wi-fi رایگان در سال ۲۰۱۷ فراهم خواهند شد، این خبر خوشی است ولی آیا اطلاعات شما از امنیت در مقابل سارقان برخوردار است؟ راهکار های ما را برای امن بودن ارتباط خود مطالعه کنید. قطعا چند بار برایتان اتفاق افتاده که از نبودن Wifi ( اینترنت بی سیم ) رایگان در قطار ها ناراضی باشید،ناراحتی ها و ناراضی بودن به زودی به اتمام می رسد زیرا نخست وزیر بریتانیا، دیوید کامرون، پنجشنبه از Wi-fi های رایگان در قطار ها در انگستان و ولز از سال ۲۰۱۷خبر داد.

دولت بریتانیا اعلام کرد برای پروژه Wi-fi رایگان مبلغ ۵۰ میلیون یورو سرمایه گذاری شده و بخش های Southern and Great Northern، Southeastern، Chiltern و Arriva را شامل خواهد شد. نخست وزیر اعلام کرد:

“این یک نیاز حیاتی برای تجارت و افراد است تا بتوانند از Wi-fi در هنگامی که در قطار هستند برای کار های خود استفاده کنند”.

قعطا این کار حرکتی بزرگ در راه درست برای کارکنان قطار و مسافران برای داشتن ارتباط با دنیای بیرون است ولی بسیاری از مردم از خطرات احتمالی Wi-fi های عمومی با خبر نیستندو این موضوع مهمترین موضوع در رابطه با Wi-fi در قطار های انگلستان می باشد. به یاد داشته باشید Wi-fi عمومی امنیتی ندارند و مک دونالد و استار باکس نیز مسلما به این موضوع اشاره کرده اند. استفاده از Wi-fi های عمومی چه در هتل، چه در رستوران و چه در قطار از هیچ امنیت و رمزگزاری برخوردار نمی باشد.هرگاه شما از وای-فای های عمومی در حال استفاده هستید راهی بزرگ را برای سارقین اطلاعات و هکر ها برای دسترسی به اطلاعات شخصی خود در اختیارشان می گزارید.تمامی رمز های عبور و نام کاربری بانک ها،فسیبوک،توئیتر و … ممکن است به سرقت برسد.ترسناک است!نه؟

خوشبختانه راهی برای مقابله با افکار شوم دزدان اطلاعات وجود دارد که هنگام استفاده از Wi-fi های عمومی در رستوران و کافی شاپ ها و… مانع درسترسی به اطلاعاتتان توسط هکر ها می شود.

  • ۵ راه برای منع دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی در هنگام استفاده از Wi-fi عمومی
  1. استفاده از شبکه اختصاصی مجازی ( VPN )، بهترین راه برای حفظ اطلاعات شخصی از دسترس هکر ها است، هنگامی که از VPN استفاده می کنید تمامی اطلاعات ارسالی شما توسط تونل فیلتر شکن رمزنگاری می شوند.هر سارقی که بخواهد اطلاعات شما را به سرقت برساند با این کار نا امید خواهد شد، وی پی ان و فیلتر شکن یک کابوس برای سارقان است.
  2. هنگامی که نیازی به Wi-fi ندارید،Wi-fi دستگاه خود را خاموش کنید تا این کار مانع اتصال خودکار به شبکه های Wi-fi شود.
  3. آیا از واقعی و قانونی بودن شبکه Wi-fi اطلاع دارید؟ بسیاری از هکر ها سرویس های مجازی و غیر واقعی Wi-fi را ایجاد می کنند تا بتوانند اطلاعات شما را به سرقت برسانند. اگر از واقعی بودن سرویس اطلاعات ندارید این موضوع را با ارائه دهنده در میان بگزارید.
  4. مطمعا شوید که وبسایتی که در حال مشاهده می باشد از رمز گزاری SSL برخوردار باشد. می توانید از این امر توسط وجود “https” در نوار مرورگر اطمینان پیدا کنید.اگر “https” در هنگام مشاهده سایت ها وجود نداشت نشانه ناامن بودن و رمزگزاری نشده بودن سایت می باشد.
  5. ممکن است از سرویس های با رمز نگاری Wi-fi استفاده کنید.هنگامی که در محدوده پوشش سرویس باشید دستگاه شما به صورت خودکار به این سرویس ها متصل می شوند، می توانید هنگام اتمام کار خود رمز عبور سرویس را از حافظه حذف کنید تا در صورت قرار گرفتن در محدوده پوشش مانع اتصال آن شوید.

اگر هنوز هم متقاعد نشده اید که هک شدن در Wi-fi های عمومی کار بسیار آسانی است می توانید مشاده کنید که چگونه کودکی ۷ ساله به سرعت اقدام به این کار می کند.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن