کنار گذاشتن جاسوسی فیس‌بوک با vpn اختصاصی، پس از افشاگری رسانه ها
البته ، سایت VPN هنوز فعال است ، اما پیوندهای برنامه های تلفن همراه Android و iOS آن حذف شده است. چند ماه پیش، برخی رسانه ها فاش کردند که فیس بوک با جمع آوری پول، برخی از کاربران خود را تشویق به نصب یک برنامه جاسوسی بر روی گوشی های خود کرده است.این برنامه تمام اطلاعات مربوط به استفاده آنها از گوشی و مرور صفحات فیس بوک را جمع آوری می کند. ارسال. فیس بوک ماهیانه ۲۰ دلار به کودکان ۱۳ ساله می پردازد تا برنامه را روی گوشی خود نصب کنند. به همین ترتیب، فیس بوک نرخ استفاده از شبکه Wi-Fi، وب سایت های بازدید شده، ملیت، انواع شبکه های مورد استفاده و سایر اطلاعات مرور شبکه و تلفن های هوشمند را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند. لازم به ذکر است که Onavo در ابتدا یک شرکت مستقل در اسرائیل بود، اما فیس بوک آن را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد. پیش از این، اپل فیسبوک را مجبور کرد تا Onavo را از اپ استور خود حذف کند.

همکاری با دولت آمریکا

دولت‌ها و مقامات محلی از فیس‌بوک به‌عنوان منبع اطلاعاتی برای کشف جرایم، یافتن، رد یا تأیید ادعاها و افشای نامه‌های شخصی استفاده می‌کنند. تحقیقات انجام شده در فیس بوک به صفحات عمومی و صفحاتی که به طور داوطلبانه توسط کاربران در اختیار عموم قرار می گیرند محدود نمی شود. این وب سایت کلیه اطلاعات دیگر را با موافقت دولت ارائه می دهد، اما پیام باز نشده کمتر از ۱۸۱ روز است. بر اساس گزارش ها، حتی اگر فایل های کافی نداشته باشد، می تواند به تمام اطلاعات شخصی و ارتباطات کاربر در سیاست حفظ حریم خصوصی دسترسی داشته باشد. یک فرد آشنا به این موضوع گفت: “زمانی که احساس می کنیم برای جلوگیری از کلاهبرداری یا فعالیت های غیرقانونی، جلوگیری از آسیب فیزیکی، یا محافظت از خود و خود در برابر متخلفان نیاز به اشتراک گذاری اطلاعات داریم، ممکن است آن را به اشتراک بگذاریم.” “این شامل شرکت ها، وکلا، مشارکت دادگاه ها یا سازمان های دولتی. از ارائه هرگونه اطلاعات برای مرجع در مطالب فیس بوک جلوگیری کنید. کنار گذاشتن جاسوسی فیس‌بوک با vpn اختصاصی، پس از افشاگری رسانه ها در یک افشاگری جاسوسی در سال ۲۰۱۳، فیس بوک به عنوان یکی از اعضای آژانس امنیت ملی منصوب شد. فیسبوک اکنون آماری از تعداد درخواست اطلاعات کاربران از آژانس های مختلف منتشر می کند. برخی از رسانه ها اخیراً ادعا کردند که فیس بوک با پرداخت پول به کاربران و تشویق آنها به نصب برنامه های جاسوسی، تمام اطلاعات مربوط به استفاده از تلفن همراه و مرور وب کاربران را کنترل می کند. ادعا می شود که با پرداخت ۲۰ دلار در ماه به کودکان ۱۳ ساله ، تعداد شبکه های Wi-Fi مورد استفاده هر کاربر ، وب سایت های بازدید شده ، ملیت ، نوع شبکه مورد استفاده و سایر اطلاعات مرور شبکه جمع آوری و تجزیه و تحلیل می شود. توسط فیس بوک مانند گوشی های هوشمند. کارشناسان معتقدند که با افزایش استفاده از فیلترهای ناشناس ، تعداد نرم افزارهای مخرب نیز در حال افزایش است.این مشکل باید با گسترش استفاده از فیلترها مقابله شود. شرکت فناوری اطلاعات . به گزارش ایسنا، پس از فیلتر شدن پیام‌های خارجی تلگرام، اگرچه دسترسی بسیاری از افرادی که با این فیلتر آشنایی نداشتند مسدود شدند، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از کاربران از انواع فیلترها و VPN استفاده می‌کنند که این خود نگرانی‌ها در مورد تهدیدات ناشی از آن را افزایش می‌دهد. استفاده از برنامه های کرک شامل دسترسی به سایت های غیر مجاز به غیر از تلگرام می شود و مهمتر از آن تشخیص انواع نرم افزارهای مخرب با نصب برنامه های کرک کننده بی اثر می شود. بدیهی است که فیلتر شکن و VPN باعث نفوذپذیری مانع فیلتر می شوند، اما قیمت آن چقدر است؟ کاربران به طور ناآگاهانه برنامه هایی را دانلود و نصب کرده اند که برای سوء استفاده و دسترسی به اطلاعات طراحی شده اند و به جای فیلتر، انواع نرم افزارهای مخرب را در گوشی افراد وارد می کنند.

عمده استفاده vpn در دنیا برای حفظ امنیت است

اکثر هکرها VPN هستند و VPN مخفف Virtual Private Network است. استفاده اصلی از VIP ها در دنیا حفظ امنیت است. مثلاً اگر کاربر یا مسئولی به خارج از کشور رفته باشد و بخواهد با حفظ امنیت از آنجا به اینترنت بانک یا سرویس خود در داخل ایران وارد شود، اگر به شبکه آن کشور اعتماد نداشته باشد از VIP استفاده می کند.

با بستن vpn، ارتباط بسیاری از شرکت‌ها مختل می‌شود

شایان ذکر است که در ایران ، بسیاری از شرکت ها و مشاغل فناوری اطلاعات از خدماتی استفاده می کنند که تحریم شده اند و تنها با استفاده از VIP می توانند تحریم ها را دور بزنند. حدود ۶۰ سرویس مهم وجود دارد که تنها به واسطه تحریم ها توسط افراد VIP قابل دسترسی است. بله امکان بستن VIP ها وجود دارد، اما باید عواقب آن را ببینیم.

کنار گذاشتن جاسوسی فیس‌بوک با vpn اختصاصی، پس از افشاگری رسانه ها

هنگام ورود به سایت‌های مهم، vpn خود را خاموش کنید

وقتی VPN شما متصل است و وارد درگاه پرداخت می شوید و شماره کارت و رمز عبور خود را وارد می کنید، در واقع نام کاربری و رمز عبور خود را به سرور VPN ارسال می کنید و سرور VPN آن را برای بانک ارسال می کند. اگر طرف مقابل بخواهد مورد سوء استفاده قرار نگیرد و رمزنگاری را نخواهد، این کار را می توان به راحتی انجام داد. به همین دلیل توصیه می شود در صورت نیاز به استفاده از VPN، هنگام برخورد و مراجعه به سایت های داخلی مانند سایت یارانه، کنکور و دانشگاه هایی که دارای اطلاعات حساس هستند، VPN را قطع کنید.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن