پروکس و وی پی ان(VPN)

VPN ها و سرورهای پروکسی هر دو از هویت کاربران محافظت می کنند و ابزاری عالی برای دسترسی به محتوای محدود جغرافیایی هستند. از آنجا که هر دوی این سرویس ها می توانند کار را به پایان برسانند ، مردم تمایل دارند به طور متقابل از آنها صحبت کنند. با این حال ، یکی از حریم خصوصی شما محافظت می کند ، و دیگری نه.      

   

یک پروکسی سرور چیست؟

سرورهای پروکسی به عنوان رله بین وب سایتی که بازدید می کنید و دستگاه شما عمل می کنند. ترافیک شما از طریق یک مرد متوسط ​​انجام می شود ، یک دستگاه از راه دور که برای اتصال شما به سرور میزبان استفاده می شود. سرور پروکسی آدرس IP اصلی شما را مخفی می کند تا وب سایت IP پروکسی را مشاهده کند (در بعضی موارد ، رایانه های دیگر کاربران پروکسی برای این مورد استفاده می شود). با این حال ، پراکسی ها فقط در سطح برنامه کار می کنند ، به این معنی که فقط ترافیک حاصل از یک برنامه واحد که پروکسی خود را تنظیم کرده اید ، دوباره مورد استفاده قرار می گیرد. آنها همچنین ترافیک شما را رمزگذاری نمی کنند.

   

شبکه خصوصی مجازی چیست؟

مانند یک پروکسی ، یک VPN همچنین از طریق سرور از راه دور از اینترنت شما عبور می کند و آدرس IP شما را پنهان می کند تا وب سایت ها نتوانند IP یا مکان اصلی شما را ببینند. با این حال ، آن را در سطح سیستم عامل کار می کند ، به این معنی که تمام ترافیک شما را تغییر می دهد ، چه از مرورگر شما یا یک برنامه پس زمینه.

 VPN همچنین ترافیک شما بین اینترنت و دستگاه شما را رمزگذاری می کند. این بدان معناست که ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) نظارت بر فعالیت اینترنت شما و جمع آوری داده ها در مورد شما دیگر نمی تواند آنچه را انجام می دهید بصورت آنلاین – فقط این که به یک سرور VPN وصل هستید. رمزگذاری همچنین شما را از نظارت دولت ، ردیابی وب سایت و هرگونه جاسوسی یا هکرهایی که ممکن است سعی در رهگیری دستگاه شما داشته باشند ، محافظت می کند. VPN نهایت امنیت و امنیت آنلاین را برای شما فراهم می کند.

   

   

تفاوت های اصلی بین سرویس های VPN و پروکسی

  • سرورهای پروکسی ترافیک شما را رمزگذاری نمی کنند. یک سرویس VPN شما را از ردیابی ISP ، نظارت دولت و هکرها محافظت می کند. پراکسی ها اینگونه نیستند ، بنابراین هرگز نباید از آنها برای رسیدگی به اطلاعات حساس استفاده شود.
 
  • VPN ها در سطح سیستم عامل کار می کنند و در حالی که پراکسی ها در سطح برنامه کار می کنند ، تمام ترافیک خود را دوباره مورد بازبینی قرار می دهند و فقط ترافیک یک برنامه یا مرورگر خاص را دوباره مورد بررسی قرار می دهند.
  • VPN ها به دلیل نیاز به رمزگذاری داده های شما می توانند نسبت به پراکسی ها کندتر باشند. با این حال ، روش هایی وجود دارد که می توانید سرعت اتصال و مرور خود را بهبود بخشید.
  • معمولاً VPN ها پرداخت می شوند (شما نباید به سرویس های رایگان اعتماد کنید زیرا محدودیت هایی دارند و تمایل دارند که اطلاعات شما را از آن کاسته کنند) در حالی که بسیاری از سرورهای پروکسی رایگان هستند.
  • اتصال VPN قابل اعتماد تر است در حالی که اتصالات سرور پراکسی بیشتر بار می افتد.

برای خرید اشتراک(VPN)پرسرعت کیلیک کنید.

 
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن