شبکه خصوصی مجازی (VPN) چیست؟!

این روزها بیشتر مردم نگران تحریم، فیلترینگ و … در اینترنت هستند. از VPN برای غلبه بر محدودیت ها استفاده می کند. اما آیا واقعا VPN (شبکه خصوصی مجازی) راه اندازی شبکه خصوصی مجازی VPN فقط یک فیلتر شکن است؟! قطعا نه. بنابراین در این مقاله قصد داریم مفهوم شبکه خصوصی مجازی و کاربردهای آن در شبکه های کامپیوتری را معرفی کنیم.   ابتدا باید با دو مفهوم شبکه های خصوصی (شبکه خصوصی) و شبکه های عمومی (شبکه عمومی) آشنا شویم.   هنگامی که سیستم های کامپیوتری خانگی یا اداری خود را از طریق LAN متصل می کنید، در واقع یک شبکه خصوصی ایجاد می کنید. سیستم های داخل شبکه خصوصی به راحتی می توانند یکدیگر را ببینند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، اما این سیستم ها از خارج از شبکه خصوصی شما (مثلاً از طریق اینترنت) قابل دسترسی نیستند. سیستم‌های رایانه‌ای در یک شبکه خصوصی می‌توانند هر آدرس IP که می‌خواهید داشته باشند (مثلاً ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱)، زیرا این آدرس‌های IP فقط در داخل شبکه خصوصی شما تعریف می‌شوند و هیچ معنایی خارج از شبکه خصوصی شما ندارند. به این آدرس های IP، آدرس های IP خصوصی می گویند.   با این حال، شبکه عمومی به سیستم‌هایی که شما مالک آن هستید محدود نمی‌شود. در واقع شبکه جهانی وب اصلی ترین شبکه عمومی است. سیستم های متصل به اینترنت باید آدرس IP منحصر به فرد خود را داشته باشند که توسط RIR به آنها فروخته می شود. این آدرس های IP کاملا منحصر به فرد و عمومی هستند. اگر کسب و کار کوچک شما دارای چندین دفتر است، ممکن است بخواهید بدانید که چگونه یک VPN یا VPN را برای اتصال آنها به اینترنت راه اندازی کنید. این به شما امکان می دهد تا با خرید VPN و Cryo فایل ها و منابع را به اشتراک بگذارید، گویی به طور فیزیکی به یک شبکه متصل هستید. در این مقاله، روش‌ها و نرم‌افزارهای رایج VPN را که می‌توانید برای شبکه‌های تجاری کوچک استفاده کنید، مورد بحث قرار می‌دهیم.  

پروتکل های اتصال VPN رایج

برای اتصال همه شبکه ها از طریق VPN، بهتر است یک اتصال در هر روتر شبکه موقعیت مکانی خانه که به یک روتر یا یک دروازه با قابلیت VPN نیاز دارد، برقرار کنید. به عنوان مثال، هنگامی که کارمندان شما از هتل، فرودگاه یا حتی WI-FI خانه خود استفاده می کنند، VPN های زیادی خواهید یافت که از دسترسی از راه دور به کاربران خارج از دفتر پشتیبانی می کنند. برای این کار کامپیوتر، تلفن همراه یا دستگاه دیگر شما باید از همان سرویس VPN استفاده کند. اطلاعات بیشتر و خرید VPN را می توانید در parsvpn.asia بیابید.

برنامه های کاربردی شبکه خصوصی مجازی

از راه دور به یک شبکه خصوصی در شرکت متصل شوید و از منابع آن استفاده کنید. به عنوان مثال، ارسال فکس از راه دور با یک دستگاه داخلی یا مشاهده دوربین های امنیتی شرکت از خانه. دولت ها و غیره پیوند به سایت‌ها و خدماتی که توسط آن‌ها ممنوع یا سانسور شده‌اند یا به یک منطقه جغرافیایی خاص خدمت می‌کنند. برای این کار باید یک شبکه خصوصی متصل به اینترنت در آن منطقه جغرافیایی ایجاد کنید و از راه دور از طریق VPN به این شبکه متصل شوید. در این مورد، شما از VPN برای ایجاد یک تونل امن استفاده می کنید که اطلاعات مبادله شده (حتی با http) را از طریق شبکه خصوصی شما رمزگذاری می کند. در این مورد هکرها، هتل ها و غیره. نمی تواند به راحتی اطلاعات رد و بدل شده شما را مشاهده کند.

در اینجا پروتکل های اصلی VPN آمده است:

PPTP: معمولا حداقل امنیت را دارد. با این حال، برای ارائه دسترسی از راه دور به کاربران خارج از دفتر، PPTP به طور بومی از ویندوز و اکثر سیستم عامل ها و دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می کند. با این حال، مشکلات اتصال زمانی رخ می دهد که کاربران از شبکه هایی متصل می شوند که اجازه عبور از VPN را ندارند.   L2TP / IPsec: امن تر از PPTP، اما اغلب برای راه اندازی پیچیده تر است. این فناوری برای دسترسی از راه دور به کاربران خارج از دفتر شما در اکثر رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می شود، اما مشکلات اتصال PPTP مشابهی دارد.   SSL: معمولاً برای دفاتر دسترسی خارجی طراحی شده است، نه برای اتصال شبکه داخلی. این اتصال از طریق یک مرورگر وب انجام می شود و نیازی به سرویس گیرنده VPN در رایانه یا دستگاه ندارد.   OpenVPN: معمولاً شامل روترهایی با سیستم عامل منبع باز است. برای ارائه دسترسی از راه دور به کاربران خارج از دفتر، کاربران باید کلاینت OpenVPN را روی دستگاه خود نصب کنند، زیرا به طور بومی توسط ویندوز، مک، یا دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی نمی شود. اما PPTP و L2TP/IPsec مشکلی نیستند. راه اندازی شبکه خصوصی مجازی VPN

روتر VPN خود را ایجاد کنید

اما DD-WRT و Tomato با سرور و سرویس گیرنده OpenVPN ارائه می شوند، بنابراین می توانید اتصالات سایت به سایت برقرار کنید و دسترسی از راه دور را برای کارکنان خارج از دفتر فراهم کنید. با این حال، همه روترهای بی سیم نمی توانند از این نوع سخت افزار پشتیبانی کنند.   اگرچه هر دوی این گزینه‌های سخت‌افزاری به ابزارهای این شرکت اضافه می‌شوند، روترهای بی‌سیم معمولاً برای مصارف اداری سنگین طراحی نشده‌اند و CPU، حافظه و منابع ذخیره‌سازی پایینی دارند. ما این نرم افزار را برای شبکه های کوچکتر تا دوازده کاربر در هر مکان توصیه می کنیم.  

نرم افزار VPN را نصب کنید

اگر فقط نیاز به اتصال ۱۲ کاربر یا کمتر از طریق VPN دارید، ممکن است به جای نصب روتر VPN برای هر مکان، از VPN استفاده و خریداری کنید. در این مورد ما بهترین ارائه دهنده خدمات VPN یعنی parsvpn.asia را ارائه می دهیم. این نرم افزار ممکن است از اشتراک گذاری فایل و منابع، پیام های متنی و اتصالات دسترسی از راه دور پشتیبانی کند. .
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن