VPN چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

VPN چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

VPN چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

VPN چیست و چرا به آن احتیاج دارید؟

آیا تا به حال به یک شبکه Wi-Fi عمومی متصل شده اید و فکر کرده اید آیا کسی در جایی ممکن است بتواند فعالیت آنلاین شما را ببیند؟ این کاملا منطقی است ، با توجه به نیروهای ضد حریم خصوصی شما. با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) می توانید از اطلاعات خود در برابر چشم کنجکاو محافظت کرده و مقداری از حریم خصوصی آنلاین را بدست آورید.

VPN چیست و چگونه کار می کند؟

هنگامی که آن را روشن می کنید ، VPN یک تونل رمزگذاری شده بین شما و یک سرور راه دور ایجاد می کند که توسط سرویس VPN کار می کند. تمام ترافیک اینترنت شما از طریق این تونل هدایت می شود ، بنابراین داده های شما در طول مسیر از چشم های کنجکاو ایمن هستند. از آنجا که ترافیک شما از سرور VPN خارج می شود ، به نظر می رسد رایانه شما آدرس IP این سرور را دارد ،هویت و موقعیت مکانی خود را مخفی کنید. برای درک ارزش یک VPN ، کمک می کند تا به برخی از سناریوهایی که ممکن است از VPN در آنها استفاده شود ، فکر کنید. شبکه Wi-Fi عمومی را در نظر بگیرید ، شاید در کافی شاپ یا فرودگاه. به طور معمول ، ممکن است بدون فکر دوم وصل شوید. اما آیا می دانید چه کسی ممکن است در آن شبکه ترافیک را تماشا کند؟ آیا حتی می توانید از قانونی بودن شبکه Wi-Fi اطمینان حاصل کنید ، یا ممکن است توسط یک سارق که بدنبال اطلاعات شخصی شما است اداره شود؟ به گذرواژه ها ، داده های بانکی ، شماره کارت های اعتباری و فقط اطلاعات خصوصی خصوصی که هر بار آنلاین می شوید منتقل کنید.

*

اگر با استفاده از VPN به همان شبکه Wi-Fi عمومی متصل شوید ، می توانید اطمینان داشته باشید که هیچ کس در آن شبکه قادر به رهگیری داده های شما نخواهد بود – نه سایر کاربران برای قربانیان احتمالی ، و نه حتی اپراتورهای شبکه خودش این آخرین نکته به ویژه مهم است ، و همه باید به خاطر داشته باشند که تشخیص اینکه آیا شبکه Wi-Fi همان چیزی است که به نظر می رسد بسیار دشوار است. فقط به این دلیل که Starbucks_WiFi نامیده می شود ، به این معنی نیست که واقعاً متعلق به یک منبع دهنده معروف قهوه است. وقتی در خانه هستید ، دیگر نگران جاسوسی شخصی در شبکه Wi-Fi نیستید زیرا شما مالک شبکه هستید. اما VPN در اینجا نیز می تواند کمک کند. ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما بینش زیادی نسبت به آنچه شما بصورت آنلاین انجام می دهید ، دارد و به لطف کنگره ، ISP شما می تواند اطلاعات ناشناس درباره مشتریان خود بفروشد. این بدان معناست که شرکتی که برای دسترسی به اینترنت پرداخت می کنید از داده های شما درآمد کسب می کند.

آیا به VPN در همه دستگاه های خود نیاز دارم؟

بله ، شما به VPN در همه دستگاه های خود نیاز دارید. در بیشتر موارد ، سرویس گیرنده های VPN برای Windows و macOS یکسان هستند. اما همیشه اینطور نیست و من بسته به سیستم عامل تفاوت های چشمگیری در عملکرد پیدا کرده ام. من بررسی برنامه های Mac VPN را تقسیم کرده ام ، در صورتی که بیشتر از ویندوز به میوه علاقه دارید. برای دستگاه های تلفن همراه ، اوضاع کمی سخت تر است. اکثر شرکت ها برنامه های VPN را برای اندروید و آیفون ارائه می دهند که بسیار خوب است زیرا ما همیشه از این دستگاه ها برای اتصال به Wi-Fi استفاده می کنیم. VPN ها همیشه با اتصالات تلفن همراه خوب عمل نمی کنند ، اما برای رهگیری داده های تلفن همراه تلاش جدی لازم است. که می شود گفت، آژانس های اجرای قانون یا اطلاعات ممکن است برای دستیابی به این داده ها یا فراداده ها از طریق ارتباط با شرکت های مخابراتی تلفن همراه یا با استفاده از تجهیزات تخصصی وقت راحت تری داشته باشند.

*

آیا از سیستم عاملی که کمتر محبوب است استفاده می کنید؟ این لزوماً از شما به صورت آنلاین محافظت نمی کند. افرادی که از ترافیک شبکه جاسوسی می کنند اهمیتی نمی دهند که این رایانه از چه نوع رایانه ای تهیه شده است. بر این اساس ، ما خلاصه ای از بهترین VPN ها را برای Linux و همچنین نکاتی درباره نحوه راه اندازی VPN در Chromebook خود ارائه می دهیم. توجه داشته باشید که می توانید به راحتی از برنامه های کلاینت صرف نظر کرده و به سادگی با استفاده از صفحه کنترل شبکه رایانه خود به سرویس VPN متصل شوید. در برخی شرایط ، این تنها راه استفاده از VPN است ، اما با اشکالات عمده ای همراه است. یک چیز خسته کننده است. برای مورد دیگر ، برنامه های مشتری به شما امکان دسترسی به ویژگی های بیشتری را می دهند.از آنجا که شما هزینه زنگ و سوت های شرکت های VPN را پرداخت می کنید ، ممکن است بتوانید از آنها استفاده کنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن