در چهاردهمین سال موتور جست‌وجوی گوگل سوال «VPN چیست» بارها توسط شهروندان میامی در آن جست‌وجو شده است. بنابراین می‌خواهیم برایتان توضیح دهیم که VPN چیست و کاربرد های آن و اینکه چرا باید از آن استفاده کنید ( لازم به ذکر است که کلمه هایی مانند خرید VPN ، خرید کریو ، خرید فیلتر شکن و … نیز در ایران بسیار جستجو می شوند ). هر کسی می‌تواند حدس‌هایی بزند که جست‌وجوهای برتر ۲۰۱۵ چه چیزهایی هستند، اما چیزی که ما می‌دانیم این است که مردم در چهاردهمین سال فعالیت گوگل چه چیزهایی را جست‌وجو کرده‌اند و چیزی که توجه ما را به خود جذب کرد این بود که دوستان ما در میامی چه چیزی را جست‌وجو کرده‌اند.

بله، درست حدس زدید، شهروندان این شهر جادویی در مورد این کنجکاو بودند که «VPN چیست»، و ما در خوشحال خواهیم بود که برایتان توضیح دهیم که VPN چیست و چرا باید از آن استفاده کنید. همچنین در صدر لیست «چیست» ALS‌ قرار داشت. اسم دیگر این بیماری Lou Gehrig’s disease است. در مورد این که شهروندان میامی در مورد چه چیزهایی جست‌وجو کرده‌اند بیشتر بدانید، همچنین در مورد «چیست» ها و «چگونه» های برتر در سال ۲۰۱۴، بله، شهروندان میامی واقعاً می‌خواستند بدانند «چگونه می‌توان لاس زد»

VPN چیست

what is vpn

 

VPN چیست؟

VPN مخفف عبارت Virtual Private Network (شبکه‌ی خصوصی مجازی) است که در کشور ما ( ایران ) با نام های وی پی ان و یا فیلتر شکن نیز شناخته می شوند. VPN یک ارتباط اینترنتی بین ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی شما و ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی ما است. وقتی که از یک VPN ( فیلتر شکن ) استفاده می‌کنید تمام فعالیت‌های آنلاین شما «رمزگذاری» شده است، بنابراین هر کس که تلاش کند به ارتباط شما گوش دهد تا بتواند اطلاعات خصوصی و محرمانه شما را بدزدد (برای مثال در شبکه‌های wi-fi) قادر به انجام این‌کار نخواهد بود چون ارتباط شما به طرزی ایمن توسط یک VPN مخفی شده است.

خیلی از شرکت‌ها (هم شرکت‌های بزرگ و هم شرکت‌های کوچک) و سازمان‌ها و افراد از VPN برای ایمن نگاه داشتن اطلاعات محرمانه‌شان از دست هکر‌ها، دزد‌ها و اشخاص ثالث استفاده می‌کنند.

وقتی که به هر کدام از سرورهای فیلتر شکن متصل می‌شوید، تمام داده‌های شما از یک تونل رمزگذاری شده‌ی VPN ارسال می‌شود، که این داده‌ها را از چشم مهاجمان ایمن نگاه می‌دارد. به هر وب‌سایتی که می‌روید، نام کاربری و رمز عبورهایی که برای ورود به وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنید، افرادی که در فضای آنلاین با آن‌ها ارتباط دارید، فایل‌هایی که دانلود می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید، همه این‌ها دور از چشمان دیگران خواهند بود. و علاوه بر این که ترافیک شما ناشناس خواهد ماند، هویت آنلاین شما نیز به صورت آدرس اینترنتی ( IP ) ناشناس خواهد بود. آدرس اینترنتی شما اثر انگشت آنلاین‌تان است و هویت شما در دنیای آنلاین است. آدرس اینترنتی شما می‌تواند به وبسایت‌ها بگوید مکان فیزیکی شما کجاست و از چه ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی سرویس می‌گیرید.

 

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن