VPN شخصی چیست و چرا هر کاربر اینترنت به آن احتیاج دارد ؟

وقتی که اصطلاح کلمه  “شبکه خصوصی مجازی” را می شنوید که معمولا به آن VPN گفته می شود.اولین چیزی که به ذهن شما می رسد چیست ؟شما احتمالا با استفاده از این فناوری می توانید شرکت های بزرگ خود را به صورت ایمن به همدیگر وصل کنید و همچنین کارمندان شما با خیاال راحت به شبکه ی اداری دسترسی پیدا کنند.VPN ها نه تنها برای استفاده ی شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد بلکه اغلب افرادی که برای افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی خود اهمیت می دهند هم مورد استفاده قرار می گیرد.برای دانستن آنکه VPN چه فوایدی دارد می توانید در مورد آنها تحقیق کنید.

VPN شخصی چیست ؟

یک VPN شخصی ، همان طور که از اسمش مشخص است یک VPN برای استفاده یک کاربر معمولی اینترنت است.که به کاربر اجازه می دهد تا با خیال راحت و به صورت ناشناس وبگردی کند و ترافیک خود را از ارائه دهندگان اینترنت (ISP) ، دولت ها ، تبلیغ کنندگان و هکرها و مجرمان سایبری محافظت کند و همچنین به وب سایت هایی که از سمت دولت مسدود و محدود شده اند به راحتی دسترسی پیدا کنید.

نحوه عملکرد یک VPN شخصی ؟

هنگامی که شما به یک سرور VPN در کشور مورد علاقه خود متصل می شوید ، بین دستگاه شما و اینترنت یک تونل ایجاد می شود و کلا ترافیک شما را از بین می برد و هنگام ارسال داده و دریافت اطلاعات تمامی آنها با استفاده از رمزگذاری پیشرفته ایمن می شود و کسی نمی تواند آنها را بخواند یا نظارت کند و یا به سرقت ببرد.

در واقع آدرس ای پی VPN جایگزین آی پی آدرس اینترنت شما می شود تا از هویت آنلاین شما جلوگیری کند و چیزی که قابل رویت است این است که ای پی شما مکان  جغرافیای VPN را نشان می دهد.

چه کارهایی با VPN شخصی می توان انجام داد ؟

حالا که شما می دانید وظیفه یک VPN شخصی چیست و چگونه کار میکند ، بیایید در مورد اینکه چرا باید همه از VPN استفاده کنند.  

۱ – وبگردی به طور ناشناس :

یکی از مزایای قابل توجه استفاده از VPN شخصی مرور کردن صفحات وب به طور ناشناس می باشد که از فعالیت های انلاین شما جلوگیری می کند و موقعیت مکانی دقیق شما را به یک موقعیت مجازی در خارج از کشور تبدیل میکند که همین امر باعث می شود که نه ISP شما و دولت قادر نخواهند بود که ببینند شما به چه وب سایت هایی و چه خدماتی دسترسی داشته اید ، اگر شما نگران تاریخچه مرورگر خود هستید و نمی خواهید که آنها به سرقت و یا به فروش برسند بهتر است هرچه زودتر از یک VPN استفاده کنید.

۲ – درهنگام استفاده از WIFI عمومی از خود محافظت کنید.

شما Wifi عمومی و رایگان را تقریبا در هر منطقه می توانید پیدا کنید . از مراکز خرید گرفته تا رستوران ها ، قهوه خانه ها ، فرودگاه ها در حالی که استفاده از آنها راحت است و این مورد هم باید در نظر بگیرید که Wifi عمومی اصلا امن نیست و اطلاعات شخصی شما در معرض سرقت و خطر می باشد  و همچنین مرورگر شما رمزنگاری نشده و هکرها می توانند شما را به یک نقطه هدایت کنند و اطلاعات شما را به سرقت ببرند پس بهترین گزینه استفاده از VPN در هنگام استفاده از Wifi عمومی می باشد.

خرید کریو 

خرید VPN

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن