پس از قطع سایت های میزبانی و پشتیبانی فایل ها و ارائه دهندگان Usenet ، پی پال ( paypal ) نیز اهدافی را مربوط به استفاده سرویس های VPN و DNS هوشمند یا SmartDNS در سر دارد ( اگر تفاوت vpn و SmartDNS را نمی دانید ، به مقاله ی تفاوت های DNS هوشمند و VPN مراجعه نمایید). دلیل وجود سیستم های پرداخت اینترنتی این است که سرویس هایی که برای جلوگیری از نقض کپی رایت مورد استفاده قرار میگیرند، مانند محدودیت های جغرافیایی ایجاد شده از طریق این سیستم ها کنترل می شوند. PayPal به طور گسترده ای همیشه موضع مشخصی در برابر سایت های BitTorrent، ارائه دهندگان Usenet و سرویس های پشتیبانی فایل ها داشته است اما پراکسی های مربوط به سرویس های فیلتر شکن و ارائه دهندگان SmartDNS ممکن است به همین سرنوشت گرفتار شوند. این هفته، PayPal پذیرش هرگونه پرداخت برای خرید ابزار وی پی ان ها و SmartDNS را را متوقف کرده است و معتقد است که این موضوع موجب حفظ بیشتر حقوق کپی رایت خواهد شد.   ابزارهای به اصطلاح unblocker می توانند برای دورزدن مسدودیت های جغرافیایی اعمال شده توسط سرویس هایی چون نتفلیکس و سایر پلت فرم های ویدیویی مورد استفاده قرار گیرند. طبق پیامی که PayPal به UnoTelly و احتمالا سایر سایت ها ارسال کرده است، این سرویس برای مقابله با شرکت هایی که سیاست آن ها کمک به کاربران برای دورزدن قوانین کپی رایت است آماده می باشد.
پی پال vpn را مسدود می کند

paypal

در ایمیلی که PayPal ارسال کرده آمده است که:
” سیاست هایی که PayPal در پیش گرفته است این است که هیچگونه پرداخت و دریافت هزینه ای از سرویس هایی که برای نقض حقوق کپی رایت ، مارک های تجاری، حق انتشار موارد مربوط به حریم خصوصی تلاش می کنند نپذیرد.”
این تصمیم مشمول هر دستگاه یا مقیاس فناوری است که کار آن می تواند شامل رمزگذاری مرور آنلاین، ابزارهای دور زدن محدویت های اینترنتی و سایر اقدامات بدون مجوز صاحبان کپی رایت می باشد باشد. پی پال تجارت هایی را که تحت تاثیر این تصمیم قرار می گیرند مطلع کرده است که حساب کاربری آن ها برای همیشه مسدود خواهد شد و این تصمیم مورد تجدید نظر قرار نمی گیرد و این بدین معناست که آن ها باید به سایر ارائه دهندگان پرداخت های اینترنتی روی آورند. TorrentFreak نیز در مصاحبه با سایت UnoTelly  گفته است که این تصمیم بدون هیچگونه اطلاع قبلی اتخاذ شده و مثل یک شوک بزرگ است. این اقدامی که از سمت همچین شرکت بزرگی رخ داده ناامید کننده است زیرا می خواهد با دسترسی بدون محدودیت به دنیای اینترنت مقابله کند. Nicholas Lin از سایت UnoTelly نوشته است که :
” ما نیز از اقدام ناگهانی و ناامیدکننده پی پال شوکه شده ایم. ما ارائه ی سرویس هایی همچون VPN و DNS به معنای ارائه ی امنیت می دانیم . این سرویس ها ابزاری برای مردم هستند که بدون محدودیت ها با همه ی جهان ارتباط داشته باشند. “
با توجه به سیاست جدید پی پال ، سرویس های VPN و DNS هوشمند به احتمال زیاد حساب کاربری خود در پی بال را ازدست خواهند داد. با این حال به نظر می رسد که این سرویس ها اقداماتی را علیه پی بال در نظر بگیرند و خود را قدرتمندتر از قبل به عنوان “unblocker” در میان مردم بشناسانند. UnoTelly مثال زده که برخی سرویس ها دارای محدودیت های جغرافیایی هستند مثل Netflix و Hulu و سرویسی مورد نیاز است تا این محدودیت را از بین ببرد. اقدامات جدید پی بال در دنیای مجازی به عنوان یک حادثه شناخته شده است.
Paypal فیلتر شکن را مسدود می کند

Paypan Ban VPN’s

آن ها درست چند روز بعد از نتفلیکس اقدام به مسدود کردن سرویس ها و خدمات vpn کرده اند. جای تعجب ندارد اگر بگوییم که دارندگان حقوق کپی رایت نیز در این زمینه پشتیبان پی بال بوده اند تا اقدام خود را جدی تر پیش بگیرد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن