در این مطلب از وب سایت نایس وی پی ان ، قصد داریم 5 دلیل اصلی و مهم جهت استفاده نکردن از فیلترشکن های رایگان را خدمت شما کاربران همیشگی معرفی نمائیم . 
در این مطلب از وب سایت نایس وی پی ان ، قصد داریم ۵ دلیل اصلی و مهم جهت استفاده نکردن از فیلترشکن های رایگان را خدمت شما کاربران همیشگی معرفی نمائیم . همه ما می دانیم که VPN های رایگان وسوسه انگیز هستند. به جز این چرا وقتی می توانیم چیزی را رایگان در اختیار داشته باشیم، برای داشتنش پول خرج کنیم؟ اما باید بدانیم که استفاده از VPN رایگان مشکلات زیادی را به دنبال دارد. با این کار شما امنیت خودتان را به خطر می اندازید و اطلاعات شخصی خود را  در اختیار دیگران قرار می دهید، حتی اگر اطلاعات شما  در فضای امنی قرار داده شوند . پس اگر قرار هست دوباره از VPN رایگان استفاده کنید، حتما مقاله ما را مطالعه بفرمائید. بزرگترین خطراتی که شما رو تهدید می کنند: همچنین می توانید با کلیک روی بهترین وی پی ان رایگان از آخرین مطالب و اخبار وی پی ان و فیلتر شکن مطلع شوید.

۵ دلیل اصلی برای اینکه از همین الان استفاده از VPN رایگان را کنار بگذارید .

می دانم خیلی ها برای باز کردن سایت هایی که دسترسی ما ایرانی ها را محدود کردن و به نوعی ما را فیلتر کردن مجبور به استفاده از وی پی ان رایگان یا فیلتر شکن های مختلف مانند فیلتر شکن خرگوش یا توربو هستند. اما در اینجا دلایلی بیان می کنم که نباید از VPN رایگان استفاده کنید.  

استفاده از وی پی ان رایگان و فروش اطلاعاتتان

VPN ها برای این طراحی شده اند که زمانیکه شما به اینترنت وصل هستید، در فضای امنی باشید. یکی از تبلیغات تجاری این افراد هم دقیقا همین می باشد که از آشکار شدن اطلاعات شما برای افراد سودجو جلوگیری کنند . در واقع کار VPN این می باشد که زمانیکه آنلاین هستید، ISP شما برای افراد دیگه قابل رویت نباشه و کسی متوجه نشه که شما در حال انجام چه کاری هستید. اما در مورد VPN های رایگان چطور؟ این مطلب در مورد این فیلترشکن ها درست نیست. از این گذشته، فیلترشکن های رایگان هم بلاخره باید منبع درآمدی داشته باشن، این منبع درآمد شما و اطلاعات شماست. تحقیقا جدید نشون میده که ۷۵ درصد VPN های رایگان حاوی نوعی ردیاب هستند.

عدم وجود مقررات

در آمریکای شمالی و اروپا، ISP ها بسیار دقیق تنظیم می شوند. درست است که می توانند داده های شما بفروشند، اما قوانین سفت و سختی در این مورد وجود داره که در اختیار کاربران قرار می گیره و از هر سو استفاده ای جلوگیری می کنه. در ضمن ساختار این نوع فیلترشکن ها پیچیده و یادگیری استفاده از ان ها خیلی سخت هست.   اما VPN های رایگان نقاط ضعف شناخته شده بسیاری دارند که به راحتی قابل ردیابی هستن و می تونن برای استفاده های غیرقانونی از داده های شما به کار گرفته بشن. این ضعف ها می تونن به راحتی در دسترس هکرها و مجرمان سایبری قرار بگیرن. با وصل شدن به این VPN ها از همان لحظه اول اطلاعات شما می تونه هک بشه و فقط کمتر از چند روز زمان لازمه تا تمام اطلاعات شخصیتون در اختیار سودجویان قرار بگیره.  

آدرس IP شما می تواند یک نقطه پایان شبکه باشد

امکان ندارد در مقاله هایی شبیه به این، اسمی از داستان Hola VPN گفته نشود. این برنامه زمانی پادشاه فیلترشکن های رایگان بود و ده ها هزار نفر از آن استفاده می کردن. اما رد اواسط سال ۲۰۱۵ این نماد دیگر مورد اعتماد مردم نبود. تیمی از متخصصان متوجه شدند که این برنامه اتصالات کاربران را به نقاط انتهایی تبدیل می کند. در واقع این برنامه افزایش پهنای باند شبکه و ارائه پرتال به دیگر کاربران، از اتصال مردم به اینترنت استفاده می کرد.   این کار به دو دلیل مشکل ساز هست. در مرحله اول آدرس IP شما روی پرونده های سرور قرار می گیره و به این طریق اون ها به IP شما دسترسی دارن. ثانیا، شما برای این از VPN استفاده می کنید که IP خودتون رو مخفی کنید. برای این کار در VPN ها از Exit Node (گره خروج) های متفاوتی استفاده میشه تا IP شما رو مخفی نگه دارن. در VPN هایی که هزینه پرداخت می کنید تعداد این Node ها زیادتر است ولی در انواع رایگان اینطور نیست، در نتیجه ممکن هست که از نودی که شما استفاده می کنید، شخص دیگه ای هم استفاده کنه، در نتیجه ممکن هست که به جای اینکه IP شما مخفی نگه داشته بشه، در سایت هایی که از اون ها بازدید می کنید، آدرس IP شما باقی بمونه.   پرونده هولا کاملا مستند هست، اما آیا چند VPN رایگان دیگه همین کار رو انجام میدن؟ هیچ اطلاعات دقیقی در این مورد وجود نداره. پس بهتر هست خطر نکنید.  

ارایه تبلیغات در برنامه فیلتر شکن رایگان

  حتی اگر ارائه دهنده از اطلاعات شما سواستفاده نکند و ایراداتی رو که گفتیم همه نداشته باشد، شرکت ها برای کسب درآمد باید از تبلیغات استفاده کنن. البته اکثر وب ساییت ها از تبلیغات برای کسب درامد استفاده می کنند. اما در این گونه VPN ها، از شما خواسته می شود که روی تبلیغات کلیک کنید، در نتیجه ترافیک شبکه تبلیغ در الویت قرار می گیره. در نتیجه زمان بارگذاری صفحه کندتر میشه.

نشت آدرس IP

یک VPN که عملکرد درستی داشته باشه، مانند یک تونل مخفی عمل می کنه. تمام ترافیک شما دور از دسترس چشمان کنجکاو در درون تونل جریان داره و وقتی وب سایتی رو باز می کنید، نمیشه فهمید از کجا منشا می گیره. در VPN رایگان این تونل رایگان، ضخامت کمتری داره و به احتمال زیاد پر از سوراخ هست. داده ها و آدرس IP شما می تونه از همین سوراخ ها نشت پیدا کنه و در اختیار سودجویان قرار بگیره. بسیاری از محققان می گن، خرید وی پی ان ( VPN های پولی ) هم گاهی دچار این مشکلات میشن، البته این مشکل در نوع پولی رایج نیست. درست مثل ضرب المثل هر چقدر پول بدی همونقدر آش می گیری، وقتی برای VPN پول پرداخت کنید از اطمینان و کیفیت بیشتری برخوردار میشید تا اینکه بخواید از نوع رایگان استفاده کنید. امیدوارم این پنج نکته ای که در مورد VPN های رایگان گفتیم، باعث بشه که برای استفاده مجدد از اون ها دچار تردید بشید و دوباره با دقت فکر کنید. من پیشنهاد می کنم تا جایی که امکان دارد از وی پی ان استفاده نکنید یا حد اقل از دانلود وی پی ان های رایگان خودداری کنید. احتمال هک شدن و درز اطلاعات شما با استفاده از وی پی ان رایگان مانند فیلتر شکن خرگوش یا دیگر برنامه های وی پی ان بسیار زیاد است. اگر سوالی در این رابطه دارید یا تجربه ای در استفاده از فیلتر شکن های رایگان دارید خوشحال میشیم در قسمت نظرات بیان کنید. تا تیم پشتیبانی ما در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل و ابهام شما کاربر گرامی اقدام نمایند.  
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن