VPN-ON-MODEM

آموزش تنظیم VPN روی مودم

     

مقدمه

تنظیم فیلتر شکن روی مودم موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم . اخیرا به دلیل تحریم هایی که در ایران ایجاد شده و همه چیز را تحت تاثیر قرار داده , استفاده از وی پی ن بر روی تلویزیون های هوشمند و کنسول های بازی مثل PS۴  و  XBOX بیشتر شده است . ولی به دلیل پشتیبانی نکردن این دستگاه ها از سرویس های وی پی ان باید از راه دیگری استفاده کرد . راه حل این کار استفاده از مودم هایی است که از فیلترشکن در خود پشتیبانی می کنند . متاسفانه همه ی مودم ها قابلیت پشتیبانی از وی پی ان را ندارند به همین دلیل باید حتما قبل از خرید وی پی ان و اکانت , مودم خود را طبق مواردی که در ادامه توضیح می دهیم بررسی کنید .   VPN-ON-MODEM

آموزش تنظیم فیلتر شکن روی مودم

برای تنظیم فیلتر شکن روی مودم ابتدا باید وارد مودم خود شوید که می توانید از ۲ راه آن را انجام دهید . هم می توانید آدرس ۱۹۲,۱۶۸.۱.۱ را در مرورگر خود وارد کنید هم می توانید از طریق نرم افزاری که برای مودم دارید وارد شوید .
نکته : در صورتیکه آی پی آدرسی که گفتیم درست نبود می توانید آی پی را از پشت مودم خود پیدا و وارد کنید .
بعد از آن باید یوزرنیم و پسورد را وارد کنید که معمولا اکثرا به صورت پیش فرض admin هستند . سپس صفحه ای باز می شود که در بالای صفحه باید وارد تنظیمات شوید . بعد در قسمت سمت چپ VPN را انتخاب کنید . در این قسمت صفحه ای برای شما باز می شود که باید طبق نکاتی که می گوییم آن ها را پر کنید . بعد باید نوع کتنکشن را انتخاب کنید که در قسمت Connection Type دو تا گزینه PPTP/L۲TP دارید و شما می توانید هر کدام را که خواستید انتخاب کنید . به صورت انتخابی ما در اینجا L۲TP را توضیح می دهیم . PPTP هم مشابه L۲TP است ولی چند مرحله کمتر دارد . بعد تیک گزینه Enable L۲tp را فعال می کنیم . سپس در قسمت LNS Server یکی از آدرس سرورهای PPTP/L۲TP که بعد از خرید برای شما ارسال شده است را وارد کنید . در قسمت Tunnel Password هم باید اعداد ۱ تا ۹ را وارد کنید . بعد از آن هم باید درقسمت Tunnel Password نام کاربری و در قسمت PPP Password هم پسورد را وارد کنید . در این مرحله هم باید Apply را انتخاب کنید . به این ترتیب تنظیمات برای شما برقرار می شود و شما می توانید از هر دستگاهی که خواستید به وی پی ان متصل شوید .

نکات تنظیمات مودم

۱ – ابتدا برای تنظیم کردن مودم باید وارد موردم شوید برای انجام اینکار از ۲ طریق که یا با وارد کردن آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ در مرورگر خود و یا اگر نرم افزاری از سمت مودم براتون تعریف شده وارد مودم شوید . نکته : در صورتیکه آیپی تنظیمات مودم شما با آیپی که گفتیم یکی نبود نگران نباشید چون در قسمت پشتی مودم میتونید آی پی ورود را پیدا کنید. ۲ – در صفحه ورود مودم معمولا یوزرنیم و پسورد را باید وارد کنید که اکثر مودم ها به صورت پیشفرض admin میباشد Username & Password : admin ۳ – پس از ورود صفحه پایین نمایان میشود که در این قسمت از بالای صفحه وارد تنظیمات settings شوید.  
VPN-ON-MODEM.
 

آموزش تنظیم vpn در مودم ایرانسل

  1. در قسمت تنظیمات VPN به این صورت تنظیمات رو پر کنید:
  2. ۵ – در قسمت Connection Type دو تا گزینه PPTP/L2TP دارید که میتونید با هر دو وصل شید
  3. نکته : از اونجا که هر دو سرویس تنظیمات مشابهی دارند .اما L2tp چند گزینه بیشتر داره در ادامه تنظیمات L2TP شرح داده می شود.
  4. ۶ – در این قسمت تیک گزینه Enable L2tp رو فعال کنید.
  5. ۷ – در قسمت LNS Server یکی از سرورهای PPTP/L2TP که بعد از خرید بهتون داده شده را وارد کنید.
  6. نکته سرورهای PPTP/L2TP بعد از خرید براتون ایمیل شده همچنین می توانید از پنل کاربری داخل سایت سرورها را بردارید.
  7. ۸ – در قسمت Tunnel Password اعداد : ۱۲۳ را وارد کنید.
  8. ۹ – در قسمت PPP Username همان نام کاربری (Username) که از سایت خرید کردین را وارد کنید.
  9. ۱۰ – در قسمت PPP Password همان رمز عبور (Username) که از سایت خرید کردین را وارد کنید.
 
VPN-ON-MODEM  

بعد از کامل کردن تنظیمات VPN دکمه Apply را بزنید که تنظیمات اعمال بشه و دیگه مستقیما میتونید از هر دستگاهی به وی پی ان دسترسی پیدا کنید.

نتیجه گیری از مقاله تنظیم فیلتر شکن روی مودم :

در این مقاله در مورد روش صحیح تنظیم فیلتر شکن روی مودم صحبت کردیم و تمام نکاتی که ممکن است با آن مواجه شوید به طور کامل توضیح دادیم .  
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن