تنظیمات PPTP VPN روی تلفن های اندروید

پلتفرم اندروید به گونه‌ای ساخته شده است که به راحتی به VPN متصل می‌شود و برای اتصال به VPN نیازی به تنظیمات زیادی نخواهید داشت. اگر می‌خواهید VPN خود را با استفاده از پروتکل PPTP نصب کنید، می‌توانید آموزش‌های مرتبط را در این مقاله مشاهده کنید. یکی از راه‌های اساسی برای هوشمندتر کردن تلفن‌هایمان استفاده از VPN برای اتصال به شبکه است. می‌توانید با استفاده از تلفن اندروید خود به PPTP L۲TP VPN، L۲TP / IPSec PSK VPN، L۲TP / IPSec CRT VPN متصل شوید.

قبل از اینکه به روش و تنظیمات اتصال PPTP بپردازیم، لازم است کمی در مورد مفاهیم آن‌ها توضیح دهیم. VPN‌ها انواع مختلفی دارند و از آنجایی که گوشی‌های اندرویدی زیادی وجود دارد و هر کدام دارای منوی تنظیمات متفاوتی هستند، این آموزش در گوشی‌های مختلف متفاوت خواهد بود. اما همه چیز ثابت می‌ماند. این آموزش در گوشی سامسونگ Captivate ارائه شده است.

اطلاعاتی که باید قبل از اتصال به PPTP داشته باشید عبارتند از:

آدرس VPN (این شبیه به یک آدرس IP است) نام کاربری و رمز عبور خریداری شده برای استفاده اگر VPN شما نیاز به رمزگذاری دارد، مطمئن شوید که نیاز به رمزگذاری دارد.

پس از دریافت این اطلاعات، می‌توانید تنظیمات VPN را تنظیم کنید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.   تنظیمات PPTP VPN روی تلفن های اندروید

مرحله ۱: به بخش وایرلس گوشی و تنظیمات شبکه بروید.

اتصالات VPN از داخل بخش Wireless و تنظیمات شبکه انجام می‌شود. برای دسترسی به این پنجره روی دکمه Menu ضربه بزنید. وقتی منو باز شد، روی Wireless and Network Setting ضربه بزنید.

قبلاً گفتیم که منوی گوشی بسته به گوشی و مدل‌های آن بسیار متفاوت خواهد بود. اما گزینه Wireless and Network تقریباً در همه گوشی‌ها یکسان خواهد بود. پس از باز کردن این زیر منو، تنها یکی از گزینه‌ها به شما امکان اتصال به VPN را می‌دهد. با استفاده از کلمه VPN Recognition در منوی گوشی خود می‌توانید این گزینه را مشاهده کنید.

مرحله ۲: گزینه PPTP را برای نوع اتصال VPN خود انتخاب کنید.

در این مرحله باید روی گزینه Add VPN ضربه بزنید. صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که در آن لیستی از انواع VPN‌ها را مشاهده خواهید کرد. روی Add PPTP VPN ضربه بزنید.

مرحله ۳: اتصال VPN را پیکربندی کنید.

در این پنجره چهار تنظیمات مختلف وجود دارد که می‌توانید با هر یک از آن‌ها تنظیم کنید.

VPN Name: نام VPN خود را انتخاب کنید که بتوانید در لیست اتصالات خود مشاهده کنید. راه‌اندازی یک سرور VPN: برای اتصال به یک VPN باید واقعاً یک آدرس سرور برای اتصال VPN خود تنظیم کنید. Enable Encryption and Encription: این گزینه به صورت پیش فرض فعال است و VPN‌های شما به احتمال زیاد نیاز به رمزگذاری دارند. دامنه‌های جستجوی DNS: اگر می‌خواهید از سرور‌های DNS داخلی استفاده کنید، باید این گزینه را تنظیم کنید. با ضربه زدن روی Configuration یک پنجره جدید ظاهر می‌شود. اطلاعات مورد نیاز برای پیکربندی را وارد کرده و روی OK کلیک کنید. همه گزینه‌های پیکربندی تقریباً یکسان خواهند بود.

مرحله ۴: VPN خود را وصل کنید.

اکنون VPN شما راه‌اندازی شده است و شما آماده اتصال به شبکه VPN هستید. برای انجام این کار، به لیست VPN‌ها بروید و روی VPN ایجاد شده ضربه بزنید. فقط روی نام VPN ضربه بزنید، اتصال شما برقرار خواهد شد. هنگامی که اتصال به VPN با موفقیت انجام شد، می‌توانید یک شکل کلید مانند را در قسمت اعلان‌های گوشی خود مشاهده کنید که نشان دهنده اتصال موفق شما به شبکه VPN است. توجه داشته باشید که اگر به اتصال VPN نیاز ندارید، آن را قطع کنید. باز نگه داشتن VPN باعث کاهش سرعت اتصال به دلیل رمزگذاری ارسال و دریافت داده می‌شود.

مرحله ۵: اتصال VPN را قطع کنید

هر زمان که دیدید نیازی به اتصال VPN ندارید، می‌توانید اعلان‌های خود را به پایین اسکرول کنید، روی اتصال VPN ضربه بزنید و برای قطع ارتباط از VPN، Disconnect را انتخاب کنید.

تنظیمات PPTP VPN روی تلفن های اندروید

به اختصار:

سیستم عامل اندروید به گونه‌ای طراحی و پیاده‌سازی شده است که اتصال و اجرای VPN بر روی آن بسیار آسان است. با این حال، برای اتصال PPTP VPN در گوشی‌های اندرویدی، برخی تنظیمات در این آموزش مورد نیاز است.

سؤالات متداول – تنظیمات PPTP VPN در گوشی‌های اندروید

۱- VPN چیست و چرا باید از آن استفاده کنم؟

VPN سیستمی است که در آن دستگاه‌های محاسباتی می‌توانند ترافیک اینترنت را از طریق یک سرور یا رایانه در هر نقطه از جهان هدایت کنند و در واقع آن را دور بزنند. دلیل اصلی انجام این کار امنیت است. هنگامی که یک شرکت یا کاربر می‌تواند ترافیک خود را دور بزند و آن را از شبکه‌های محلی پنهان کند، ورود بدون مجوز برای جاسوسی از هر فایل یا اطلاعات حساس کاربر دشوارتر می‌شود.

۲- آیا اندروید دارای VPN داخلی است؟

اندروید از VPN داخلی پشتیبانی می‌کند. اندروید از PPTP و L۲TP VPN پشتیبانی یکپارچه دارد. شما می‌توانید بدون نصب برنامه‌های شخص ثالث به این نوع VPN‌ها متصل شوید، اما هیچ کدام‌ایده‌آل نیستند. روی Wireless & Networks در VPN ضربه بزنید.

۳- PPTP VPN چیست؟

PPTP یکی از ساده‌ترین VPN‌ها برای راه‌اندازی است و در اکثر دستگاه‌های Windows، Mac OSX، Android و iOS از پیش نصب شده است. نه تنها ساده‌تر، بلکه سریعتر از سایر پروتکل‌های داخلی مانند L۲TP / IPSec، SSTP و IKEv۲ است. از دوستان nice-vpn دعوت می کنیم تا پیشنهادات و نظرات خود را در مورد محتوای این مقالات با ما در میان بگذارند.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن