طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است  بسیاری از مردم کشور کانادا از جمله دختر Mary Ann Turcke توسط شرکت Netflix تحریم شده اند، این شرکت در استفاده ی کاربران کانادایی VPN از سرویس Netflix اختلال ایجاد کرده و به این دلیل میلیون ها کاربر کانادایی که با اتصال به سرویس VPN و فیلتر شکن به نسخه ی آمریکایی Netflix دسترسی داشتند، این جریان ویدیویی را از دست داده اند. Turcke رییس شرکت Bell Media (بزرگ ترین شرکت چندرسانه ای کانادا) بوده و کسی است که سال گذشته در رسانه های عمومی اعلام کرد به دختر ۱۵ ساله اش اجازه می دهد با خرید VPN و اتصال به آن ، به فیلم ها و برنامه های تلویزیونی Netflix ایالات متحده که در نسخه ی کانادایی آن در دسترس نیست، دسترسی داشته باشد. دختر Mary Ann Turcke در واکنش به این اتفاق گفته است که:
” ما مجبوریم وارد جنگی رسانه ای بشویم و در حال حاضر عده ای به ما به چشم دزد نگاه می کنند.”
Netflix اعلام کرده است که قبلا در ماه ژانویه پستی منتشر کرده بود و در آن نوشته بود که با به کار گیری فناوری های جدید با سرویس VPN مقابله خواهد کرد و برنامه ریزی کرده که راه های پیشرفته تری را برای ایجاد محدودیت های جغرافیایی اعمال کند. همینطور Netflix کانادا اجازه نداده که کشورهای دیگر از سرویس آن استفاده کنند، سایر نسخه های این جریان فیلم و برنامه ی تلویزیونی نیز استفاده از سرویس خود را برای کانادایی ها غیر قانونی می دانند. با این اقداماتی که صورت گرفته می بینیم که این رسانه تهدید دروغی نمی کرده است و واقعا در هدف خود مصمم می باشد. یکی از بزرگ ترین سرویس های VPN غیررایگان Unblock-Us.com می باشد که به نظر می رسد بیش از سایر سرویس ها نسخه ی آمریکایی نتفلیکس را در دسترس غیرآمریکایی ها قرار داده است. این سرویس به تازگی در صفحه ی توئیتر خود اینگونه نوشته است:
” با عرض معذرت از تمامی کاربران، چند روزی سرویس ما دچار اختلال شده است، اما ۲۴ ساعته و به سختی مشغول کار هستیم”
همچنین فیدخبری دیگری مثل :
” اگر می خواهید سرویس خود را استرداد کنید به بخش پشتیبانی مراجعه نمایید، آن ها به شما کمک خواهند کرد.”
همچنین طبق پست هایی که در Reddit با پراکسی های NetFlixByProxy منتشر شده است، مردم تمامی انواع VPN ها را در این چند روز امتحان کرده اند و همیشه با این پیام مواجه شده اند: “Proxy Detected — Access to America Denied” ( پراکسی شما شناسایی شد – دسترسی به سرویس آمریکایی ممنوع است.) مردم با نگرانی پست هایی را قرار داده اند و نوشته اند که کسی می داند که آن ها چگونه ما را شناسایی و بلاک کرده اند؟ هچنین به افراد تذکر داده شده است که نام سرویس های فیلتر شکنی را که هنوز توسط Netflix مسدود نشده اند ننویسند، زیرا ممکن است نظرات توسط ناظران اره بررسی شود و سرویس های مورد نظر را هدف بعدی مسدود کردن قرار دهند. یکی از متخصصان دیجیتال ساکن تورنتو نیز که ترجیه داده هویتش ناشناس بماند، تایید کرده که قبلا با استفاده از UnBlock-Us.com به سرویس آمریکایی Netflix دسترسی داشته ولی اخیرا با مشکل مواجه شده است.
vpn

Netflix در کانادا

او در پستی که منتشر کرده نوشته است:
“به نظر می رسد نتفلیکس در رسیدن به هدف خود موفق خواهد شد، یکی از نشانه های آن نیز همین لینک هشداری است که برای من آمده، من با استفاده از VPN به سرویس های پخش تلویزیونی مثل نتفلیکس و Hulu دسترسی داشتم و هیچوقت مشکلی پیش نیامده بود،  ولی واقعا از قطع شدن کابل دستگاه در حین انجام یک کار مهم و حیاتی هم دردناک تر است.”
اینکه دقیقا چه تعداد از کاربران کانادایی تحت تاثیر اقدامات تهاجمی نتفلیکس قرار گرفته اند مشخص نیست ولی طبق آمار منتشر شده توسط Media Technology Monitor حدود ۴۰ درصد از انگلیسی زبانان کشور کانادا اشتراک این سایت را خریداری کرده بودند و حدود یک سوم آن ها نیز به نسخه ی آمریکایی این سرویس دسترسی داشتند. طبق تماسی که با Canadian Press برقرار کردیم فهمیدیم netflix هنوز هیچ نظری درباره ی جنگ با VPN و این اقدام جدی خود نداده است و همه چیز همان است که در ماه ژانویه به عنوان هشدار اعلام کرده بود.   یکی از مثال های طعنه آمیز مربوط به حمایت نتفلیکس از protectionism (تولید محصولات داخلی) مربوط به  Degrassi: Next Class می باشد، تمامی سری های Degrassi در کانادا به وجود آمد و بیش از ۳۶ سال است که در همان کانادا فیلم برداری شد اما سری اول در نتفلیکس آمریکایی و بقیه ی نسخه های جهانی قابل دسترس می باشد ولی هنوز در دسترس نسخه ی کانادایی قرار نگرفته است. در حال حاضر این برنامه به صورت فروشی در  Family Channel برای کانادایی ها در دسترس قرار گرفته است، یعنی طرفداران مجبورند هزینه ی بیشتری را برای خرید اشتراک  Family Channel صرف کنند. و گفته شده هر وقت در کانال  Family  به پایان رسید، توسط نتفلیکس کانادایی عرضه خواهد شد و این برای کاربران کانادایی نتفلیکس خیلی دردناک است. تهیه کننده ی Degrassi خانم Linda Schuyler ، اعتراف کرده است که سرویس VPN یک سرویس بسیار مفید برای حل مشکل طرفداران این برنامه از جمله دختر آقای Turcke می باشد. او در مصاحبه ای گفته است که:
” کودکان و نوجوانان معمولا خط تلفن همراه و cable ندارند. بنابرین ایده ای برای دسترسی به کانال Family برای آن ها نمی ماند. اگر آن ها بخواهند به این سرویس دسترسی پیدا کنند و دوست ندارند که صبر کنند تنها راه این است که با راه های غیرقانونی از نسخه ی دیگری استفاده کنند.”
حقیقت این است که Degrassi قرار دادی را با Netflix امضا کرده است که و به گفته ی تهیه کننده ی این برنامه این قرار داد به درخواست بازیگران نوجوان این برنامه بود که گفته بودند چرا ما نباید در نتفلیکس دیده شویم؟چرا این برنامه فقط از طریق کانال های قدیمی باید در دسترس باشد در حالی که نوجوانان بیشتر به سرویس های جدیدی مثل این سایت تمایل دارند. Degrassi برنامه ای است که برای پرداختن به مشکلات روز نوجوانان از مشکلات جسمی تا خطرات دنیای مجازی طراحی شده است.  اما به گفته ی Schuyler هیچگاه تمایل نداشته اند که این برنامه را به صورت رایگان در اختیار نوجوانان قرار دهند. در این مصاحبه از او پرسیده شد که آیا می توانید به شرط آزادی دسترسی نوجوانان به قسمت های فعلی Degrassi در Netflix آن را ارائه کنید؟ خندید و گفت :
“نه اصلا این حرف را نزنید. مشخص است که ما نمی توانیم کسی را تشویق به کار غیرقانونی کنیم باید تمامی مواظع اخلاقی این موضوع را در نظر گرفت و چیزی که مشخص است این است که این موضوع خیلی پیچیده شده است.”
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن