همه در جریان گسترش جهانی نتفلیکس قرار گرفته ایم اما شاید نمی دانستیم که این گسترش چه ارتباطی با ارائه دهندگان VPN دارد، این هفته این جریان پخش موضع دقیق خود را به طور واضحی در برابر VPNها و پراکسی ها اعلام کرد. این ابزار معمولا برای دسترسی به محتوای سرویس هایی مثل نتفلیکس که ممکن است خارج از مرزهای یک کشور خاص مسدود باشد مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال نسخه ی ایالات متحده نتفلیکس معمولا بهتر از نسخه ی کانادا و استرالیا است و خیلی از کاربران کانادا و استرالیا برای دسترسی به نتفلیکس ایالات متحده از VPN استفاده می کنند. معاون بخش آپلود و ارسال محتویات سرویس نتفلیکس آقای David Fullagar گفته است که این شرکت تمامی مراحل برای مسدود کردن VPNها و پراکسی ها را طی خواهد کرد. نتفلیکس قبلا نیز این موضوع را مطرح کرده بود ، اما هیچوقت با وجود شکایت هایی که از سوی صاحبان حقوق استدیوها دریافت شده بود خط مشی مشخصی برای پیگیری نداشت ولی این هفته خبرهایی ناشی از تغییرات صورت گرفته به گوش رسید. Fullagar گفته که:
” فناوری در حال تکامل است و ما نیز همگام با آن سعی می کنیم پیشرفت کنیم. این به این معنی است که در هفته های آتی، کسانی که فقط  با استفاده از پراکسی ها و VPNها به سرویس ما دسترسی دارند، از این به بعد خواهیم فهمید که در کدام کشور هستند. ما مطمئنیم این تغیییر تاثیری در کاربرانی که از پراکسی استفاده نمی کنند نخواهد داشت.”
نتفلیکس تقریبا در همه جا به جز چین در دسترس است ( در مقاله ی netflix در سراسر جهان به جز چین عرضه می‎شود به آن پرداختیم )، یعنی استفاده از VPN که پیش از این نخستین مرحله در دسترسی به نتفلیکس بود حالا کمتر شده است. حالا خیلی از سرویس های وی پی ان و فیلتر شکن که در تبلیغ خود دسترسی بی نقض به نتفلیکس را آورده بودند به نظر می رسد در معرض خطر زیادی قرار گرفته اند. یکی از شکایت های بزرگی که از صاحبان محتوای سرویس ها می شود، ایده ی تدریجی و آهسته ی آن ها برای عرضه ی برنامه های تلویزیونی و فیلم ها در سراسر جهان است. این روش تدریجی خیلی قدیمی است و در عرصه ی پیشرفت های سریع اینترنتی به نظر نامناسب می باشد. در حال حاضر، نتفلیکس در مقیاس جهانی در دسترس است، ما ممکن است شاهد این باشیم که دارندگان حقوق محتوای خود را به صورت جهانی عرضه می کنند و کار آن ها مفیدتر خواهد بود. با این حال، هنوز مشخص نیست که نتفلیکس چگونه می خواهد با وجود مشکلات پیش رو با VPN مقابله کند.
نتفلیکس vpn را مسدود می کند

مسدود شدن به زودی VPN توسط نتفلیکس

Neil Hunt رییس بخش تولید محصولات نتفلیکس هفته ی گذشته با سایت کانادایی Globe and Mail مصاحبه کرد و گفت که هنوز مشخص نشده چگونه استفاده از VPN محدود خواهد شد و شرکت گویی وارد یک موش و گربه بازی پیچیده شده است. آقای Hunt می گوید: ”
ما یک سری فن آوری های استاندارد را برای محدود کردن پراکسی ها به کار خواهیم بست. از آنجا که هدف از این پراکسی ها برای پنهان کردن منبع مشخص نیست، پس معلوم نیست که کار ما تا چه حد خوب خواهد بود. و این دقیقا مثل یک موش و گربه بازی است. ما با تکیه بر یک لیست سیاه VPN که در دست داریم با شرکت هایی که کار آن ها مقابله با این فناوری است وارد عمل شده ایم. وقتی یک ارائه دهنده ی فیلتر شکن در لیست سیاه قرار می گیرد، این یعنی آدرس اینترنتی جدیدی که به سرویس آن ها پناه می اورد مهم نیست از کجاست.”
Hunt اعتراف کرد که عرضه ی محتوای سرویس به سمتی پیش می رود که از سرقت اطلاعات تمامی مناطق جلوگیری شود. او گفت که:
“وقتی ما دارای حقوق انتشار جهانی هستیم، باید با یک کاهش قابل توجه در فشاری که سارقان اطلاعاتی به محتوای یک سرویس وارد می کنند روبه رو شویم. اگر این هدف بزرگ در خارج از ایالات متحده به جز اروپا عملی شود، ما خواهیم دید که سارقان اطلاعات سرویس در اروپا خیلی بیشتر از زمانی می شوند که این آزادی اطلاعاتی در کل جهان وجود داشته باشد.”
با این تفسیر ها ، می توان گفت خرید Vpn برای نتفلیکس ( netflix ) برای همه کاری بی فایده است و ارائه دهندگانی که تبلیغات خود را با نام دسترسی به Netflix شروع کرده بودند باید متن تبلیغاتی خود را تغییر دهند ، چرا که در صورت مسدود شدن vpn ها توسط Netflix ، دیگر هیچ فیلتر شکنی قادر به کمک در دسترسی به این سایت را نخواهد داشت.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن