سرویس های VPN یکی از مهم ترین ابزار مقابله با نظارت رو به رشد بر اینترنت می باشند، اما متاسفانه تمامی سرویس ها به خوبی از هویت افراد حفاظت نمی کنند. در حقیقت برخی از سرویس های VPN ماه ها وارد آدرس اینترنتی کاربران شده و گاهی از سایر اطلاعات شخصی آن ها استفاده می کنند. برای فهمیدن اینکه کدام سرویس ها واقعا هویت افراد را مخفی می کنند، TF از تامین کنندگان پیرامون شیوه های ورود به سیستم و سیاست هایی که برای حفظ حریم شخصی در پیش گرفته اند سوالاتی پرسیده است. در حال حاضر اکثر کاربران اینترنتی به خوبی این حقیقت را می دانند که تقریبا تمامی مراحل ورود آن ها به اینترنت با تداخل سرورها یا نظارت کامل آن ها صورت می گیرد. برای جلوگیری از اینکه آدرس اینترنتی واقعی برای سایر افرادی که در اینترنت هستند نمایان شود، هزاران نفر از مردم جهان با استفاده از سرویس VPN از اینترنت استفاده می کنند. استفاده از وی پی ان به کاربران اجازه می دهد که به طور ناشناس از اینترنت استفاده کنند و از جاسوس های اینترنتی در امان باشند. متاسفانه تمامی سرویس های فیلتر شکن آنقدری که ادعا می کنند هویت افراد را حفظ نمی کنند، به عنوان مثال اخیرا چند اتفاق ناخوشایند افتاده که مربوط به همین موضوع است.
خرید vpn برای حفظ حریم خصوصی

بهترین vpn از نظر حفظ حریم خصوصی

به درخواست کاربران ما برای بار چهارم مروری بر روش “ورود به سیستم”  در سرویس های VPN خواهیم داشت. ما علاوه بر سوالاتی در مورد شیوه ی ورود به سیستم ، سوالات دیگری در زمینه ی سیاست های حفظ حریم شخصی از ارائه دهندگان پرسیده ایم تا کاربران بتوانند انتخاب آگاهانه ای داشته باشند.
 • آیا شما تمامی مراحل ورود به سیستم را که اجازه می دهد آدرس اینترنتی کاربران را ببینید حفظ می کنید؟ آیا زمان استفاده کاربران از سرویس های خود را ذخیره می کنید؟ اگر این طور است دقیقا چه اطلاعاتی و به چه مدت نگهداری می شود؟
 • شرکت اپراتور شما تحت نظر کدام حوزه ی قضایی فعالیت می کند؟
 • از چه ابزاری برای نظارت و کاهش سواستفاده از سرویس خود استفاده می کنید؟
 • آیا شما از ارائه دهندگان سرویس ایمیل خارجی مانند Google Apps استفاده می کنید؟ یا به ابزار پشتیبانی مانند Live support و Zendesk برای حفظ اطلاعات کاربران روی آورده اید؟
 • در صورتی که یک هشدار مبنی بر نقض قانون کپی رایت از DMCA ایالات متحده یا معادل اروپایی آن دریافت کنید چه کار می کنید؟
 • اگر حکم دادگاه از شما بخواهد که هویت یکی از کاربران سرویس خود را افشا کنید چه خواهید کرد؟ آیا تاکنون همچین اتفاقی افتاده است؟
 • آیا شرکت شما یک warrant canary دارد؟(warrant canary روشی است که یک ارائه دهنده ی خدمات ارتباطی به وسیله ی آن به کاربران اطمینان می دهد که سرویس آن ها تحت نظر دولت نیست.) یا راه مشابهی را برای حل مسائلی که آزادی بیان مشتریان را از آن ها می گیرد در پیش گرفته اید؟
 • آیا BitTorrent و سایر سرویس های به اشتراک گذاری فایل ها برای استفاده از سرویس شما جواز صادر کرده اند؟ اگر نه چرا؟
 • از چه سیستم پرداختی استفاده می کنید و این سیستم چگونه با حساب شخصی کاربران ارتباط دارد؟
 • امن ترین اتصال اینترنتی و الگوی رمزگذاری که به کاربران خود توصیه می کنید چیست؟ آیا شما در هنگام نقض در اتصال و فقدان حفاظتی DNS مواردی مانند “kill switches” را ارائه می دهید؟
 • ایا شما از سرورهای DNS شخصی استفاده می کنید؟ ( اگر نه، از چه سروری استفاده می کنید؟)
 • آیا شما کنترل فیزیکی خاصی بر روی سرورها و شبکه ی مربوط به سرویس VPN خود دارید؟ یا یک منبع خارجی و شخص سوم آن را میزبانی می کند؟مکان سرورهای شما کجا واقع شده است؟
در بخش زیر لیستی از پاسخ هایی که به سوال های فوق داده شده است برای شما آورده ایم، این پاسخ های ارائه دهندگان تعدادی از سرویس های VPN است. در برخی موارد سوالات بیشتری برای رسیدن به پاسخ مطلوب پرسیده شده است. ارائه دهندگان فیلتر شکن ای که بیش از ۷ روز کاربران را در سیستم نگه می داشتند کنار گذاشته شدند و بقیه در پاسخ گویی ها در همان مرحله اول شکست خوردند. لطفا به یاد داشته باشید که شرکت های ارائه دهنده وی پی ان که نام آن ها در این لیست آورده شده است تا حدی وارد سیستم می شوند. بنابرین ما پاسخ دهندگان را به دو بخش تقسیم کرده ایم یکی آن دسته ای که هیچگونه تداخلی در ورود به سیستم ندارند و دیگری آن دسته ای که حتی دفعات ورود به سیستم را ذخیره می کنند. طبق درخواست یکی از VPN ها هیچ یک از این دوگروه به دیگری ترجیح داده نشده است. لیست ارائه دهندگان vpn را در مطالب بعدی خدمت شما منتشر خواهیم کرد تا در خرید vpn مثل کریو بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و البته پیشنهاد می کنیم به مقاله ی ” نکاتی در خرید vpn و فیلتر شکن ” نیز حتماً مراجعه و مطالعه نمایید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن