پروکسی ساکس(socks) چیست؟

مخفف کلمه  Socket Secure ، یک بستر (پروتکل) شبکه ای است که با مسیریابی ترافیک شبکه به سرور واقعی از طرف مشتری ، ارتباط با سرورها را از طریق فایروال تسهیل می کند.ساکس (SOCKS) برای مسیریابی هر نوع ترافیک ایجاد شده توسط هر پروتکل یا برنامه طراحی شده است.

پروکسی ساکس۵( socks5)چیست؟

SOCKS یک بستر( پروتکل) اینترنتی است که بسته های بین سرور و مشتری را با استفاده از سرور پروکسی هدایت می کند. ترافیک شما از طریق سرور پروکسی انجام می شود که قبل از رسیدن به مقصد ، یک آدرس IP دلخواه تولید می کند. از نظر فنی ،ساکس۵(آخرین نسخه) از سرورهای پروکسی استفاده می کند تا اتصالات پروتکل داده کاربر (UDP) یا پروتکل کنترل انتقال (TCP) را از طریق آدرس های IP دلخواه شکل دهد.

ویژگی پروکسی ساکس۵ (socks5)

مسیریابی ترافیک شما از طریق یک پروکسی می تواند شما را ناشناس بسازد ، بدون اینکه امنیت شمارو تضمین کند. بر خلاف وی پی ان( VPN )، یک پراکسی ترافیک شما را نمی تواند رمز گذاری کند. دریابید که پروکسی SOCKS5 چیست ، چه مزایایی را ارائه می دهد و چگونه می توانید از آن با وی پی ان(VPN) برای حفظ حریم خصوصی و امنیت نهایی استفاده کنید.  

۵مزایای استفاده از پروکسی ساکس ۵

شماره (۱)  بلوک های اینترنتی متشکل

به این دلیل که سرورهای پروکسی به عنوان رله بین دستگاه و اینترنت شما عمل می کنند ، شما می توانند به راحتی در بلاک های اینترنتی را دور بزنید. به عنوان مثال ، اگر IP شما توسط یک وب سایت خاص در لیست سیاه قرار گرفت (یا از وی پی ان (VPN)استفاده می کنید و IP های سرورهای آن در لیست سیاه قرار گرفتند) می توانید از طریق پروکسی ساکس ۵ (SOCKS5) ترافیک خود را مسیریابی کنید و از این طریق این بلوک را دور بزنید. با این حال ، به شما کمک نمی کند تا از دیوارهای آتش ملی جلوگیری کنید ، زیرا بیشتر آنها از بازرسی بسته های عمیق (DPI) استفاده می کنند. این بدان معنی است که ترافیک شما توسط ISP و قبل از رسیدن به وب سایت مسدود شده است.

شماره(۲)بدون محدودیت برنامه ، پروتکل یا ترافیک

برخلاف پراکسی های HTTP ، که فقط می توانند با صفحات وب HTTP و HTTPS تفسیر و کار کنند ، نمایندگان SOCKS5 می توانند با هرگونه ترافیکی کار کنند،بدون هیچ محدودیتی که برای کاربران بسیار جالب است.

شماره (۳) اتصالات سریعتر و مطمئن تر

بر خلاف پیشینیان خود ، که فقط از پروتکل TCP استفاده می کردند ، سرورهای پروکسی SOCKS5 می توانند از پروتکل UDP استفاده کنند و از اتصال مطمئن و عملکرد کارآمد اطمینان حاصل کنند.

پروتکل اینترنت TCP ارتباطی بین مشتری و سرور برقرار می کند و مطمئن می شود که تمام بسته ها از یک طرف به طرف دیگر می رسند. این نیاز به جاگذاری محتوا در یک قالب ثابت دارد تا بتوان به راحتی انتقال داد. از طرف دیگر ، UDP روی این مسئله تمرکز نمی کند که آیا تمام بسته های مشتری یا سرور به طرف دیگر می رسد و آیا آنها به همان ترتیب منتقل می شوند. UDP وقت خود را برای تبدیل بسته های داده به یک جریان از بسته های ثابت تلف نمی کند. بنابراین ، با استفاده از این UDP در دسترس ، SOCKS5 می تواند سرعت سریعتر و یک اتصال قابل اعتماد ارائه دهد.

شماره(۴)خطاهای کمتری و عملکرد کلی بهبود یافته است

بسیاری دیگر از پروکسی ها هدرهای بسته داده را بازنویسی می کنند. به همین دلیل ، احتمال سوءاستفاده یا سوءاستفاده از آن داده ها بسیار زیاد است. سرورهای پروکسی SOCKS5 هدرهای بسته داده را بازنویسی نمی کنند ، بنابراین احتمال خطا کمتر است. از آنجا که خطاهای بسیار کمتری وجود دارد ، عملکرد به طور خودکار بهبود می یابد. با این حال ، این به هزینه‌ای برای حفظ حریم خصوصی و امنیت شما ایجاد می شود زیرا هدرهای بسته شامل اطلاعات شخصی شما هستند و به راحتی قابل شناسایی هستند.

شماره(۵)عملکرد بهتر در سیستم عامل های P2P

SOCKS5 سریعتر از سایر پروکسی ها است زیرا بسته های داده کوچکتر را منتقل می کند. بنابراین سرعت بارگیری سریع تری را ارائه می دهد ، به همین دلیل بسیاری از کاربران از آن برای اتصال به وب سایت ها و سیستم عامل های به اشتراک گذاری P2P استفاده می کنند.

 
       
 
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن