کریو اپراتور چیست؟

کنفرانس و صف تماس را در کریو اپراتور بررسی کنید.

در این سری از مقالات آموزشی به آموزش سیستم تلفن شبکه یا VoIP کریو اپراتور پرداختیم. پس از نصب و پیکربندی برخی از ویژگی‌های این سیستم تلفنی تحت شبکه، به نحوه پیکربندی پست صوتی در آن پرداختیم. در این قسمت از سری آموزش‌های Cryo Operator به نحوه پیکربندی کنفرانس CryoOperator و صف تماس خواهیم پرداخت.  
 

پیکربندی کنفرانس در کریو اپراتور

برای پیکربندی کنفرانس، یک برنامه افزودنی در Configuration> Conferences اضافه کنید. پس روی Add کلیک کنید. حالا بیایید به گزینه‌های Add Conference نگاه کنیم. Kerio operator چیست؟   پسوند کنفرانس: شما باید یک برنامه افزودنی برای این کنفرانس انتخاب کنید. توضیحات: می‌توانید توضیحی برای تعیین کنفرانس ایجاد کنید. نوع کنفرانس: نوع کنفرانس را انتخاب خواهید کرد. شما می‌توانید از بین دو نوع کنفرانس انتخاب کنید، یکی Statically configured و دیگری Dynamic که بنا به درخواست ایجاد می‌شود. نوع Statically Configured در اینجا انتخاب شده است. بنابراین شما تمام تنظیمات را وارد می‌کنید. تعداد شرکت‌کنندگان: تعداد شرکت‌کنندگان در این کنفرانس می‌تواند محدود یا نامحدود باشد. پین: یک کد برای کنفرانس وارد کنید. اعلام تعداد شرکت‌کنندگان: با فعال کردن این گزینه تعداد شرکت‌کنندگان اعلام می‌شود. پخش اعلامیه…: با فعال کردن این گزینه اعلامیه برای اولین شرکت‌کننده پخش می‌شود. Play Music…: با فعال کردن این گزینه، موسیقی برای اولین شرکت‌کننده پخش می‌شود. ضبط تماس: ضبط تماس کنفرانسی به این ترتیب پس از شماره‌گیری ۲۰۰ از شما خواسته می‌شود که پین ​​خود را وارد کنید. بلافاصله پس از وارد کردن پین خود وارد کنفرانس می‌شوید. Kerio operator چیست؟    

بررسی کنفرانس‌های DYNAMIC، CREATED ON DEMAND

کنفرانس کریو اپراتور و صف تماس – اگر نوع کنفرانس را روی Dynamic تنظیم کنید، که براساس تقاضا ایجاد شده است، کاربران می‌توانند کنفرانس‌های مختلفی را خودشان ایجاد کنند.

  Kerio operator چیست؟   به عنوان مثال، در این مثال، ۲۵۰ را شماره‌گیری کنید، از شما خواسته می‌شود یک شماره برای کنفرانس خود انتخاب کنید، به عنوان مثال # ۱۲۳ #، سپس از شما خواسته می‌شود که یک پین برای کنفرانس خود انتخاب کنید، به عنوان مثال ۱۲۳، مشترکین برای پیوستن به کنفرانس. ابتدا باید ۲۵۰ را شماره‌گیری کنید و سپس شماره کنفرانس ۱۲۳ و رمز عبور ۱۲۳ را وارد کنید. به این ترتیب می‌توانید به کاربران اجازه دهید به صورت پویا یک کنفرانس برای خود ایجاد کنند. کنفرانس کرایو اپراتور و صف تماس – در تصویر زیر دو کنفرانس ۱ # و ۲ # با رمز‌های عبور متفاوت ایجاد کرده‌ایم، بنابراین استفاده از کنفرانس‌های نوع Dynamic بسیار بهتر از نوع Static است. البته استفاده مجدد از انواع کنفرانس‌ها به سیاست‌های سازمانی و همچنین نیاز‌های اساسی سازمان بستگی دارد. مطالب مرتبط

خدمات کریو اپراتور PBX را بررسی کنید.

  Kerio operator چیست؟    

کنفرانس کریو اپراتور و Call Queuing – ایجاد یک صف تماس در کریو اپراتور

برای ایجاد یک صف تماس در اپراتور کریو، کافیست یک صف از مسیر Configuration> Call Queues اضافه کنید. ابتدا تب General را در Add Call Queue بررسی می‌کنیم.

  Kerio operator چیست؟   Queue Extension: پسوندی را برای صف تماس انتخاب کنید. در مثال ما ۳۰۰ داخلی را انتخاب کردیم. Queue Strategy: نوع استراتژی زنگ زدگی داخلی در صف را مشخص می‌کند. انواع مختلف استراتژی در زیر مورد بحث قرار گرفته است. حالت Round Robin با حافظه: در این حالت از نوعی توزیع دایره‌ای استفاده می‌شود. به این ترتیب آخرین Agent (همان عوامل داخلی مسئول پاسخگویی به افراد منتظر در صف) که به تماس پاسخ داده است به خاطر سپرده می‌شود و کاربر بعدی به Agent دیگری منتقل می‌شود. حالت Ring all agents: همه نماینده‌ها زنگ می‌زنند تا زمانی که یکی از آن‌ها پاسخ دهد. زنگ حالت نماینده حداقل اخیراً زنگ‌زده: سیستم نمایندگانی را انتخاب می‌کند که برای مدت طولانی به تماسی پاسخ نداده‌اند.

حالت نماینده زنگ با کمترین تماس:

سیستم تماس را به نماینده‌ای با کمترین تعداد تماس پاسخ داده شده تا کنون اختصاص می‌دهد. تفاوت این حالت با حالت قبلی در این است که یکی از نمایندگان ممکن است زمان زیادی برای مکالمه داشته باشد و در نتیجه کمترین تعداد تماس پاسخ داده شده را داشته باشد. حالت زنگ تصادفی عامل: سیستم به صورت تصادفی یک عامل را انتخاب می‌کند. حالت Ring in order: در این حالت طبق ترتیبی که در مرحله بعد عوامل را انتخاب می‌کنید زنگ می‌زند. بنابراین اگر نماینده اول پاسخگو نباشد، نماینده بعدی. پایان زمان صف: اگر شخصی ۲۰ دقیقه پشت خط بماند، تماس به طور خودکار قطع می‌شود. البته می‌توانید آن را روی Unlimited نیز قرار دهید که در سناریوی ما روی Unlimited تنظیم شده است. یعنی تا زمانی که تماس گیرنده قطع نشود، ارتباط قطع نمی‌شود. در حال انتظار: هنگامی که تماس گیرنده منتظر است، می‌توانید موسیقی (در حالت انتظار) یا آهنگ زنگ را برای آن انتخاب کنید. در سناریوی ما از موسیقی استفاده می‌شود. Music on Hold: اگر قبلاً موسیقی خاصی را آپلود کرده‌اید، می‌توانید آن را از این قسمت انتخاب کنید. مطالب مرتبط

آموزش VoIP با ایزابل

زبان تلفن: زبان تلفن را انتخاب کنید. کلید‌های خروج: با وارد کردن آن‌ها می‌توانید کلید‌هایی برای خروج از صف ایجاد کنید. Queue Priority: اولویت صف را مشخص می‌کند. به عنوان مثال، اگر عوامل دو صف یکی هستند، از این قسمت می‌توانید متوجه شوید که کدام یک اولویت بیشتری دارد. Queue Length: در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که چند نفر همزمان در صف باشند. ضبط تماس: می‌توانید تماس‌ها را ضبط کنید.

برگه AGENT را در EDIT CALL QUEUE بررسی کنید

کنفرانس و صف تماس اپراتور Cryo – پس از انجام تنظیمات کلی، نوبت به افزودن Agent‌ها می‌رسد. ما می‌توانیم دو نوع Agent، Dynamic و Permanente را اضافه کنیم که هر کدام را می‌توانید پیکربندی کنید. حتی می‌توانید از این نوع به صورت ترکیبی استفاده کنید. Kerio operator چیست؟   کنفرانس کریو اپراتور و صف تماس – اگر گزینه Allow Dynamic Agent login / خروج را فعال کنید. و یک عدد برای آن‌ها انتخاب کنید. اگر یکی از کاربران این شماره را وارد کرد، می‌توانید تا زمانی که شماره خروج را وارد کند، به عنوان Agent در صف باشید. اگر می‌خواهید برخی از کاربران به طور دائم به عنوان Agent در صف باشند، باید پسوند‌های مورد نظر را اضافه کنید. Give Agent…: می‌توانید تعیین کنید که بین هر تماس چقدر زمان به هر کاربر داده شود و سپس فرد بعدی در صف را متصل کنید. دیگری را انتخاب کنید….: مدت زمانی که یک برنامه افزودنی زنگ می‌زند. اگر پاسخگو نباشد، تماس را منتقل می‌کند.

برگه اعلان‌ها را در EDIT CALL QUEUE بررسی کنید.

    Kerio operator چیست؟   عوامل راهنما…: اعلامیه‌ای برای نمایندگان اعلام می‌شود تا نمایندگان بدانند کدام صف است. به عنوان مثال، یک نماینده در بخش IT هم در بخش پشتیبانی و هم در بخش فنی است که می‌توانید برای هر کدام یک اعلامیه خاص داشته باشید. اطلاعیه خوش آمدگویی: تریلر برای مشتریانی که تماس می‌گیرند. پخش…: پیام را هر چند بار پخش کنید. اعلام مشتری…: موقعیت فرد در صف را هر چند دقیقه یکبار اعلام کنید. Include…: در صورت تیک زدن این گزینه، زمان تخمینی برای ورود کاربران به صف نیز در نظر گرفته می‌شود. اعلام تایم اوت: اگر زمان صف شما به پایان رسیده است، می‌توانید پیام مهلت زمانی را از این قسمت تنظیم کنید. No Agent Announcement: اگر نماینده‌ای برای پاسخگویی به افراد در صف وجود ندارد، می‌توانید از این پیام برای اطلاع کاربران استفاده کنید. اعلام صف کامل: اگر برای صف خود محدودیتی تعیین کرده‌اید، می‌توانید در این قسمت مشخص کنید که پس از رسیدن به محدودیت کاربران، چه پیامی پخش شود.

کنفرانس کریو اپراتور و صف تماس – تب EXCEPTIONS را در EDIT CALL QUEUE بررسی کنید.

    Kerio operator چیست؟   بخش If the queue…: اگر زمان صف تمام شده باشد، دو گزینه وجود دارد. یکی این است که کاربران پیام پایان صف را بشنوند یا تماس‌ها را به داخل منتقل کنند. بخش If the Queue has no agents: اگر هیچ عاملی در صف وجود نداشته باشد تا پاسخ دهد. سناریوی ۱: کاربران می‌توانند به صف بپیوندند. اما برای آن‌ها پیام هیچ نماینده خوانده و قطع می‌شود یا تماس آن‌ها به داخلی دیگری منتقل می‌شود. سناریوی ۲: کاربران اصلاً نمی‌توانند وارد شوند. اما برای آن‌ها پیام هیچ نماینده خوانده و قطع می‌شود یا تماس آن‌ها به داخلی دیگری منتقل می‌شود. سناریو ۳: کاربران نمی‌توانند وارد شوند و کاربران داخل صف می‌توانند حذف شوند. اما برای آن‌ها پیام هیچ نماینده خوانده و قطع می‌شود یا تماس آن‌ها به داخلی دیگری منتقل می‌شود. قسمت If the Queue is full: اگر برای صف خود محدودیت تعداد تعیین کنید این گزینه فعال می‌شود. شما دو انتخاب خواهید داشت: یا کاربران پیام محدودیت صف را می‌شنوند و قطع می‌شوند یا تماس آن‌ها به داخلی دیگری منتقل می‌شود.

کنفرانس کریو اپراتور و صف تماس – برگه ADVANCED را در EDIT CALL QUEUE بررسی کنید.

    Kerio operator چیست؟   در اینجا دو انتخاب مهم وجود دارد: عدم نمایش تماس‌های از دست رفته و رد کردن ارسال تماس قبل از پاسخ دادن، که می‌توانید بر اساس نیاز‌های سازمان خود انجام دهید. در نهایت پس از اعمال تنظیمات، صف را با توجه به نیاز سازمان ذخیره کنید. از دوستان nice-vpn دعوت می کنیم تا پیشنهادات و نظرات خود را در مورد محتوای این مقالات با ما در میان بگذارند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن