اغلب یکی از مهم ترین ویژگی هایی که مردم هنگام راه اندازی VPN در مورد آن می پرسند این است که چگونه می توان از این سرویس برای  دسترسی به سرویس های پخش ویدیویی استفاده کرد. از آنجا که نتفلیکس اعلام کرده که روندی برای سرکوب VPN پیش گرفته است ( netflix مسدود کردن vpn را آغاز کرد )، ما فکر می کنیم که بهترین زمان برای راهنمایی کاربران است که چگونه به جریان پخش دسترسی پیدا کنند، چه کارهایی انجام دهند ، و تجربه ی تماشای آنلاین سرویس های پخش چگونه خواهد بود.

راه اندازی VPN

اگر راهنمایی های هفته ی گذشته ی ما در زمینه آموزش کار با vpn قسمت اول و آموزش کار با vpn قسمت دوم را از دست داده اید، لازم است که پیش از وارد شدن به مطالبی پیرامون تنظیم جریان پخش با VPN باید آن پست را نیز مطالعه کنید. برای اینکه مروری سریع داشته باشیم، از جمله چیزهایی که در ابتدا باید آماده کنیم، کامپیوتری با سیستم عامل سازگار(ویندوز،  OSX و یا سیستم عامل سازگار لینوکس) ، یک اتصال اینترنتی قوی با سرعت متوسط بالای ۵Mbps و خرید VPN می باشد. وقتی همه ی این موارد تهیه شد، می توانید به راحتی فیلتر شکن را راه اندازی کرده و محتوای سرویس های ویدیویی مورد علاقه خود را تماشا کنید.
  • چرا ما برای دسترسی به یک سرویس جریان پخش نیاز به VPN داریم؟
با اینکه تمامی قوانین وضع شده توسط netflix مبنی بر مسدود کردن دسترسی به سرویس پخش توسط VPN، حتی رییس بخش  تولید محتوای رسانه ای netflix اعتراف کرده است که آن ها در حال شروع یک نبرد هستند، مدیرعامل این شرکت آقای Neil Hunt گفته است که:
” این درست مانند شروع موش و گربه بازی است. ما درحال طراحی لیست سیاهی از VPN ها هستیم تا سرویس پخش خود را برای کاربران آن محدود کنیم، و در عین حال ارائه دهندگان VPNها نیز متاسفانه به دنبال طراحی آدرس های اینترنتی جدید و دور زدن تصمیمات ما هستند.”
دلیلی که باعث شده نتفلیکس به شدت به دنبال مقابله با فیلتر شکن ها باشد، این است که وقتی از یک سرویس وی پی ان استفاده می شود کاربران می توانند به محتوایی که در محلی محدود شده است دسترسی داشته باشند و برخی صاحب اثران مخالف این موضوع هستند. با توجه به حق کپی رایت و توافق بین netflix و صاحبان اثر برنامه های تلویزیونی، انتخاب محتوای netflix و آمازون باید به گونه ای باشد که تشخیص داده شود کاربرمورد نظر در کدام منطقه از جهان به سرویس آن ها متصل شده است. می خواهید که در مورد دسترسی به قسمت های شرلوک صحبت کنیم، چون اکثر افراد در مورد آن صحبت می کنند. شرلوک، برنامه ای است که توسط BBC تهیه شده است، در حق کپی رایت آن آمده که فقط برخی کشورهای تعیین شده می توانند آن را تماشا کنند ولی خیلی ها از طریق فیلتر شکن به تماشای این برنامه در netflix دسترسی دارند. حالا نتفلیکس باید حق غرامتی به BBC بابت این اتفاق پرداخت کند. یعنی شما اگر ساکن دانمارک هستید و می خواهید شرلوک را در netflix ایالات متحده که چندین قسمت جلوتر است تماشا کنید باید از طریق VPN متصل شوید ( تماشای فیلم شرلوک با vpn ) ، خب این نوعی ضرر برای Netflix دانمارک محسوب می شود. هرکشور یا منطقه ای محتوای برنامه ای مخصوص به خود را دارد و به منظور دسترسی به آرشیو برنامه های تمام مناطق وی پی ان ( همانند کریو ) تنها راهی است که برای دور زدن محدودیت های منطقه ای در پیش دارید.
خرید vpn برای تماشای آنلاین ویدئو

buy vpn for watch online video

  • همه ی VPNها آماده ی سازگاری نیستید
یک نکته مهم و قابل ذکر این است که در حالیکه netflix قصد دارد با تمامی سرویس های VPN موجود در بازار مبارزه کند، در حال حاضر بررسی های خود را از IPهای پیش پا افتاده شروع کرده و فعلا سمت سرویس های بزرگی چون HideMyAss و ExpressVPN نرفته است. به این ترتیب، نکته ی جدیدی که در هنگام خرید فیلتر شکن باید در نظر بگیرید این است که آیا بزودی توسط سرویس پخش شما مسدود خواهد شد یا نه؟! به دلیل اینکه هنوز کسی از لیست سیاه آزمایشی netflix آگاه نیست ما نیز نمی توانیم این ویژگی مربوط به تمامی سرویس ها را در اختیار شما قرار دهیم، بهترین راهی که می توانید در پیش بگیرید این است که فیلتر شکنی را بیابید که سرورهای در دسترس بیشتری در کشور شما دارد و شما می توانید با آن برنامه های بیشتری را تماشا کنید، خبرها و وبلاگ های بیشتری را داشته و مطبوعاتی را که توسط این سرویس منتشر می شود بخوانید حتی اگر آدرس های اینترنتی آن با Netflix سازگار نیست شک نکنید با توجه به تمرکزی که این سرویس در منطقه ی شما دارد به زودی سازگار خواهد شد. البته، خیلی از سرویس های پخش هستند که مدتی ست بسیاری از VPN ها را مسدود کرده اند از جمله این سرویس های پخش  Amazon Prime و Hulu می باشد، و طبق قوانین حقوق رایت شروع به ایجاد مسدودیت های کشور به کشور کرده اند، اگر شما می خواهید با راه اندازی وی پی ان به محتوای این سرویس ها دسترسی داشته باشید پیشنهاد ما این است که به سرویس های معروفی مثل HideMyAss و ExpressVPN روی اورید. حداقل در مورد نتفلیکس انتخاب و تهیه ی یک VPN به منظور دسترسی به سرویس پخش می تواند پیچیده تر از حد تصور باشد اما این موضوع به این معنا نیست که غیرممکن است. ما لیستی از سرویس های VPN بسته به نیازهای شما تهیه کرده ایم که در مقاله ی خرید vpn برای Netflix به آن به صورت کامل اشاره شده است که فکر می کنم ارزش مطالعه داشته باشد ما همچنین از شما میخواهیم که پست های به روز شده ی وب سایت تمامی ارائه دهندگان VPN را بخوانید و از برنامه ریزی های پیش روی آن ها برای استفاده از خدمات جریان های پخش مطلع شوید. با دنبال کردن راهنمایی که ما برای شما آورده ایم و بررسی دقیق سرویس ها پیش از استفاده ، مطمئن باشد شما قسمت های بعدی Sherlock، Orange is the New Black و House of Cards را از دست نخواهید داد .
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن