این روزها کاربران VPN برای دسترسی به سرویس netflix ( نتفلیکس) با مشکلاتی مواجه خواهند شد. یکی از کاربران Reddit تصویری را که به صورت اسکرین شات از صفحه زمینه‎ی خود گرفته است ارسال کرده، در این عکس یک پیام هشدار دیده می شود و مربوط به زمانی است که سعی داشته با سرویس های ExpressVPN به netflix دسترسی داشته باشد. این کاربر نوشته که با تیم پشتیبانی Express تماس گرفته تا سرورهای جدیدی را در اختیارش قرار دهند تا بهتر کار کند و مسدودیت ها را رفع کند. او در وبلاگ خود نوشته که:
“به نظر می رسد یک کشمکش جدید آغاز شده است.”
با این حال پس از ارسال این مطلب به نظر می رسد که وی با مشکلات جدیدی مواجه شده است زیرا تاکنون هیچ خبر و نظری از او ثبت نشده است.
مسدود کردن VPN توسط netflix

netflix مسدود کردن vpn را آغاز کرد

ما از Express در خواست کرده ایم که اگر این کاربر خبر جدیدی قرار داد ما را در جریان بگذارد. در استرالیا نیز کاربران شروع به گزارش مشکلات مشابه کرده اند. سرویس استرالیایی uFlix می گوید که کاربرانش هنگامی که تلاش می کردند به فهرست برنامه های ایالات متحده دسترسی داشته باشند با هشدارهایی مواجه شده اند. که این هشدار به این صورت است:
“به نظر می رسد شما با استفاده از یک فیلتر شکن یا پراکسی وصل شده اید. لطفا آن را خاموش کرده و دوباره امتحان کنید.”
Peter Dujan مدیرعامل uFlix گفته است که:
“به نظر من هنوز ایجاد مسدودیت ها شروع نشده است و netflix ( نت فلیکس ) فقط در حال امتحان کردن راه های مسدود کردن VPNها و پراکسی ها به صورت آزمایشی می باشد.” “به نظر می رسد که این سرویس در حال حاضر تلاش می کند با مسدود کردن طیفی از آدرس های اینترنتی کاربران اطلاعات اضافی از مرورگر یا دستگاه تلفن همراه آن ها به دست آورد و از این طریق آدرس اینترنتی واقعی کاربران را با پراکسی ها مقایسه کند.”
از وقتی که netflix اعلام کرده سختگیری های خود را بر روی وی پی ان ها و پراکسی ها افزایش خواهد داد ( که در مقاله ی مسدود شدن به زودی VPN توسط نتفلیکس در مورد آن صحبت کردیم ) ، کاربران فیلتر شکن اظهار نگرانی کرده اند که نتوانند از طریق نرم افزارهایشان به محتوای سرویس هایی که محدودیت جغرافیایی اعمال کرده اند دسترسی داشته باشند و از ISP آن ها ممانعت شود. ارائه دهندگان VPN با اطمینان و جرات گفته اند که آدرس های اینترنتی جدیدی را جایگزین آدرس های مسدود شده توسط netflix خواهند کرد و تعداد سرورها را بیش از پیش افزایش می دهند که در این مورد نیز در مقاله ی ارائه دهندگان vpn می گویند تصمیم netflix اشتباه است به صورت کامل بحث شده است.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن