امروز netflix در برنامه‎ی تلویزیونی CES لاس وگاس اعلام کرد که سرویس خود را به بیش از ۱۳۰ کشور جهان که تقریبا تمام کشورهای بزرگ جهان به جز چین را شامل می‎شود گسترش خواهد داد. در دو سال اول عرضه netflix محدود به مناطق خاصی بود اما دو سالی که از عرضه‎ی آن گذشت به مرور در سال های اخیر دیدیم که شمار کشورهایی که می توانند این شبکه را دریافت کنند به صورت در حال رشد است. هم اکنون این سرویس پخش بزرگ در تمام کشورهای اساسی جهان از جمله هند و روسیه وجود دارد. مدیرعامل این شبکه آقای Reed Hastings امروز در برنامه تلویزیونی CES لاس وگاس گفت:
با این گسترشی که در عرضه ی این شبکه رخ داد مشتریان سراسر جهان از سنگاپور گرفته تا سن پترزبورگ، از سان فرانسیسکو تا سائو پوئولو می توانند از تمامی برنامه های تلویزیونی و فیلم ها در کنار هم لذت ببرند بدون اینکه نیاز باشد انتظار زیادی بکشند. به لطف حضور اینترنت ما این قدرت را در اختیار مشتریان گذاشته ایم که در هر زمانی، هرجایی که هستند با هروسیله ای بتوانند برنامه های دلخواه خود را تماشا کنند.
تنها کشوری که حذف آن از لیست کشورها چشم گیر است کشور چین می باشد، کشوری که یک بازار بزرگ برای تمامی شرکت های فناوری محسوب می شود. هنوز netflix توضیحی درباره ی عدم راه اندازی شبکه در این کشور نداده است و نگفته که آیا قصد راه اندازی را دارد یا نه. شرکت های غربی معمولا برای توسعه در کشور چین با موانعی مواجه هستند، محتوای netflix نیز ممکن است با رژیم سختگیرانه‎ی کشور چین مواجه شده باشد. همچنین حذف‎های دیگری نیز در این لیست وجود دارد که هیچ کدام از آن ها تعجب بر انگیز نیستند. سرویس پخش در شبه جزیره کریمه در جنوب اوکراین، کره شمالی و سوریه در دسترس نخواهد بود زیرا دولت آمریکا گسترش شرکت های آمریکایی را در این کشورها محدود کرده است. با این وجود، خبر خوش برای netflix این است که با شروع این گسترش ها سهام آن ۶ درصد افزایش داشته است.
netflix در سراسر جهان به جز چین عرضه می‎شود

netflix در سراسر جهان به جز کشور چین عرضه می‎شود

هنوز مشخص نیست که گسترش netflix تا چه حد بر تعداد کاربران VPN تاثیرگذار خواهد بود. با وجود امنیت های اعمال شده، ارائه دهندگان VPN معمولا محصولات خود را به عنوان راهی برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی اعمال شده معرفی می کنند، به عنوان مثال دسترسی به نسخه ایالات متحده netflix در انگستان. با در دسترس قرار گرفتن netflix در اکثر کشورها، VPN ممکن است این تاکتیک تبلیغاتی را از دست بدهد. با این حال محتوای VPN ممکن است از منطقه ای به منطقه‎ی دیگر فرق کند. بسیاری از برنامه های محبوب تلویزیونی مانند Orange is the New Black و House of Cards در برخی نسخه های netflix نشان داده نمی شوند. طبق آمار استفاده از فیلتر شکن در کشور چین بسیار رایج است و به نظر می رسد VPN برای دسترسی به netflix توسط برخی کاربران برای دور زدن Great Firewall به کار گرفته می شود. (Great Firewall یک اصطلاح کنایه آمیز است که در سال ۱۹۹۷ در مجله ی Wired به سخت گیری های رسانه ای کشور چین نسبت داده شد.)
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن