چه زمانی vpn و smart dns اهمیت پیدا می کنند؟

چه زمانی vpn و Smart DNS اهمیت پیدا می کنند؟

بسیاری از کانال‌ها، وب‌سایت‌ها و خدمات فقط در برخی کشورها در دسترس هستند و افراد را از لذت بردن از مکان‌های دیگر باز می‌دارند.

به عنوان مثال، می توانید Netflix، Hulu، Amazon Prime و BBC iPlayer را داشته باشید. اینها راه های سرگرمی شما هستند اما برای تماشای جهان رایگان نیستند. اگر جزو کشورهای انتخاب شده نیستید، پیامی را مشاهده خواهید کرد که محدودیت های اعمال شده برای منطقه شما را نشان می دهد.

 

خوشبختانه، راه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند این محدودیت‌ها را دور بزنید و محتوای نمایش‌های دلخواهتان را به‌طور یکپارچه تماشا کنید. دو روش اصلی که می توانند اثرات قابل اعتماد ارائه دهند Smart DNS و VPN هستند. مزایا و معایب خود و همچنین طرفداران و دشمنان خود را دارد. از آنجایی که می‌دانیم غلبه بر محدودیت‌های محتوا برای تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان بسیار مهم است، در اینجا قصد داریم خدمات این دو را با هم مقایسه کنیم.

چه زمانی vpn و smart dns اهمیت پیدا می کنند؟

 

 پروکسی چگونه کار می کند؟

عوامل DNS هوشمند تنظیمات سیستم نام دامنه (DNS) شما را تغییر می دهند تا وب سایت هایی که بازدید می کنید فکر کنند در مکان مناسبی برای دسترسی به محتوای خود هستند.

 

DNS مؤلفه‌ای است که URLهای انسانی مانند www.google.com را به پروتکل اینترنت (I.P.) تبدیل می‌کند، که آدرس‌های رایانه می‌توانند به عنوان «۸٫۸٫۸٫۸» درک شوند. معمولاً توسط سرورهای DNS خصوصی که توسط ISP شما اداره می شوند اجرا می شود. به طور معمول، مکان سرور DNS که استفاده می‌کنید به شما کمک می‌کند یک سرور شرکت نزدیک (در این مورد Google) را انتخاب کنید تا بتوانید سرعت و خدمات مرتبط بهتری دریافت کنید – اما همچنین می‌تواند به شما کمک کند از دسترسی خود به یک سرویس جلوگیری کنید.DNS هوشمند شما را مشغول نگه می دارد.

 

Smart DNS چیست؟

 

پروکسی Smart DNS سرویسی است که محتوای وب‌سایت‌ها، کانال‌ها و سایر سرویس‌های آنلاین مسدود شده در منطقه را باز می‌کند. تعدادی آدرس وب وجود دارد که با استفاده از Smart DNS می توان به آنها دسترسی داشت. Smart DNS می تواند شبیه به VPN باشد، هر دو با هدف کمک به کاربران در دور زدن محدودیت های جغرافیایی و لذت بردن از محتوای آنلاین بدون سانسور. این پروکسی به عنوان یک رابط بین وب سایت مورد نظر شما و دستگاه شما عمل می کند و به شما امکان می دهد به محتوایی دسترسی پیدا کنید که در دسترس نیست.

 

مزایای ذکر شده

 1. سرعت بالا
 2. ساده در نصب و اجرا
 3. ارزان تر (حتی رایگان) از VPN
 4. روی هر دستگاهی کار می کند

معایب

 1. بدون رمزگذاری
 2. بدون پنهان کردن IP
 3. ممکن است نیاز به تنظیم دستی داشته باشد

VPN چیست؟

VPN سیستمی است که به شما کمک می کند هویت دیجیتال واقعی خود را پنهان کنید و یک آدرس IP جدید به شما می دهد. از رمزگذاری برای داده‌های شما استفاده می‌کند برخلاف  Smart DNS، به این معنی که ناشناس می‌مانید و از دسترس همه هکرها دور می‌شوید. VPN مانند رابطی عمل می کند که از سرورهای راه دور برای محدود کردن محتوای مورد نظر شما استفاده می کند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات VPN در بازار وجود دارند که هر کدام با دستورالعمل ها و دستورالعمل های نصب دقیق هستند. می توانید VPN بخرید و کریو خود را در parsvpn.asia بخرید.

 

مزایای خرید VPN و خرید کریو به طور خلاصه

 • از رمزگذاری استفاده کنید
 • IP خود را مخفی کنید
 • بسیار قابل اعتماد
 • حمایت کامل

معایب VPN خریداری شده

 • کمی گران تر از Smart DNS
 • به دلیل رمزگذاری سرعت را کاهش می دهد
 • شما نمی توانید چندین مکان را همزمان رفع انسداد کنید
چه زمانی vpn و smart dns اهمیت پیدا می کنند؟

کدام سرویس را باید انتخاب کنید؟

ما تعیین کرده‌ایم که هر دور از روش می‌تواند برای محدود کردن سانسور محتوا از کانال‌ها، وب‌سایت‌ها در سراسر جهان استفاده شود.اما سوال اصلی این است که کدام یک بهترین گزینه است. درست است، این را می توان نادیده گرفت – اما مگر اینکه شما یک متخصص فنی باشید که می داند او چه کار می کند. در عوض، راهی برای اولویت بندی ویژگی های مختلف این دو سرویس است.

 

به عنوان مثال، اگر به طور جدی در مورد حفظ حریم خصوصی آنلاین نگران هستید، قطعاً باید در مورد ارائه دهندگان خدمات VPN که قصد خرید آنها را دارید بدانید. از سوی دیگر، اگر به دنبال سرعت های بالاتر بدون از دست دادن پهنای باند هستید، Smart DNS باید انتخاب شماره یک شما باشد. همانطور که می بینید، چند پارامتر وجود دارد که باید تصمیم بگیرید.

 

تمام مزایا و معایب را حتما بخوانید. هر کدام را که انتخاب کنید، قطعا از اینکه مدیریت سایت هایی را که منتظر آن بودید بازگشایی می کند، خوشحال خواهید شد. مسیر هر کدام را دنبال کنید و از آزادی که به شما می دهد لذت ببرید.

 

مانند خرید کریو، خرید VPN یک راه حل عالی برای هر کسی که به دنبال حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن است و فرصتی برای دریافت ترافیک آنلاین رمزگذاری شده است، در حالی که Smart DNS یک راه حل نامحدود برای هر کاربری است که خواهان پخش سریع و بدون وقفه است. به رمزگذاری زمان تصمیم گیری فرا رسیده است.

   
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن