مقدمه

سرور رک ساختاری است که به طور خاص و فقط برای قرار دادن تجهیزات فنی طراحی شده است. قفسه نگهداری ایمن چندین قطعه از تجهیزات را در یک منطقه نگهداری می کند . رک های سرور معمولاً توسط مشاغل استفاده می شوند .  

مزایای رک های سرور

کسانی که در مراکز داده کار می کنند به رک های سرور اعتماد می کنند . رک های سرور مزایای بسیاری را فراهم می کنند که بدون وجود این تجهیزات امکان پذیر نیست. مهمترین مزایای ارائه شده از رک های سرور :  
  • سازمان : رک های سرور معمولاً ساختارهای بلندی هستند . آن ها  می توانند بسیاری از تجهیزات را در یک مکان نگه دارند. این کمک می کند تا همه چیز مرتب باشد . و همین استفاده از فضای طبقه را به  حداکثر می رساند. همچنین می توان چندین رک را کنار هم نصب کرد.
  • مدیریت سیم : در رک یک شاسی با کیفیت برای کمک به مدیریت سیم طراحی خواهد شد. می توان صدها کابل برق ، شبکه و سایر کابل ها را از طریق این رک ها در عین ایمن و مرتب نگه داشتن آنها ، اداره کرد.
  • خنک سازی کارآمد : خنک نگه داشتن تجهیزات فناوری اطلاعات اغلب یک چالش بزرگ است . در تین مورد یک رک سرور واقعاً به این هدف کمک می کند. این رک ها برای راحتی جریان هوا طراحی شده اند . آن ها در صورت لزوم می توانند شامل فن و سایر تجهیزات خنک کننده باشند.
  • امنیت – رک های سرور از فلز محکم ساخته شده اند . معمولاً با قفل درها برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز ارائه می شوند. درب ها همچنین به جلوگیری از ضربه و لمس تصادفی دکمه های برق یا کابل ها کمک می کنند . این امر می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

انواع رک های سرور

امروزه انواع مختلفی از رک های سرور در بازار وجود دارد که هر کدام برای اندازه ها و انواع مختلف تجهیزات طراحی شده اند. این انواع مختلف معمولاً بر اساس ابعاد فیزیکی و تعداد واحد تجهیزات قفسه دسته بندی می شوند .  

کابینت SERVER RACK چیست؟

یک کابینت رک سرور تجهیزات IT را همانند یک رک معمولی در خود نگه می دارد ، اما به طور معمول از هر طرف محصور می شود. این بدان معنی است که دارای درب هایی در جلو و عقب رک و دیوارها در هر طرف است. به دلایل زیادی افراد استفاده از قفسه های محصور را انتخاب می کنند. در مرحله اول ، آنها امنیت بیشتری را در برابر سارقان یا آسیب های تصادفی اضافه می کنند. دوم اینکه ، گاهی اوقات وقتی دو طرف پوشانده می شوند ، کنترل جریان هوا راحت تر است ، اما این کار را می توان با استفاده از پانل های جانبی در یک قفسه قاب باز انجام داد. سرانجام ، اگر قفسه در یک مکان نسبتاً عمومی باشد ، کابینت ها ممکن است زیبایی بهتری داشته باشند.  

RACK SERVERبرای چه استفاده می شود؟

از یک رک سرور برای نگهداری و سازماندهی تجهیزات IT به روشی استفاده می شود که برای بهینه سازی تجهیزات و استفاده از فضای کف بهترین باشد.  

فضای “U” چیست؟

فضای U (که بعضا RACK UNITیا RU نیز نامیده می شود) ابزاری برای اندازه گیری تجهیزات IT است. یک فضای واحد U برابر با ۱٫۷۵ اینچ است. فاصله سوراخ ها برای یک رک استاندارد با عرض ۱۹ اینچ در گروه های سه سوراخ بریده می شود ، این گروه سه سوراخ به عنوان یک فضای یک U تعریف می شود.  

سرور چیست؟

سرور دستگاهی است که به طور خاص برای پردازش درخواست ها از برنامه ها و دستگاه های دیگر و ارائه داده ها از طریق اینترنت یا شبکه محلی طراحی شده است. سرورها توابع مختلفی از جمله به اشتراک گذاری داده ها یا انجام محاسبات مختلف را برای کلاینت ها فراهم می کنند. در ابتدایی ترین تعریف ، سرور دستگاهی با عملکرد بالا و پرقدرت است که داده ها را بین خود و کلاینت ها می کشد و هل می دهد.

RACK-MOUNTED SERVERچیست؟

بیشتر شاسی های سرور به گونه ای طراحی شده اند که می توانند روی دندانه دار سوار شوند. این به این دلیل است که بسیاری از افراد برای کار به چندین قطعه تجهیزات IT نیاز دارند و در صورت متراکم شدن در یک فضای واحد ، مدیریت آن آسان تر است. سرورهای برج وجود دارند اما حتی می توان آنها را از کنار آنها باز کرد و هنوز هم دارای استاندارد ۱۹ عرض عرض مورد نیاز برای نصب در یک سرور هستند.  

جمعبندی

هنگام خرید برای رک های سرور باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

می توانید تجهیزات را در دو طرف قفسه ۴ پست نصب کنید ، به شرطی که اندازه گیری های ترکیبی هر دو مورد در حداکثر عمق نصب قفسه سرور باشد. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کاستورها را روی رک سرور خود قرار دهید ، می خواهید قفسه خود را به زمین بچرخانید یا می خواهید آن را آزاد بگذارید.   منبع : RACK SOLUTION BLOG
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن