وی پی ان (vpn) چیست؟

وی پی ان مخفف شده  “شبکه خصوصی مجازی”هست ، کار آن خدماتی است که ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و از هویت آنلاین شما محافظت می کند.

وی پی ان چه کاری انجام می دهد؟

 وقتی می خواهید به وب سایت در اینترنت دسترسی پیدا کنید ، با اتصال به ارائه دهنده خدمات اینترنت خود (ISP) شروع می کنید. آنها شما را به هر وب سایت (یا منابع آنلاین دیگر) که می خواهید بازدید کنید هدایت می کنند. تمام ترافیک اینترنت شما از طریق سرورهای ISP شما عبور می کند ، به این معنی که آنها می توانند همه کارهایی را که انجام می دهید بصورت آنلاین مشاهده کنند و وارد شوند. آنها حتی ممکن است تاریخچه مرور شما را به تبلیغ کنندگان ، سازمان های دولتی و اشخاص ثالث تحویل دهند.

اینجاست که یک وی پی ان(vpn) بازی می شود. این مسیر ترافیک اینترنت شما را از طریق یک سرور ویژه از راه دور پیکربندی شده تغییر مسیر می دهد. به این ترتیب ، وی پی ان (vpn)آدرس IP شما را مخفی می کند و تمام داده هایی را که می فرستید یا دریافت می کنید رمزگذاری می کند. داده های رمزگذاری شده برای هرکسی که آنرا رهگیری می کند به نظر می رسد خواندن آن غیرممکن است.

اتصال اینترنتی ایمن

یک شبکه عمومی وای فای (Wi-Fi) را در نظر بگیرید – شاید در فرودگاه یا مغازه ها ویا مکان های عمومی . معمولاً بدون هیچ فکری  وصل می شوید ،و اما آیا می دانید چه کسی می تواند زبانه ها را در ترافیک شبکه نگه دارد؟ آیا حتی می توانید مطمئن باشید که آن قانونی است؟ آیا می توان آن را توسط یک جنایتکار که در جستجوی اطلاعات شخصی شما است تنظیم کرد؟ در مورد گذرواژه‌ها ، اطلاعات بانکی ، شماره کارتهای اعتباری و سایر اطلاعات خصوصی که هر بار به صورت آنلاین ارسال می کنید ، فکر کنید.

با فعال کردن وی پی ان (VPN) ، تمام داده هایی که ارسال و دریافت می کنید از طریق یک تونل رمزگذاری شده سفر می کنند تا کسی نتواند اطلاعات شخصی شما را به دست آورد. این بدان معناست که حتی اگر یک مجرمان سایبری به شکلی موفق به رهگیری داده های شما شوند ، آنها نمی توانند آن را رمزگشایی کنند.

چرا به وی پی ان احتیاج داریم؟

حتی اگر نمی خواهید چیزی برای پنهان کنید ، احتمالاً ایده تماشای و پیگیری را دوست ندارید. به همین خاطر دلیل اصلی عدم انتخاب کاربران اینترنتی خدمات وی پی ان (VPN) ، حریم خصوصی آنلاین و امنیت عمومی است.

وقتی اینترنت را با استفاده ازوی پی ان (VPN) مرور می کنید ، ارتباطات شما رمزگذاری می شوند ، به همین خاطر  ISP ، دولت ، هکرها و سایر اشخاص ثالث شما قادر به دیدن هیچ کدام از وب سایتهایی نیستند که بازدید می کنید و نمی توانند در فعالیت های آنلاین شما دخالت کنند.

از ویژگی های خوب دیگر در مورد استفاده از وی پی ان (VPN) این است که می توانید در هر کجا که هستید به کل  اینترنت جهانی دسترسی پیدا کنید. یک وی پی ان (VPN) این امکان را به شما  می دهد تا در جاهای و مکان های  مختلف به صدها سرور از راه دور متصل شوید ، از این طریق با دور زدن سانسور.

 

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن