TOR چیست ؟

Tor به نام مخفف The Onion Router است و در ابتدا یک شبکه جهانی از سرورهای توسعه یافته نیروی دریایی ایالات متحده بود که مردم را قادر به مرور ناشناس اینترنت می دانست. در حال حاضر، این یک سازمان غیر انتفاعی است که هدف اصلی آن تحقیق و توسعه ابزارهای حفظ حریم خصوصی آنلاین است.
شبکه تور، هویت خود را با حرکت دادن ترافیک خود در سرورهای Tor مختلف و رمزگذاری آن ترافیک، پس از آن به شما نشان نمی دهد. هر کسی که تلاش می کند ترافیک را از گره های تصادفی در شبکه Tor به جای کامپیوتر خود مشاهده کند.
برای دسترسی به این شبکه، فقط باید مرورگر Tor را دانلود کنید . همه چیزهایی که در مرورگر انجام می دهید از طریق شبکه Tor می آید و هیچ تنظیم یا تنظیماتی از شما نیاز ندارد. گفتنی است که از زمانی که داده های شما از طریق رله های زیادی رنج می برند، آهسته است، بنابراین هنگامی که از Tor استفاده می کنید، اینترنت بسیار کند از معمول است.

TOR برای چه کاری است ؟

اگر می خواهید نامعلوم باشید، اگر شما تحت دیکتاتوری زندگی می کنید، شما یک روزنامه نگار هستید در یک کشور سرکوبگر، یا یک هکر که به دنبال پنهان شدن از دولت است، Tor یکی از ساده ترین راه ها برای شناسایی ترافیک شما است و رایگان است.
در سطح عمومی تر، Tor برای هر کسی که می خواهد فعالیت های اینترنتی خود را از دست تبلیغ کنندگان، ISP ها و وب سایت ها حفظ کند مفید است. این شامل افرادی می شود که در محدوده سانسور در کشورشان مرتکب می شوند، ماموران پلیس به دنبال پنهان کردن آدرس IP خود و یا هر کسی که نمی خواهند عادت های مرور خود را با آنها مرتبط سازند استفاده میشود.
فکر نکنید فقط از Tor استفاده می کنید که کاملا ناشناس هستید. کسی مانند NSA میتواند بگوید که آیا شما یک کاربر Tor هستید و به احتمال زیاد شما را هدف قرار میدهد. دولت می تواند هر کسی را بدون VPN پیدا کند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن