با توجه به کشمکش جدید که میان سرویس ویدیویی netflix و خدمات آنلاک محدودیت‎های جغرافیایی مانند SmartDNS، پروکسی ها و VPNها به وجود آمده است، این سوال به وجود آمده که چرا باید برای خرید این سرویس هزینه صرف کنیم.
  • محتوای ارائه شده در هر منطقه با منطقه ی دیگر متفاوت است.
همه ی ما می دانیم که محتوای عرضه شده توسط netflix از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مثلا تفاوتی که در میزان داده ها در سرویس ایالات متحده نسبت به سایر نسخه ها وجود دارد حدود ۱۰ به ۱ است. (نسخه ی ایالات متحده تقریبا ۶۰۰۰ برنامه دارد و این میزان در سایر نسخه ها به ۶۰۰ می رسد.) نسخه ی netflix کانادا و انگلستان نیز با وجود تمامی پیشرفت ها شامل نیمی از محتوای netflix آمریکایی هستند.
  • قیمت گذاری ها مختلف است.
به دلیل نرخ یورو به دلار آمریکا ممکن است سرویس های اروپایی از آمریکایی گران تر باشند. یعنی مشتریان اروپایی ۱۰ درصد بیش از آمریکایی ها پول پرداخت می کنند در حالیکه ۳۰ درصد کمتر از آن ها محتوای netflix را دریافت می نمایند.
  • netflix هیچ گاه پیش از ورود کاربران لیست برنامه های خود را به صورت کامل نمایش نمی دهد.
یک کاربر عادی از نظر منطقی معتقد است که پیش از پرداخت هزینه باید بتواند محتوای مورد نظر را بررسی کند. اما اینگونه نخواهد بود. یعنی هیچ نشانه ای به کاربر تفاوت های سرویس کشورش با ورژن اصلی را نشان نمی دهد. تنها راه برای چک کردن میزان دسترسی به محتوای netflix با توجه به وب سایت های ۳rd می باشد. اما آیا همه ی کاربران از این امکانات برای کسب آگاهی مطلع هستند؟
  • محتوای مسدود شده از نظر جغرافیایی در سال ۲۰۱۶ ایده ی وحشتناکی است
ما در عصری زندگی می کنیم که یکی از مهم ترین لازمه های زندگی دسترسی به اطلاعات تمام نقاط دنیا می باشد. و به نظر می رسد که ایجاد محدودیت جغرافیایی توسط یک سرویس منسوخ شده باشد. شاید هدف این سرویس ها این است که از حقوق سازندگان برنامه ها پشتیبانی کند و به این بهانه توزیع یکسان داده ها را تحت تاثیر قرار می دهند. ولی این کار باعث می شود هکرها بیش از پیش حریص شوند و به دنبال راه هایی برای سو استفاده و دور زدن باشند. این کشمکش همیشه وجود دارد و سرویس هایی مثل VPN همیشه معتقدند که همه ی مردم جهان حق دسترسی به اینترنت تمام دنیا را دارند ولی سرویس های مثل netflix معتقدند باید محدودیت جغرافیایی اعمال شود و میان مردم یک کشور با کشور دیگر تبعیض قائل می شوند.
از netflix استفاده نکنید

Stop Using Netflix

  • مسدود کردن قانونی مشتریان ایده بدی است
برخی افراد کاربران netflix را pirate می نامند. این به معنای دزد اینترنتی است که از ابزاری برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی استفاده می کنند.  در جواب این افراد باید یک جمله گفت: netflix رایگان نیست، و همه ی کاربران هزینه های زیادی برای استفاده از آن پرداخت کرده اند و نباید آن ها را دزد نامید.
  • محتوای netflix شما قدیمی است
به جز تعدادی از برنامه ها که جدید هستند اکثر برنامه هایی که در netflix وجود دارند قدیمی هستند و قبلا پخش شده اند. یعنی اگر شما می خواهید برنامه ها و فیلم های ساخته شده در ۱۰ سال گذشته را ببینید، netflix انتخاب خوبی محسوب می شود.
  • netflix برای ممنوع کردن سرویس های unlocking (مثل VPN) تحت فشار قرار گرفته است
اخیرا PayPal چندین سرویس رفع محدودیت جغرافیایی را ممنوع کرده است ( پی پال VPN و SmartDNS را ممنوع خواهد کرد ) و اصلا تعجب برانگیز نیست که netflix نیز برای حمایت از سرویس PayPal در مقابل سرویس ها و سارقان انتشاراتی بایستد. PayPal سرویس پرداخت آنلاین جهانی و گسترده ای است و اگر netflix از آن پیروی نکند ممکن است دچار ورشکستگی شود.
  • نتیجه گیری
با توجه به تمامی دلایل گفته شده و همچنین دلایل بسیار دیگری که در این پست آورده نشده است، واضح است که پرداخت هزینه اشتراک برای خرید سرویس netflix نوعی هدر دادن هزینه محسوب می شود. هم محتوا قدیمی است و هم اخیرا مسدود کردن خدمات VPN و SmartDNS یک حرکت وحشتناک است، زیرا برای بیش از نیمی از کاربران استفاده از این خدمات برای دسترسی به برنامه های مورد علاقه ی خود تنها راه حل است.  اگر میخواهید پول خود را دور نریزید پس بهتر است دیگر از سرویس netflix استفاده نکنید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن