های عمومی WiFi را هک کنند و نام کاربری و رمز عبور شبکه‌های اجتماعی، بانک‌ها و دیگر سرویس‌های شخصی و محرمانه را در عرض چند ثانیه به سرقت ببرند. اما این تهدید بدون راه حل نیز نیست. با استفاده از یک VPN ( فیلتر شکنی مانند کریو )  که تمام اطلاعات ارسالی و دریافتی اینترنت کاربر را رمزگذاری می‌کند، می‌توانید از به سرقت رفتن اطلاعات توسط اشخاص ثالث جلوگیری کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه VPN به قسمت وبلاگ وب‌سایت ما سر بزنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن