vpn

دلیل کاهش سرعت اینترنت درصورت روشن بودن وی پی ان

  به طور کلی ، ۷ عامل وجود دارد که باید هنگام کاهش سرعت VPN سرعت اینترنت را در نظر بگیرید:

۱٫ محل سرور

فاصله فیزیکی بین شما و سرور VPN تأثیر زیادی در نوع سرعت VPN شما خواهد داشت. چرا؟ زیرا بسته شدن داده ها بین شما و سرور VPN بیشتر طول می کشد. به بیان ساده ، هرچه از نظر جغرافیایی از سرور VPN فاصله داشته باشید ، به احتمال زیاد سرعت VPN شما کمی کندتر خواهد بود.

۲٫ محدودیت های پهنای باند سرور

vpn اگر سرور VPN مورد استفاده شما دارای محدودیت پهنای باند باشد ، سرعت شما ممکن است هنگام عبور از پهنای باند اختصاص داده شده یا در هنگام شلوغی بیش از حد سرور ، ضربه بزرگی به شما وارد کند. همچنین لازم به ذکر است که سرور VPN تأثیر مستقیمی بر سرعت VPN شما دارد. هرچه کیفیت سرور بهتر باشد ، سریعتر می تواند مواردی مانند رمزگذاری و ترافیک وب را پردازش کند ، بنابراین سرعت شما بهتر خواهد بود.

۳٫ نوع رمزگذاری

بسته به اینکه رمزگذاری پروتکل VPN مورد استفاده شما چقدر قوی است ، می تواند باعث شود سرعت VPN شما کمی پایین بیاید. به خاطر داشته باشید که این تنها گاهی اتفاق می افتد ، و – بار دیگر – به هیچ وجه اتفاق نمی افتد.   به عنوان یک قاعده کلی ، پروتکل OpenVPN پروتکلی است که به احتمال زیاد با آن کاهش سرعت VPN روبرو خواهید شد ، در حالی که PPTP سریعترین پروتکل است. با این حال ، PPTP به دلیل عدم رمزگذاری قابل اعتماد ، همچنین خطرناک ترین پروتکل است. معمولاً یک مورد خوب پروتکل IKEv2 ، L2TP / IPSec یا SoftEther است.

۴٫ تداخل های فایروال

فایروال ها به طور معمول بر سرعت VPN تأثیر نمی گذارند اما اگر به گونه ای پیکربندی شوند که در ترافیک VPN یا عملکرد پردازنده شما تداخل ایجاد کنند ، می توانند مانع شوند. در حالی که ما در مورد این موضوع هستیم ، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که قدرت پردازنده مرکزی شما نیز می تواند بر سرعت VPN شما تأثیر بگذارد. اگر مدل قدیمی خاصی دارید ، سرعت VPN شما ممکن است ضربه بخورد زیرا پردازنده زمان کار در مراحل رمزگذاری / رمزگشایی و همچنین مدیریت فرآیندهای برنامه VPN را برای شما سخت تر می کند.  

۵٫ راه اندازی شبکه شما

vpn طبق برخی از مقاله ها و کاربران آنلاین ، اگر از روتر با کابل LAN استفاده کنید و به جای استفاده از WiFi مستقیماً به آن متصل شوید ، ممکن است سرعت اتصال VPN بهتری داشته باشید. تا آنجا که می توانیم بگوییم ، نتایج متفاوت است ، بنابراین این را عاملی در نظر بگیرید که ممکن است بر سرعت VPN شما تأثیر بگذارد اما چنین کاری تضمین شده نیست.  

۶٫ الگوریتم های مسیریابی VPN

چگونه ارائه دهنده VPN شما ارتباط شما را بین چندین سرور هدایت می کند و نحوه ارتباط آنها با داده های آنلاین نیز می تواند بر سرعت VPN شما تأثیر بگذارد. معمولاً VPN های رایگان به الگوریتم های فرعی متکی هستند ، بنابراین احتمالاً با آنها سرعت کمتری خواهید داشت.  

۷٫ سرعت اتصال خود شما

در پایان ، اگر سرعت اتصال ISP اصلی شما خیلی کم است ، تقریباً تضمین می کنید که با VPN نیز همین مسئله را تجربه خواهید کرد. در این مورد کار دیگری نمی توانید انجام دهید ، جز تهیه یک برنامه اتصال بهتر از ISP یا تغییر گزینه ISP در صورت وجود گزینه های سریع تر.  

نتیجه گیری تست سرعت VPN

با توجه به یافته های ما ، می توانید بگویید که اگر VPN از سرور VPN نزدیک به خود استفاده کنید و اگر ۴۰ مکان سرور VPN که بسیار دور است. همچنین ، بسته به پروتکل VPN که استفاده می کنید ، ممکن است در هر کجا بین ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش سرعت داشته باشید.   بدیهی است که شما می توانید اعداد مختلفی را در انتهای خود مشاهده کنید. علاوه بر این ، لطفاً بخاطر داشته باشید که همه ابزارهای تست سرعت VPN گزینه ای برای انتخاب سرور دیگری در Speed ​​خود ندارند مانند SpeedTest.Net. و – از همه مهمتر – بعضی اوقات ، نتیجه ای که می گیرید می تواند به شدت تحت تأثیر سرور مورد استفاده در تست سرعت مورد استفاده قرار گیرد.  

چگونه سرعت VPN را به روش درست تست کنیم

بهترین روش برای تست سرعت VPN استفاده از ابزار تست سرعت برای ضبط سرعت پینگ ، بارگیری و بارگذاری با و بدون اتصال VPN است. ما توصیه می کنیم چندین آزمایش را انجام دهید ، زیرا سرعت استفاده از VPN و عدم استفاده از آن ممکن است متفاوت باشد و همچنین بررسی سرعت VPN با پروتکل های مختلف ، مکان های سرور و سرورهای ابزار تست سرعت (در صورت امکان). در اینجا لیستی از وب سایت های تست سرعت VPN وجود دارد که می توانید برای این کار استفاده کنید: vpn   به طور کلی ، اگر کاهش زیادی در سرعت بارگیری مشاهده کردید ، باید سرورها را تغییر دهید (یا برخی از توصیه های ارائه شده در زیر)
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن