در حالی که هزاران کاربر آنلاین هر زمان که تقریباً هر روز به وب دسترسی پیدا کنند (به منظور دور زدن جغرافیای بلوک ، تأمین امنیت داده های آنها یا مبارزه با نظارت گسترده) به وی پی ان(VPN )تکیه می کنند ، بسیار محتمل است که افراد زیادی درباره تاریخچه وی پی ان( VPN )اطلاعات زیادی نداشته باشند – چگونه شروع و چگونه طی سالها پیشرفت کرد. خوب ، در این مقاله ، شما می خواهیم یک مرور کلی کوتاه اما روشنگری از تاریخ عمومی وی پی ان( VPN )، و همچنین برخی پیش بینی ها در مورد آینده فناوری وی پی ان ( VPN ) ارائه دهیم.

چه زمان VPN اختراع شد و چه کسی فناوری VPN را اختراع کرد؟

تاریخچه وی پی ان( VPN )از سال ۱۹۹۶ (۱۳۷۴ه.ش)شروع می شود ، هنگامی که یک کارمند مایکروسافت (بیشتر منابع می گویند Gurdeep Singh-Pall) شروع به تولید   تونلینگ Peer to Peer (PPTP) کرده است. در سال ۱۹۹۹ (۱۳۷۴ه.ش) مشخصات آن منتشر شد. با گذشت زمان ،وی پی ان( VPN )و مفهوم پشت این فناوری به شدت تغییر کرده است.

شرکت های بزرگ – نقطه شروع تاریخ وی پی ان(vpn)

فن آوری ویپی ان( VPN )در ابتدا فقط توسط شرکت ها و سازمان های بزرگ برای اهداف خاص خود توسعه داده شد ، و این به معنای متوسط ​​کاربران آنلاین نبود. شرکت ها برای ایجاد ارتباط و اشتراک فایل بین دفاتر مختلف به یک روش امن و خصوصی احتیاج داشتند و این امکان را برای کارمندان فراهم می آورد که از راه دور به پرونده های مهم دسترسی پیدا کنند بدون اینکه خطری برای استفاده کاربران غیرمجاز از سرقت داده های حساس وجود داشته باشد.

خوب ، اینجاست که وی پی ان( VPN )ها بازی می شوند. آنها به کارمندان امکان دسترسی به یک شبکه تجاری خصوصی را می دادند و به آنها امکان می دادند داده های شرکت را از هر نقطه در جهان مشاهده کنند گویی در دفتر هستند.

با گذشت زمان ، استانداردهای رمزگذاری قدرتمندتری برای ایمن سازی بیشتر ارتباطات تجاری شروع به کار کردند.

چرا ارائه دهندگان خدمات وی پی ان( VPN )محبوبیت پیدا می کنند

  • رسوائیهای حریم خصوصی مانند نشت ویکیلیکس و ادوارد اسنودن ، مردم را نسبت به حقوق خصوصی آنلاین خود و نحوه آژانس های دولتی ، ISP ها و شرکت ها از آنها سوءاستفاده کردند.
  • بسترهای نرم افزاری مانند Netflix ، iPlayer BBC ، NOW TV و Hulu به وجود آمدند و به کاربران آنلاین پیشنهاد می دهند به مقادیر ویدئویی به صورت تقاضا دسترسی داشته باشند ، اما به طور همزمان محدود کننده جغرافیایی آن هستند تا همه از آن لذت نبرند. مردم در سراسر جهان استفاده از خدمات وی پی ان( VPN )را برای انسداد و دسترسی به سیستم عاملهای محتوا مانند آن شروع کردند.
  • برخی کشورها و مناطقی مانند روسیه ، چین و خاورمیانه سیاستهای سختگیری در استفاده از اینترنت دارند و در نتیجه بسیاری از محتوای آنلاین را سانسور می کنند. خدمات وی پی ان( VPN )در سالهای گذشته به کاربران آنلاین در چنین کشورها و مناطق کمک کرده است تا محدودیت های ناعادلانه را دور بزنند.
  • حملات جرایم سایبری و آسیب پذیری های وای فای( WiFi )باعث شده تا کاربران اینترنت از دسترسی شخصی به شبکه ها در شبکه های ناایمن و چگونگی اقدامات امنیتی اضافی ، نسبت به چگونگی در معرض خطر بودن اطلاعات شخصی آنها آگاه شوند.
 
 
 
 
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن