VPN و دور زدن سانسور ها با استفاده از VPN
VPN و دور زدن سانسور ها : سانسور اینترنت یک مشکل بزرگ در بسیاری از کشور‌ها است. به دلیل اینکه دولت به دلایل مختلف این وب سایت‌ها را مسدود کرده است، نمی‌توانید به بسیاری از وب سایت‌ها در کشور خود دسترسی داشته باشید. همانطور که می‌دانید چین به دلیل مسدود کردن وب سایت‌هایی مانند فیس بوک، گوگل، یوتیوب، بی‌بی سی و غیره بدنام است.

با خرید VPN و خرید کریو، سانسور اینترنت را دور بزنید

دو راه برای فرار از سانسور اینترنت وجود دارد و خرید VPN یکی از مؤثرترین راه حل‌ها است. بسیاری از خدمات VPN وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند با سانسور اینترنت به روشی مؤثر مقابله کنید. همانطور که می‌بینید، کمپین‌های بلاک چین در کشور‌های مختلف بسیار فعال هستند. سانسور اینترنت در بسیاری از این کشور‌ها یک واقعیت است. دولت‌های این کشور‌ها قصد ندارند به این زودی‌ها نظر خود را تغییر دهند. با این حال، نباید ناامید شوید زیرا خدمات بسیار خوبی در آنجا وجود دارد که به شما امکان می‌دهد راهی برای مبارزه با سانسور اینترنت پیدا کنید.

دسترسی خود را ارزیابی کنید

بله، اولین قدم ارزیابی دسترسی شماست. شما باید برای مقابله با آن برنامه‌ریزی کنید. شما باید کمی تحقیق کنید، قبل از رفتن به یک کشور یا منطقه خاص باید ببینید آیا آنجا سانسور وجود دارد یا خیر. در مرحله بعد، باید انواع سایت‌هایی را که در آنجا مسدود شده‌اند پیدا کنید. هنگامی که شما یک‌ایده منصفانه در مورد آن داشته باشید، مقابله با آن برای شما آسان‌تر می‌شود.

چند ابزار داشته باشید

 VPN و دور زدن سانسور ها با استفاده از VPN اکنون زمان آن رسیده است که برای مقابله با این مشکل به تعدادی از این ابزار‌ها اعتماد کنید. توصیه می‌کنیم مرورگر خود مانند فایرفاکس قابل حمل را به همراه داشته باشید. برای این کار می‌توانید از درایو USB استفاده کنید. بنابراین وقتی به کافی نت می‌روید، به مرورگر درایو قابل حمل دسترسی پیدا می‌کنید. این می‌تواند برای محافظت از حریم خصوصی شما مفید باشد.

از یک پروکسی آنلاین استفاده کنید

بله، یک پروکسی آنلاین قطعاً مفید خواهد بود، به خصوص اگر درایو USB ندارید. اگر به دنبال وب سایت‌های پروکسی هستید، می‌توانید بسیاری از آن‌ها را پیدا کنید. وب سایت‌های پروکسی آنلاین واقعاً مفید خواهند بود.

مسیر غیر مستقیم

هنگامی که از یک شبکه پروکسی استفاده می‌کنید، از یک مسیر غیر مستقیم استفاده می‌کنید. به عنوان مثال می‌توان به شبکه مترو اشاره کرد. به جای استفاده از مسیر مستقیم، از مسیر‌های غیرمستقیم زیادی استفاده می‌کنید و این برای حفظ هویت و حریم خصوصی شما مفید خواهد بود. سانسور اینترنتی می‌تواند با شبکه‌های پروکسی مقابله کند و به همین دلیل حتماً باید از آن‌ها استفاده کنید.

به آرامی حرکت کن

بله، آهسته رفتن به دلایل مختلف مهم است. هنگامی که از سرور‌های پروکسی استفاده می‌کنید متوجه خواهید شد که سرعت اینترنت شما باید نسبتاً پایین باشد. از آنجایی که شما به بسیاری از کامپیوتر‌های میانی متصل هستید، باید برای سرعت به آن‌ها تکیه کنید. همچنین، به خاطر داشته باشید که مرور پروکسی می‌تواند ناامن باشد، و از آنجایی که شما از طریق رابط‌ها متصل هستید، بسیاری از آن‌ها ممکن است داده‌های شما را مختل کنند. این می‌تواند ترسناک باشد، به خصوص وقتی صحبت از داده‌های مالی می‌شود. بنابراین وقتی صحبت از اطلاعات کارت اعتباری می‌شود، باید مطمئن شوید که از سرور پروکسی استفاده نمی‌کنید که روش‌های امنی ندارد.

 VPN و دور زدن سانسور ها با استفاده از VPN

راه‌های دور زدن فیلترینگ و سانسور اینترنت ۱. از VPN استفاده کنید به یک VPN متصل شوید تا تمام ترافیک اینترنت دستگاه خود را به سرور VPN هدایت کنید. به عنوان مثال، اگر سرور VPN در ایرلند باشد، ترافیک اینترنت دستگاه شما به ایرلند و سپس از سرور VPN به مقصد اصلی هدایت می‌شود. پاسخ از مقصد به سرور VPN در ایرلند بازگردانده می‌شود و از آنجا به دستگاه شما هدایت می‌شود. نکته مهم بعدی در مورد VPN این است که اتصال همه رمزگذاری شده است. در این مورد، تنها چیزی که ISP یا دولت خواهند دید این است که شما یک اتصال VPN رمزگذاری شده ایجاد کرده‌اید. بنابراین اگر بخواهند، فقط می‌توانند اتصال VPN را مسدود کنند. کاربران غیرحرفه‌ای می‌توانند به راحتی از ExpressVPN یا TunnelBear VPN استفاده کنند. کاربران حرفه‌ای می‌توانند از StrongVPN یا airvpn استفاده کنند.

۲- پروکسی:

همچنین می‌توان از طریق یک پروکسی به وب سایت‌های مسدود شده دسترسی داشت. تفاوت‌هایی بین سرور پراکسی و VPN وجود دارد: همانطور که می‌دانیم، VPN تمام ترافیک دستگاه را به سرور VPN هدایت می‌کند، اما سرور پروکسی فقط برای یک برنامه خاص پیکربندی شده است. بنابراین باید تنظیمات پراکسی نرم‌افزار‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را تغییر دهیم تا ترافیک اینترنت آن‌ها به سمت پراکسی هدایت شود. با این حال، اگر می‌خواهید به سرعت به چندین وب سایت مسدود شده دسترسی داشته باشید، می‌توانید از پروکسی‌های وب استفاده کنید.

۳- تونل SSH:

یک تونل SSH از نظر ایجاد یک تونل رمزگذاری شده مانند یک VPN است. اگر سروری دارید که می‌توانید از طریق SSH به آن متصل شوید، می‌توانید تونل SSH را طوری پیکربندی کنید که ترافیک مرورگر دستگاه شما از تونل SSH عبور کند. اما اگر می‌خواهید برای این سرویس هزینه کنید، بهتر است برای این VPN هزینه کنید. از دوستان nice-vpn دعوت می کنیم تا پیشنهادات و نظرات خود را در مورد محتوای این مقالات با ما در میان بگذارند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن