VPNs-and-VPS

تفاوت استفاده از vpn و vps در بایننس

     

مقدمه

اگر در نظر دارید که به صورت حرفه ای وارد بازار ارز های دیجتال شوید، ابتدا باید برای خود یک حساب در یکی از صرافی های بین المللی ایجاد کنید. همانطور که مطلع هستید، به دلیل تحریم هایی موود علیه ایران، بسیاری از صرافی های معتببر و مطرح بازار آی پی های ایران را نیز تحریم کرده اند. به این معنی که در صورتیکه آی‌پی ایران در این صرافی ها ثبت شود، ادامه فعالیت اکانت در آن صرافی مسدود خواهد شد. صرافی بایننس که یکی از مهم ترین و پراستفاده ترین صرافی های دنیاست، دسترسی به آی‌پی ایران را مسدود کرده است. البته کاربران ایرانی هنوز می توانند از صرافی هایی مثل کوینکس که هنوز آی‌پی ایران را تحریم نکرده اند، استفاده کنند. هرچند که این احتمال دور از ذهن نیست که کوینکس هم در آینده ایران را تحریم کند! اما کاربران برای رفع این مشکل و به نوعی دور زدن تحریم‌ها، معمولا از دو روش استفاده می کنند: یکی استفاده از VPN و دیگری VPS است. هدف ما از نوشتن این مقاله برای شما این است که تفاوت VPN و VPS همراه با مزایا و معایب هرکدام را شرح دهیم و در ادامه ابهاماتی که در این مورد وجود دارد را رفع کرده و همچنین تعدادی از VPNها و VPSهای مناسب برای ترید کردن را معرفی نماییم. BINANCE

چرا بایننس متوجه استفاده از vpn می شود؟

به دلیل پیروی صرافی بایننس از تحریم های اعمال شده، کاربران ایرانی با آی‌پی ایران نمی‌توانند به فعالیت و ترید در این صرافی بپردازند. از این برای تغییرآی‌پی خود نیاز دارند از آی پی ثابت از دیگر کشورها استفاده کنند. vpsو vpn هر دو برای دسترسی کاربران و فعالیت بهتر سایت ها ارزشمند هستند؛ اما با توجه به تفاوت vps و vpn هر کدام قابل استفاده در موقعیت ها و کسب وکار های متفاوت است.

استفاده کردن از vpn برای بایننس انتخابی خطرناک و نادرست است زیرا:

  • Vpn آدرس آی‌پی کاربران را تغییر می‌دهد؛ اما برخی سایت ها مانند بایننس از ابزاری بهرمند هستند، که آی‌پی اصلی افرادی که با vpn وارد سایت شده اند را شناسایی می‌کند.
  • Vpn با آی‌پی ثابت! هرگز فریب این جمله را نخورید، همه vpn ها، رایگان و پولی به صورت مداوم و یا بعد از هر بار اتصال آدرس آی‌پی شما را تغییر می‌دهند. این تغییر آی‌پی موجب بلاک شدن حساب کاربری توسط بایننس می‌شود.
  • قطع شدن اتصال vpn ها موجب شناسایی هویت اصلی کاربران می‌شود.

دیگر معایب vpn

  • از دیگر معایب استفاده کردن vpn میتوان به اشتراکی بودن آن اشاره کرد. به طور همزمان ممکن چندین کاربر از یک آدرس آی‌پی vpn استفاده ‌کنند، که موجب کاهش امنیت و به خطر افتادن حساب کاربری همه آن افراد می‌شود.
  • وقتی حرف از سرمایه، معامله و ارز دیجیتال در میان است، بحث امنیت بسیار حائز اهمیت است. امنیت vpn بسیار پایین است.
  • وی پی ان ها هیچگونه پشتیبانی از خدمات خود ندارند.
انتخاب وی پی ان برای ترید درصرافی بایننس، روشی اشتباه است و حساب کاربری و سرمایه تریدر‌های بایننس را با خطر بلاک و مسدود شدن، مواجه می‌کند. صرافی بایننس تنها در زمان ترید و فعالیت نیست که نسبت به آی‌پی کاربران حساس است؛ بلکه موقع ثبت‌نام هم این حساسیت را دارد. بهترین کار قبل از ثبت‌نام در صرافی بایننس خرید vps برای بایننس است. بهترین و کم خطرترین راه برای ترید در بایننس استفاده از سرور مخصوص بایننس یا همان خرید vps برای بایننس است. که آی‌پی ثابت و پرسرعتی را برای ترید در اختیار کاربران قرار می‌دهد.  

مزیت های vps به نسبت به vpn

vps-or-vpn-for-binance
  • VPS سرعت بسیار بالایی نسبت به vpn ها دارد.
  • سرور مجازی آی‌پی ثابتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و بعد ازهر اتصال آی‌پی شما ثابت و غیرقابل تغییر است.
  • امنیت بسیار بالاتری نسبت به vpn دارد. قطعا وارد تعداد زیادی از سایت ها شده‌اید که به شما تذکر می‌دهد قبل ازانجام هرگونه فعالیت از جمله ثبت‌نام و پرداخت وی پی ان خود را خاموش کنید. به دلیل اینکه وبسایت قادر به شناسایی آی‌پی های vpn هستند.
  • VPS ها در کنار اختصاصی بودن قدرت سفارشی سازی هم دارند.
 

ویژگی های یک سرور مجازی خوب برای فعالیت در بایننس

یک وی پی اس خوب یا همان سرور مجازی برای بایننس باید از نظر موقعیت مکانی در کشوری که مورد تحریم نیست، قرار بگیرد. یک vps خوب باید از دید فنی دست کم ۴ گیگابایت رم و ۲ هسته سی پویو داشته باشد. از ویژگی های مهمی که هر ارائه دهنده وی پی اس باید داشته باشد، پشتیبانی ۲۴ساعته و مشاوره قبل از خرید vps برای بایننس است. vps-or-vpn-for-binance

جمع بندی

همانطور که در ابتدای مقاله هم به شما عرض کردیم، هدف ما از نوشتن چنین مقاله ای این بود که ویژگی های VPN و VPS را همراه با مزایا و معایب هرکدام و نکاتی برای استفاده از آنها ذکر کردیم. طبق تجربه در صورتیکه که به درستی از VPNها آی‌پی ثابت و VPSها استفاده کنید، می توانید حساب صرافی خود را از خطر مسدود شدن حفظ کنید. اینکه کدام مورد را برای خود انتخاب می کنید، تا حد زیادی به شخصیت و نحوه ترید کردن شما بستگی دارد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن