پروکسی HTTP چیست؟

HTTP (پروتکل انتقال Hypertext) پروتکل ارسال و نمایش پرونده ها (متن ، تصاویر گرافیکی ، صدا ، فیلم و سایر پرونده های چندرسانه ای) در اینترنت است. HTTP Proxy یک فیلتر محتوا با کارایی بالا است. برای شناسایی محتوای مشکوک ، ترافیک وب را بررسی می کند ، که می تواند یک جاسوس افزار ، محتوای ناقص یا نوع دیگری از حمله باشد. همچنین می تواند با استفاده از قوانین تشخیص ناهنجاری پروتکل برای شناسایی و انکار بسته های مشکوک ، سرور وب خود را در برابر حملات از شبکه خارجی محافظت کند. HTTP (پروتکل انتقال Hypertext) پروتکل ارسال و نمایش پرونده ها (متن ، تصاویر گرافیکی ، صدا ، فیلم و سایر پرونده های چندرسانه ای) در اینترنت است.پروکسی HTTP  یک فیلتر محتوا با کارایی بالا است. برای شناسایی محتوای مشکوک ، ترافیک وب را بررسی می کند ، که می تواند یک جاسوس افزار ، محتوای ناقص یا نوع دیگری از حمله باشد. همچنین می تواند با استفاده از قوانین تشخیص ناهنجاری پروتکل برای شناسایی و انکار بسته های مشکوک ، سرور وب خود را در برابر حملات از شبکه خارجی محافظت کند.

می توانید پروتکل HTTP را اینگونه پیکر بندی کرد:

  • فقط به محتوایی اجازه دهید که مطابق با مشخصات RFC برای سرور وب و مشتریان باشد
  • محتوا را که Firebox به شبکه شما اجازه می دهد محدود کنید ، بر اساس نام کامل دامنه ، نام مسیر ، نام پرونده یا پسوند آنطور که در URL ظاهر می شود.
  • محتوا را که Firebox به شبکه شما اجازه می دهد تا براساس نوع MIME محدود شود ، محدود کنید.
  • بارگیری هر نوع فایل منحصر به فرد ، از جمله پرونده های اجرایی سمت مشتری مانند Java و ActiveX ، با استفاده از هدر فایل (امضای شش ضلعی) مطابقت دارد.
عنوان HTML را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از منبع شناخته شده محتوای مشکوک نیست

      پروکسی HTTP بین سرور وب فرستنده و مشتری وب گیرنده شما کار می کند. این پروتکل HTTP را بصورت خطی برای هر محتوای بالقوه مضر قبل از ارسال آن به یک سرویس دهنده وب داخلی پردازش می کند. همچنین با اجرای انطباق HTTP RFC و جلوگیری از حملات احتمالی سرریز بافر ، به عنوان یک بافر بین سرور وب شما و مراجعین بالقوه مضر عمل می کند.   هنگامی که یک خط مشی پراکسی HTTP را به پیکربندی Firebox خود اضافه می کنید ، به دو عمل پروکسی که با محصول گنجانده شده است دسترسی پیدا می کنید: یک الگوی مقررات سرور HTTP و یک الگوی تعیین کننده مشتری HTTP. شما می توانید از این قوانین استفاده کنید بدون اینکه آنها را تغییر دهید و یا می توانید از قوانین و مقررات به عنوان پایه ای برای تهیه یک مجموعه قوانین برای رفع نیازهای سازمان خود استفاده کنید. این ماژول به شما نشان می دهد که چگونه می توانید این قوانین را در این دو عمل پروکسی تنظیم کنید.
   

سرور HTTP

عملکرد پروکسی HTTP-Server به طور پیش فرض پیکربندی شده است تا بیشتر اتصالات HTTP را به سرور وب عمومی شما اجازه دهد ، اما هرگونه تلاش برای قرار دادن پرونده ها روی سرور وب خود یا حذف پرونده ها از سرور وب خود را متوقف کنید.
         

برای خرید اشتراک وی پی ان(VPN)پر سرعت کلیک کنید

 


خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن