VPN و امن سازی فعالیت آنلاین با استفاده از VPN در ایران
VPN و کاربرد آن : هنگامی که به اینترنت متصل می‌شوید، از طریق شبکه ISP وارد وب سایت مورد نظر خود می‌شوید. ISP دامنه وب سایتی که بازدید می‌کنید و موقعیت فیزیکی شما را می‌شناسد و حتی وب سایتی که مشاهده می‌کنید موقعیت فیزیکی شما را از روی IP شما حدس می‌زند. این اطلاعات، از جمله IP، زمان اتصال و مدت زمان اتصال، در یک فایل گزارش ذخیره می‌شود. این اطلاعات برای ISP‌ها و وب سایت‌هایی که بازدید می‌کنید ارزش مالی زیادی دارد. این اطلاعات علاوه بر ارزش مالی و تبلیغاتی، برای شناسایی افرادی که دانلود‌های غیرقانونی دارند یا در شبکه‌های مجازی مرتکب جرم می‌شوند، استفاده می‌شود.

VPN در واقع چه کاری انجام می‌دهد؟

اگر نگران حریم خصوصی خود هستید یا نمی‌خواهید کسی از اطلاعات شما استفاده مالی کند، باید هنگام اتصال به اینترنت از VPN یا شبکه خصوصی مجازی استفاده کنید. هنگامی که به یک VPN متصل می‌شوید، VPN مانند یک تونل رمزگذاری شده در وسط مسیر قرار می‌گیرد. ISP‌ها یا شبکه‌های محلی فقط می‌توانند ببینند که شما به VPN متصل هستید و فقط ورود شما به تونل را مشاهده می‌کنند. وب سایت‌هایی که پس از اتصال به VPN مشاهده می‌کنید، IPVPN را می‌بینند، نه IP واقعی شما. در نمای کلی شما، به جای بازدید مستقیم از وب سایت از طریق ISP. ابتدا به VPN متصل می‌شوید تا ISP و وب سایتی که مشاهده می‌کنید فقط IPPN را ببینند.

VPN و حریم خصوصی

به گفته شرکت‌های تبلیغاتی، VPN مانند یک گلوله نقره‌ای است که با یک ضربه تمام نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی شما را از بین می‌برد. مخفی کردن IP خود و جایگزینی آن با IPVPN تنها یک مشکل را حل می‌کند که حتی بزرگترین مشکل نیست. هنوز راه‌های زیادی برای فهمیدن اینکه کی هستید و چه می‌کنید وجود دارد. شاید بزرگ‌ترین مشکلی که VPN حل نمی‌کند، به لطف کوکی‌های مرورگر، حساب‌های شبکه مجازی که وارد آن می‌شوید، و سایت‌هایی که اطلاعات ورود شما را ذخیره می‌کنند، دیده شدن شما باشد. بنابراین وقتی وارد حساب کاربری خود در گوگل یا فیس بوک می‌شوید، پس از قطع ارتباط از VPN، همچنان شما را زیر نظر خواهند داشت، از نظر آن‌ها فقط مکان فیزیکی شما تغییر کرده است.

VPN و امن سازی فعالیت آنلاین با استفاده از VPN در ایران تنها راه حل این مشکل استفاده همزمان از تب ناشناس (برگه ناشناس مرورگر) و VPN است.

در واقع، درک تمام کار‌هایی که یک VPN انجام می‌دهد دشوار است. به دلایلی، شرکت‌های VPN اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد محصولات خود به اشتراک نمی‌گذارند. به عنوان مثال، آنچه درک آن بسیار دشوار است، سطح امنیت اتصال است که VPN در اختیار شما قرار می‌دهد. تبلیغاتی که می‌شنوید و مانند یک تونل امن به شما نشان می‌دهند ممکن است بسیار جالب و هیجان‌انگیز باشند، اما تا زمانی که متوجه نشوید، راهی برای امتحان کردن آن ندارید.

VPN و فایل های گزارش

چیز دیگری که از ما خواسته می‌شود باور کنیم این است که VPN‌ها هیچ فایل گزارش فعالیت‌های آنلاین ما را ذخیره نمی‌کنند. اما این ممکن است فقط یک خیال باشد زیرا اینترنت بدون ایجاد این اطلاعات به درستی کار نمی‌کند، حتی به طور موقت باید یک سری اطلاعات ذخیره شود تا سرور بداند داده‌ها را به کجا ارسال کند و کجا دریافت کند. ما نمی‌توانیم مطمئن باشیم که آیا شرکت‌های VPN این اطلاعات را پس از قطع اتصال شما از بین خواهند برد یا خیر. اگرچه برخی از ارائه‌دهندگان موافق هستند که برخی از اطلاعات را ذخیره می‌کنند، اما با اطمینان می‌گویند که این اطلاعات به اندازه زمان اتصال شما غیر ضروری است. هیچ یک از این ادعا‌ها را نمی‌توان تأیید کرد که هیچ فایل گزارشی ذخیره نشده است یا فقط اطلاعات غیر ضروری ذخیره شده است. در نهایت برای استفاده از محصولات آن‌ها باید اطمینان داشته باشید که این شرکت‌ها اطلاعات شما را نمی‌فروشند. بهتر است از محصولات شرکت‌های معتبر در این زمینه استفاده کنید.

VPN و امن سازی فعالیت آنلاین با استفاده از VPN در ایران کاربرد VPN

۱. یک شبکه خصوصی امن برای دسترسی به اطلاعات شخصی یا تجاری خود هنگام سفر ایجاد کنید. ۲- حفظ حریم خصوصی هنگام گشت و‌گذار در اینترنت، البته باید همزمان با VPN از تب ناشناس مرورگر خود استفاده کنید. ۳ – دسترسی به داده‌های وب سایت محلی، به عنوان مثال، اگر یک آمریکایی بخواهد آهنگ‌های ایالات متحده را که اخیراً منتشر شده در نتفلیکس در حین سفر به کشور دیگری مشاهده کند، به یک VPN ایالات متحده نیاز دارد. ۴ – رد سانسور ۵ – دانلود‌های قانونی و غیر قانونی که از طریق بیت تورنت انجام می‌شود. VPN‌ها ابزار‌های مفیدی برای افرادی هستند که زمان زیادی را آنلاین می‌گذرانند اما تنها راه حل یا حتی بهترین راه حل برای حفظ حریم خصوصی شما نیستند.

چه عواملی می‌تواند در جلب اعتماد کاربران مؤثر باشد؟

بسیاری از ارائه‌دهندگان VIP ممکن است وابسته به دولت باشند. یعنی تمام اطلاعات خصوصی کاربران در اختیار دولت قرار می‌گیرد تا بتوانند در فرآیند داده کاوی به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند. برخی از وب سرور‌ها تمام اطلاعات مربوط به اتصال شما را برای مدت زمان نامحدود ذخیره می‌کنند، از جمله آدرس IP، آدرس IP و زمان اتصال شما. از دوستان nice-vpn دعوت می کنیم تا پیشنهادات و نظرات خود را در مورد محتوای این مقالات با ما در میان بگذارند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن