تعریف بد افزار (malware)

 

مخرب   +   نرم افزار    =     نرام افزار های مخرب یا همان بد افزار

نرم افزار malware به گونه ایی طراحی شده است که میتواند در برابر صاحب یک سیستم یا دستگاه کار کند . اثرات این نرم افزار میتواند بسیار متفاوت باشد،که از ردیابی مخفیانه بی ضرر گرفنه تا از بین بردن انها برای تفریح.

انواع بد افزار ها

  • تبلیغاتی

نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم یک نوع نرم افزار مخرب نسبتاً بی شرمانه است که به جای آسیب رساندن به رایانه شما ، روی پول درآوردن تمرکز دارد. این نرم افزار تبلیغاتی تهاجمی ، تبلیغات بنری را در وب سایت ها و پنجره های برنامه نمایش می دهد. علائم ممکن است متفاوت باشد ، اما اصلی ترین آنها احتمالاً تبلیغات پاپ آپ روی دسک تاپ شما یا برنامه ها ، وب سایت ها یا برنامه هایی است که قبلاً آنها را نداشته اید

  • جاسوسی

جاسوسی ساخته شده است که (از تعجب!) برای شما جاسوسی کند. این بدافزار در پس زمینه پنهان می شود ، نظارت بر استفاده از رایانه و فعالیت مرور اینترنت شما. این می تواند کلمه عبور ، جزئیات بانکی و ایمیل را برداشت کند و حتی می تواند ورود به سیستم را با ضربه زدن به کلید انجام دهد یا تنظیمات امنیتی را تغییر دهد. تمام اطلاعاتی که جمع آوری می کند به یک کاربر از راه دور ارسال می شود. همچنین می تواند برنامه های مخرب دیگر را بدون اجازه شما بارگیری و نصب کند.

  • ویروس

این یکبار تعریف بدافزار در نظر گرفته شده بود. تقریباً مانند ویروس بیولوژیکی ، ویروس رایانه ای از میزبان به میزبان گسترش می یابد تا بیشترین تعداد دستگاه را آلوده کند. متصل به پرونده ها یا برنامه ها ، می تواند از طریق بارگیری اینترنت ، ایمیل ، رسانه های اجتماعی یا پیام های متنی پخش شود.با این حال ، یک ویروس معمولاً نمی تواند یک کامپیوتر را به طور مستقل آلوده کند – برای اجرای برنامه ای که به آن متصل است ، به یک کاربر نیاز دارد. آسیب ناشی از ویروس ها از ناراحتی های جزئی مانند تغییرات تصویر زمینه رومیزی تا خرابی های مهم سیستم یا از بین رفتن کامل داده ها متغیر است

  • کرم 

در مقایسه با ویروس ها ، کرم ها می توانند کاملاً بی گناه به نظر برسند ، زیرا خود آنها هیچ گونه آسیبی به سیستم نمی رسانند. هدف اصلی کرم کپی کردن خود و پخش شدن در درایو یا شبکه محلی است

  • تروجان

بدافزارهای تروجان ، مانند اسب Trojan of افسانه یونانی ، با مخفی کردن برنامه های بی گناه به رایانه ها نفوذ می کنند. پس از ورود به سیستم ، آنها می توانند برای هکرها برای سیستم خود وارد شوند و داده های شما را جمع کنند یا حتی شما را کاملاً از رایانه خود قفل کنند.

  • باج افزار

یکی از جدی ترین تهدیدهای سایبری به دلیل امکان گسترش سریع و ایجاد خسارت های گران قیمت است. Ransomware به منظور ایجاد سود طراحی شده است. هنگامی که بدافزار دستگاه را از طریق آسیب پذیری سیستم آلوده کند ، تمام داده ها را رمزگذاری می کند ، کاربر را قفل می کند. سپس ، از قربانی می خواهد که مبلغی را برای رمزگشایی پرونده ها پرداخت کند.

  • روت کیت

روت کیت ها بسیار خطرناک هستند زیرا واقعاً به دنبال ژولار هستند. هدف روت کیت برای به دست آوردن عمیق ترین قسمتهای خصوصی مدیر موجود در دستگاه شماست تا بتوانند بدون شناسایی یا حذف شدن ، تقریباً کاری انجام دهند. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها در پست روت کیت ما کسب کنید.

  • کیلید کنترل کننده(keylogger)

فرایندی است برای ردیابی که برای کشف رمزهای حساس خود یا نظارت بر ارتباطات خصوصی ، انواع کاربر را تایپ می کند.با انواع مختلفی از کیلید های کنترل دهنده ها  این کار ها را میتوان انجام داد – این همچنین می تواند کشف آنها را بسیار سخت کند.

 


 

 

 

 

                 

                                                                                                       

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن