به دنبال معرفی محدودیت هایی که در برابر سرویس های به اشتراک گذاری فایل وجود دارد، مسترکارت و ویزا به ترتیب شروع به فعالیت هایی علیه ارائه دهندگان VPN کرده اند. این هفته، Payson که ارائه دهنده سرویس های پرداخت سوئدی می باشد، پس از دستور شرکت های کارت های اعتباری  دسترسی سرویس های ناشناس را مسدود کرده است.  یکی از موثرترین مشتریان این کارت های اعتباری که  موسس و ارائه دهنده VPN iPredator است به نام Peter Sunde می گوید که آن ها به دنبال اقدام قانونی برای دسترسی به رفع مسدودیت سرویس ها خواهند بود. ارائه دهندگان ویزا و مسترکارت هر روز بیش از قبل به دنبال اقداماتی علیه سایت ها و خدماتی هستند که قوانین و حقوق کپی رایت را نقض می کنند. یک قانون نانوشته  وجود دارد که طی آن از چند ماه پیش مسترکارت و ویزا سایت های میزبان فایل ها یا file-hosting را که دارای برنامه های وابسته و PayPal (که تقریبا نوعی cyberlocker محسوب می شوند) نمی پذیرند. در حال حاضر به نظر می رسد این سیاست در مقابل سرویس های ناشناسی همچون فیلتر شکن نیز عملی خواهد شد. اواخر هفته ی اخیر مشتریان و کاربران سرویس پرداخت محبوب سوئدی Payson ایمیلی دریافت کردند که در آن نوشته بود به علت سیاست های اخیر سرویس های VPN به زودی اجازه ی استفاده از مسترکارت و ویزا را نخواهند داشت. در این ایمیل نوشته شده است که:
“Payson از این پس محدودیت های علیه سرویس های ناشناس (مثل VPN) خواهد داشت. و به همین علت نیز متاسفانه Payson دیگر نمی تواند گزینه ای را به مشتریان شما ارائه  دهند که می توانند همراه با کارت های خود (ویزا یا مسترکارت) اقدام به خرید سرویس ها کنند”
این سیاست های جدید از روز دوشنبه عملی شده اند و در همین چند روز اخیر ارائه دهندگان به دنبال راهی برای مقابله با آن هستند. در حالی که این ایمیل دریافت شده از ارائه دهندگان Payson نوعی ابهام آمیز بود با این شرکت تماس گرفته شد و در این تماس نیز ایمیل تایید شد و گفتند که از سمت ویزا و مسترکارت درخواست آمده هرگونه همکاری با سرویس های VPN متوقف شود. یکی از بزرگ ترین مشتریان این کارت های اعتباری  iPredator VPN می باشد که توسط Pirate Bay راه اندازی شده و موسس آن Peter Sunde و دوستانش می باشند. Sunde می گوید TorrentFreak که با این تصمیم ها ممنوع خواهد شد، به نظر می رسد تنها تلاشش جلوگیری از جاسوسی ها در دنیای مجازی می باشد. به گفته ی Sunde:
“این بدین معناست که شرکت های آمریکایی شرکت های غیرآمریکایی را وادار کرده اند که به مردم اجازه ندهند برای حفظ حریم خصوصی خود تلاشی داشته باشند. بنابرین  NSA و خیلی های دیگر راحت بتوانند جاسوسی کنند. این واقعا نوعی جنون است”
Sunde در ادامه توضیح داده که iPredator همیشه گزینه های بسیار دیگری برای پرداخت خواهد داشت، اما این نوعی توهین شدید محسوب می شود که مسترکارت  و ویزا تصمیم گرفته اند یک فناوری کاملا قانونی را ممنوع کنند. Sunde همچنین گفته که:
سایر روش های پرداختی که برای iPredator همیشه وجود داشته است شامل Bitcoin می باشد. اما موضوع این است که چقدر یک شرکت می تواند تصمیمات احمقانه بگیرد و در مقابل سرویسی کاملا مجاز که تنها هدفش جلوگیری از سانسور و جاسوسی است بایستد.
با وجود این گزینه ها، Sunde ساکت نخواهد نشست. او به سایت TorrentFreak اطلاع داده است که Ipredator یک اقدام قانونی را در نظر گرفته است، و طبق سابقه کاری درخشان او که در Wikileaks ثبت شده است به نظر می رسد در برابر شرکت های کارت های اعتباری پیروز خواهد شد. Ipredator تنها ارائه دهنده ای نیست که تحت تاثیر این تغییرات سیاسی قرار گرفته است. Anonine, Mullvad, VPNTunnel, Privatvpn و چندین مورد دیگر نیز از سرویس های Payson استفاده میکرده اند. فعلا در این مرحله زمانی مشخص نیست که دقیقا چرا این دو شرکت تصمیم گرفتند با سرویس های ناشناس مقابله کنند. به نظر میرسد که یک ارگان صنعتی قدرت مند در پشت پرده این تصمیمات را پیش می برد. با این حال، مطرح شدن این تصمیم همزمان با رسوایی PRISM اخیر در زمینه ی حریم خصوصی عجیب به نظر می رسد. TorrentFreak خود در زمینه ی  توسعه ی مسترکارت و ویزا تلاش کرده است و حالا ما می شنویم که توسط این شرکت ها پس زده شده است. در حال حاضر ما از سایر خدمات پرداخت اینترنتی که علیه وی پی ان اقدام کرده اند مطلع نیستیم و دامنه ی این اقدامات نیز مشخص نیست.
مسترکارت و ویزا VPN را مسدود می کنند

مسترکارت و ویزا VPN را مسدود خواهند کرد

ویزای اروپا به ما گفته است که به هیچ وجه درگیر این جریان نخواهد شد و از مقررات Payson و هیچ سازمان دیگری پیروی نخواهد کرد. همچنین از چندین سرویس VPN و سرویس ناشناس دیگر نیز پرسیدیم و آن ها نیز گفتند که تاکنون هیچگونه ممنوعیتی از سمت ویزا اعمال نشده است. ویزا معتقد است که این شایعه توسط بانک Payson منتشر شده است که به عنوان واسطه ای میان پردازنده های سیستم پرداخت و کارت های اعتباری مانند ویزا و مسترکارت عمل می کند. مسترکارت نیز این تصمیم را انکار کرده و مسئولیت آن را بر عهده Payson قرار داده است و گفته که در این زمینه به هیچ وجه درگیر نمی شود و این محدودیت ها خودسرانه از سمت Payson اعمال شده اند. Andrew Bowins معاون ارشد بخش ارتباطات خارجی مسترکارت خود رسما طی مصاحبه ای این شایعات را تکذیب کرده است. این شرکت گفته که به زودی در مقاله ای تمامی سیاست های خود را منتشر می کند تا کسی نتواند از قول آن ها چیزی بگوید. ما از بانک داری Payson درخواست کرده ایم که برای حل این اختلاف و روشن شدن موضوع مصاحبه ای داشته باشد و به محض اینکه پذیرفتند این مقاله را به روزرسانی خواهیم کرد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن