VPN رایگان
در این مقاله قصد داریم تا در مورد خطرات و معایب فیلترشکن‌های رایگان که باید افرادی که از این فیلترشکن‌ها استفاده می‌کنند بدانند بحث کنیم. اگر در خصوص تهدیدات، آسیب ها و دسترسی هایی که یک وی پی ان رایگان می‌تواند برای شما، امنیت اطلاعات شما و سلامت دستگاهتان ایجاد کند بدانید، به هیچ عنوان به سراغ استفاده آنها نخواهید رفت.

VPN رایگان ولی آسیب‌زن

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که منبع درآمد یک VPN رایگان از کجا است؟ شاید اولین فکری به ذهن شما می‌رسد درآمد زایی از طریق تبلیغاتی که این وی پی ان ها نمایش می‌دهند باشد. اما واقعیت چیز دیگری است. یک وی پی ان می‌تواند خطرات جدی برای دستگاه شما ایجاد کند. مگر استفاده ما از سرور های پر هزینه یک ارائه دهنده VPN بدون پرداخت هزینه سودی برای آنها دارد؟؟ قطعا خیر! در ادامه همین مقاله به بررسی خطرات استفاده از VPN رایگان و معایب فیلتر شکن های رایگان اشاره می‌کنیم.     مقایسه VPN رایگان با VPN پولی

دستگاه واسط شما!!

وی پی ان های رایگان می‌توانند با استفاده از دسترسی هایی که روی دستگاه شما ایجاد می‌کنند، دستگاه شما را به یک وسیله واسط برای اهداف غیرقابل باور خودشان تبدیل کنند. آنها می‌توانند از پردازنده دستگاه شما برای انجام امور مختلفی مانند استخراج ارز های دیجیتال و کار هایی خلاف قانون استفاده کنند. آنها می‌توانند با به واسطه دستگاه شما فایل های مخرب را گسترش دهند و شما هیچ چیزی متوجه نشوید.

کند شدن سرعت گوشی شما

شاید اخیرا متوجه کند شدن و هنگ کردن مدام گوشی خود شده باشید، بله؛ تعجب نکنید! همان برنامه های در ظاهر رایگان بدون اینکه شما کوچکترین چیزی متوجه شوید، از قدرت سخت افزاری دستگاه شما استفاده می‌کنند. همین امر موجب کند شدن سرعت سیستم شما خواهد شد. جالب است بدانید آنها می‌توانند به تمامی پوشه ها و اطلاعات شما چه در کامپیوتر و چه در گوشی تلفن همراهتان دسترسی داشته باشند، فایل مخرب خود را روی دستگاهتان آپلود کنند یا چیزی از اطلاعات شما بردارند.

قطعی مداوم VPN های رایگان

۹۹ درصد VPN های رایگان بعد از مدتی سرعت اولیه خود را ندارند و از کار می‌افتند. علت این مساله واضح است. برنامه ای که به در مدت زمان کوتاه توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار بگیرد سنگین شده و حتی بهترین فیلتر شکن های رایگان چه برای کامپیوتر و چه برای گوشی های اندرویدی از کار می‌افتند.

شاید درصد کمی از آنها بتوانند از پس تعداد کاربران بسیار زیاد بر بیایند و بتوانند هنوز قدرت سرور های خود را حفظ کنند. چنین سرور هایی که صد ها هزار نفر به آنها متصل می‌شوند بسیار هزینه بر هستند و قیمت بالایی دارند. تامین هزینه آنها قطعا با درآمد زایی از طریق تبلیغات جمع آوری نمی‌شود. پس در اینجا به این نتیجه می‌رسیم که قطعا روش درآمد آنها چیز دیگری است. اما فراموش نکنید که پشت پرده آنها را هیچکسی نمی‌داند.

VPN رایگان برای ترید و بایننس (Binanace)

با استفاده از این وی پی ان ها اطلاعات حساب کاربری خود، و رسما سرمایه خود را در اختیار VPN های رایگان قرار می‌دهید.

سایت های حساسی مثل سایت های صرافی ارز دیجیتال مانند بایننس و وبسایت های دیگر مانند Paypal و … اگر کوچکترین سرنخی از این که فرد استفاده کنند در ایران است و دارد از VPN استفاده میکند پیدا کنند سریعا حساب کاربری فرد را بلاک می‌کنند.

فرض کنید چندین هزار نفر به یک سرور  از VPN های رایگان متصل هستند. یعنی چندین هزار نفر ۱ آدرس IP داشته باشند. قطعا امتیاز یا Score آن آدرس IP در سطح اینترنت افت پیدا میکند و سایت های هوشمندی مثل سایت صرافی ها به آدرس IP شخص مشکوک می‌شوند.

بله درست است! VPN های رایگان یک آدرس IP را به چندین هزار نفر اختصاص می‌دهند. همان صفحه هایی که از شما می‌خواهد ثابت کنید که ربات نیستید و مدام برای شما نمایش داده می‌شود همین امر را براحتی اثبات میکند.

vpn

برای حفظ امنیت خود چه کاری انجام دهیم؟

زمانی که از یک VPN استفاده می‌کنید، تمام اطلاعات از سمت شما تا سرور مقصد از طریق تونل VPN عبور می‌کند. به زبان ساده ارائه دهنده VPN های رایگان ممکن است سر این مسیر اطلاعاتی که بین شما و سایت مقصد رد و بدل می‌شود را می‌توانند شنود کنند.

فرض کنید در خانه نشسته اید و می‌خواهید برای دوستتان مبلغی را انتقال دهید. وارد سایت بانک خود می‌شوید و مطمئن هستید که وبسایت بانک امن هست چون آدرس آن با Https شروع می‌شود. اما حواستان نیست که فیلتر شکن رایگان شما در پس زمینه دستگاهتان دارد تمام کار های شما را مشاهده می‌کند. بدون اینکه متوجه این موضوع باشید اطلاعات بانکی خود را وارد می‌کنید و مبلغ را برای شخص مورد نظرتان انتقال میدهید. همان لحظه از طرف یکی از دوستان عکسی در واتساپ برای شما ارسال می‌شود.

یا پیامکی که حاوی اطلاعات مهم است برای شما ارسال می‌شود و شما فکر می‌کنید که کسی از موضوع خبر ندارد. اما درست همان لحظه، همان VPN رایگانی که با خوشحالی از آن استفاده می‌کنید تمام اطلاعات شما را دارد. حالا افرادی که پشت پرده قضیه هستند، پیام های واتساپ شما، SMS های شما، و اطلاعات ورود به سامانه بانکی شما را دارند. به همین راحتی شما مدتی بعد هک می‌شوید. بدون اینکه متوجه باشید علت آن چه بوده. آیا واقعا ارزشش را دارد؟ قطعا خیر!

 
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن