به کدام یک از شبکه خصوصی مجازی (VPN) که شما نیاز دارید بستگی به نحوه استفاده از آن و میزان امنیت ، عملکرد و قابلیت های عدم نیاز شما دارد. تفاوت در پروتکل ها و مخلوط های وی پی ان( VPN )متفاوت نیست اما اشکالاتی در سخت ترین و ساده ترین پروتکل ها وجود دارد. اگر می خواهید بین سایت ها ارتباط برقرار کنید ، از فروشندگان یا کارمندانی خارج شوید که در این زمینه حضور دارند یا به یک روش ایمن برای اتصال به یک سرویس ابری احتیاج دارید ،وی پی ان( VPN )شما باید به هم متصل شوید و به همان اندازه ایمن و چابک باشید.        

پروتکل های اساسی برای شبکه های خصوصی مجازی چیست؟

۸ نوع پروتکل یا انواع مختلفی وجود دارد که می تواند برای یک شبکه خصوصی مجازی مورد استفاده قرار گیرد. این پروتکلها از ارتباطات نقطه به نقطه ساده تا انواع یا ترکیبی از پروتکل ها متغیر است. برای اینکه بتوانید ایده بهتری راجع به آنچه نیاز دارید ارائه دهید ، در اینجا هر یک از پروتکل ها و نحوه استفاده از آنها آورده شده است:

  • پروتکل تونلینگ نقطه به نقطه

همچنین به عنوان PPTP شناخته می شود ، این پروتکل که محبوب ترین است و توسط بسیاری از دستگاه ها پشتیبانی می شود ، ساده ترین نصب است و کمترین استفاده از آن را دارد. اشکال استفاده از PPTP این است که از یک کلید رمزنگاری ضعیف (۱۲۸ بیت) استفاده می کند بنابراین نباید در انتقال داده های حساس استفاده شود.

  • پروتکل سایت به سایت

سایت به سایت در واقع همان PPTP است به جز اینکه از یک خط اختصاصی استفاده نمی کند و رمزگذاری در روترها در هر دو انتهای اتصال انجام می شود. این نوع رمزگذاری می تواند در سخت افزار یا نرم افزار انجام شود

  • پروتکل تونلینگ لایه ۲   

L2TP به خودی خود تفاوت چندانی با PPTP ندارد زیرا برای اتصال به پروتکل نقطه به نقطه متکی است. L2TP به خودی خود ایمن نیست و اغلب با روشهای رمزگذاری خارج از پروتکل مانند IPSec و ۳DES جفت می شود. اضافه کردن رمزگذاری بر روی این پروتکل در مقایسه با سایر پروتکل ها به آن سربار بیشتری می دهد.

  • امنیت پروتکل اینترنت

IPSec یک پروتکل رمزگذاری و تونل سازی قابل اعتماد است که از رمزگذاری در ترافیک IP از طریق یک تونل معین استفاده می کند. ضرر IPSec ممکن است وقت گیر نصب مشتری باشد.

  • پروتکل تونل سوکت ایمن

SSTP با رمزگذاری بیت ۲۰۴۸ در نظر گرفته شده دارای بالاترین امنیت در پروتکل های وی پی ان( VPN )است. SSTP می تواند به جای PPTP یا L2TP مورد استفاده قرار گیرد و در مکان هایی که استفاده از درگاه ها محدود است موثر است. SSTP از SSL استفاده می کند بنابراین ترافیک به بندر ۴۴۳ محدود می شود. اشکال در استفاده از سرعت رمزگذاری بالاتر این است که سیستم عامل ها در نقاط پایانی باید تا پچ فعلی و آخرین نسخه های سیستم عامل باشند.

  • تعویض لیبل چند پروتکل

MPLS پروتکل نیست که توسط کاربران نهایی استفاده می شود بلکه روشی برای اتصال ایمن سایت ها با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی تنظیم شده با ISP است. MPLS VPN ذاتاً مشکل تر است که ممکن است آن را گران تر از گزینه های دیگر. با MPLS ممکن است بخواهید استراتژی عدم موفقیت را در مورد خطوط اینترنت در نظر بگیرید.

  • متنوع یا متن باز

برخی از شرکت ها با موفقیت بسته هایی را که از SSL یا IPSec استفاده می کنند با برخی از ساده تر کردن پروتکل ها جمع کرده اند. نرم افزار منبع باز مانند OpenVPN رایگان است ، قابل استفاده است و با بیشتر سیستم عامل های موجود عملکرد دارد. یکی از اشکالات هنگام استفاده از نرم افزار منبع باز عدم پشتیبانی در هنگام نیاز است.

  • ترکیبی

یک رویکرد مدرن استفاده از ترکیبی از حمل و نقل (مانند MPLS و سایر حمل و نقل IP) است و استفاده از وی پی ان( VPN )روکش از تمام منابع موجود استفاده می کند. نکته اصلی این است که یک روتر Broadband Bonding را بکار بگیرید (مانند این یکی) که می تواند یک اتصال IP اختصاصی را به لایه وی پی ان( VPN )ارائه دهد. این یک معماری مقرون به صرفه و قابل اعتماد وی پی ان(VPN) ایجاد می کند ، ایده آل برای اتصال اداری به دفتر.

 
   

برای خرید اشتراک وی پی ان (vpn) پر سرعت کلیک کنید.

 
 
 
   
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن