هفته‎ی گذشته netflix ( نت فلیکس )اعلام کرد که انتقادهای زیادی شده که چرا مردمی که خارج از محدوده های جغرافیایی زندگی می کنند می توانند به وسیله ی VPN به netflix مخصوص یک منطقه دسترسی داشته باشند و به همین دلیل برخورد سختی با کاربران VPN خواهد داشت که در مقاله ی مسدود شدن به زودی VPN توسط نتفلیکس در مورد آن صحبت کردیم. نویسندگان سایت های فناوری، صاحبان حقوقی و کاربران اینترنتی گفته اند که تلاش netflix کمتر از آن است که بتواند تمامی VPN ها و پراکسی ها را مسدود کند. در عوض به گفته ی netflix راه هایی برای بازگرداندن حق به صاحبان اثر و جلوگیری از سارقین محتوای netflix طراحی شده است. Reuben Yap که رییس شرکت ارائه دهنده ی BolehVPN متعلق به مالزی است گفته که این حرکت از netflix اصلا حرکت ایده آلی نیست و ممکن است تجارت این سرویس را با خطر بزرگی مواجه کند. او گفته است که:
“Hulu نیز تلاش کرده بود که BolehVPN را مسدود کند و ما راه حل هایی برای این موضوع پیدا کرده ایم. ما مطمئنیم که می توانیم با این تصمیم netflix مقابله کنیم.”
Yap همچنین گفته است که:
” مسدود کردن وی پی ان یکی از تصمیم های غلطی است که صاحبان سرویس ها انجام می دهند زیرا این نوعی ظلم به کاربرانی است که سرویس اشتراک را خریداری کرده اند و با فیلتر شکن به آن دسترسی دارند. صاحبان اثر باید متوجه شوند که ایجاد اینگونه محدودیت ها ضرر بزرگی به اقتصاد جهانی هر دو طرف وارد می کند.”
vpn

vpn

netflix و سایر سرویس های پخش که فیلتر شکن ها و پراکسی ها را مسدود می کنند به اصطلاح وارد یک بازی موش و گربه می شوند. بسیاری از VPNها در این بازی به راه خود ادامه خواهند داد و IPهایی را بیش از پیش می افزایند تا با محدودیت‎های netflix مقابله کنند. TorGuard نیز به کاربران خود گفته است که:
” لازم نیست نگران چیزی باشید.”
netflix به زودی این تصمیم خود را عملی خواهد کرد، و پس از این اتفاق TorGuard بلافاصله با ایجاد سرورها و IP های جدید به کاربران اجازه می دهد که محدودیت های جدید را نیز دور بزنند. همچنین در پست جدیدی که VyprVPN در سایت خود قرار داده است، Sunday Yokubaitas netflix را بشدت مورد انتقاد قرار داده است و گفته که netflix زمان زیادی نمی تواند با ISP هایی که به کاربران اجازه دسترسی به سرویس آن ها را می دهد مقابله کند. نکته ای که در گفتگوی Yap با VPN Creative دیده می شود این است که:
” ما به عنوان یک ارائه دهنده ی VPN قصد گسترش پهنای باند خود تا منطقه ی جنوب شرقی آسیا را داشته ایم اما حالا مایه ی تاسف است که باید در کنار آن به دنبال دور زدن محدودیت های جدید ایجاد شده در مناطق قبلی باشیم.”
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن