Shadowsocks چیست؟

اگر دارید این مقاله را میخوانید، احتمالا درباره یک ابزار جدید که می تواند به سایت های مسدود شده و فیلتر شده دسترسی داشته باشد، شنیده اید پس با ما همراه باشید.

Shadowsocks چیست و چگونه عمل میکند؟

Shadowsocks یک فناوری مبتنی بر پروکسی و Open Source است که در سال ۲۰۱۲ در چین ظهور کرد.
عملکرد اصلی آن جلوگیری از سانسور و محدودیت های آنلاین است. برای بسیاری از وجود آن، عمدتا توسط توسعه دهندگان چینی برای جلوگیری از فایروال بزرگ چین استفاده میشود.

چگونه Shadowsocks کار می کند؟

Shadowsocks بر روی یک پروتکل اینترنت مبتنی بر SOCKS5 اجرا می شود. Shadowsocks را به عنوان یک پروکسی فوق العاده پیشرفته در نظر بگیرید. معمولا، پروکسی ها شما را به یک کامپیوتر دیگر وصل می کنند، به نام یک سرور پروکسی، و سپس شما را به اینترنت متصل می کنند. به این ترتیب، میتوانید از پروکسی سرور برای دسترسی به محتواهای مسدود شده جغرافیایی در سراسر جهان استفاده کنید.
با این حال، فایروال بزرگ چین توانسته است پراکسی ها را شناسایی کند. از آنجا که Shadowsocks چیزی است که هنوز هم می تواند بیش از فایروال برود، پس پیچیده تر از یک پروکسی ساده میباشد ! Shadowsocks از HTTPS برای مخفی کردن ترافیک استفاده می کند. در حال حاضر، به یاد داشته باشید، تمام ترافیک شما در حال انتقال مجدد نیست، فقط آنچه لازم است برای دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده است انتقال پیدا میکند. استفاده از HTTPS، این ابزار اطمینان حاصل می کند که ترافیک مجددا مسیریابی نمی تواند از ترافیک اینترنت معمولی متفاوت باشد. به این ترتیب تکنولوژی فایروال قادر به گرفتن شما نخواهد بود و هیچ سیستم نظارت ISP و یا شخص ثالث نیز وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر، کاربران Shadowsocks در سرزمین اصلی چین و یا هر کشور دیگری که فایروال دارد می توانند به راحتی از فایروال بزرگ دور بمانند بدون این که کسی در مورد آن آگاه باشد.

برای تهیه ی ShadowSocks روی این لینک کلیک کنید !

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن