استفاده از VPN راه حل مشکلات امنیتی
بسیاری از افراد با استعداد از خطرات اتصال به اینترنت از طریق مودم‌های Wi-Fi عمومی در صورت در دسترس بودن وای فای رایگان یا عمومی آگاه هستند. بنابراین برای امنیت شبکه ناامن باید از یک نرم‌افزار VPN استفاده کرد. نحوه عملکرد VPN و مزایای استفاده از VPN و همچنین خرید VPN پرسرعت در مقالات قبلی سایت و همچنین به اختصار در این مقاله توضیح داده شده است.

مشکل واقعی: کارمندان همیشه در سفر هستند.

بسیاری از کارمندان در حال سفر هستند و هنوز نیاز به دسترسی به‌ایمیل‌ها و پوشه‌ها و اسناد موجود در اینترنت و شبکه داخلی خود دارند. بنابراین اتصال به اینترنت در هر مکان و زمانی برای آن‌ها مهم است. اگر کارمندی از طریق WLAN در فرودگاه یا هتل به اینترنت متصل شود، این خطر وجود دارد که اشخاص ثالث غیرمجاز اطلاعات را بخوانند (این کار با چند برنامه ساده امکان‌پذیر است، بدون نیاز به اطلاعات زیاد در این زمینه)

چرا از VPN استفاده میکنیم؟

اول از همه، باید بدانیم VPN چیست و سپس نیاز به استفاده از آن را درک کنیم. اگر می‌خواهید بعد از عبور از اینترنت هیچ اثری از شما باقی نماند، می‌توانید از VPN استفاده کنید. البته برخی از آن به عنوان شبکه خصوصی مجازی نیز یاد می‌کنند. همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، استفاده از شبکه خصوصی مجازی یا VPN هیچ ردی از شما در اینترنت برای شخص دیگر یا ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی باقی نمی‌گذارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که روزانه زمان زیادی را صرف استفاده از اینترنت می‌کنید، حتماً از سرویس VPN استفاده کنید. در ادامه این پست سعی شده اطلاعات مفیدی در مورد VPN و لزوم استفاده از آن برای شما کاربران عزیز بنویسیم. الزامی بودن خرید VPN برای کارمندان

راه حل: خرید VPN

هم مشکل اتصال ناامن اینترنت در اماکن عمومی و هم اتصال ناایمن به شبکه داخلی شرکت با استفاده از یک نرم‌افزار VPN تا حد زیادی قابل حل است. از یک طرف می‌توان با مودم رایگان در آن مکان عمومی یک ارتباط رمزگذاری شده و امن برقرار کرد و از طرف دیگر یک کارمند از طریق VPN به شبکه داخلی شرکت دسترسی پیدا کرد. او می‌تواند به پوشه‌ها و اسناد لازم دسترسی پیدا کند، انگار که در دفتر شرکت نشسته است. البته لازم به ذکر است که چنین اتصال VPN باید سرعت بالایی داشته باشد تا حملات از طریق اینترنت به حداقل برسد. همچنین می‌توانید با خرید فیلترشکن یا VPN پرسرعت از سایت مرجع Parsvpn. online امنیت اینترنت و دستگاه خود (موبایل یا کامپیوتر یا… ) را افزایش دهید و در معرض هک قرار نگیرید.

چگونه از VPN  استفاده کنم؟

شما به راحتی می‌توانید از VPN استفاده کنید و کار با آن بسیار آسان است. پس از ایجاد VPN، باید برنامه‌ای به نام نرم‌افزار مشتری داشته باشید. باید این اپلیکیشن را روی گوشی و سیستم خوب خود نصب کنید و از طریق آن به اکانت VPN خود متصل شوید. به راحتی می‌توانید با تایپ اطلاعات خود وارد اینترنت رمزگذاری شده شده و در نهایت به VPN متصل شوید.

 عملکرد VPN به زبان ساده

VPN چگونه کار می‌کند؟ اگر کارمندی از طریق نرم‌افزار VPN به اینترنت دسترسی پیدا کند، ارتباط مستقیم با سرور VPN برقرار می‌شود. این اتصال مستقیم رمزگذاری شده و امن است. چنین سرور‌های VPN باید توسط افراد قابل اعتماد ارائه شوند، نه VPN‌هایی که اکنون توسط خود دولت‌ها به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می‌گیرند. این اتصال مستقیم به سرور VPN به رایانه شما یک آدرس IP جدید می‌دهد.
الزامی بودن خرید VPN برای کارمندان

VPN مناسب

پیدا کردن VPN واقعاً کار سختی است و نیاز به تحقیق دارد. با VPN، تمام اطلاعات و داده‌های شخصی خود را در اختیار ارائه دهنده خدمات قرار می‌دهید، بنابراین باید به دنبال معتبرترین ارائه‌دهندگان خدمات در این زمینه باشید. VPN‌های رایگان زیادی در اینترنت وجود دارند که با ذخیره اطلاعات شما در اینترنت به دنبال اخاذی و آزار شما هستند. حتماً بدانید که برای داشتن یک VPN خوب باید هزینه پرداخت کنید و مطمئن باشید که سرویس مناسب را به صورت رایگان پیدا نخواهید کرد. از آنجایی که ارائه VPN به کاربر نیاز به هزینه‌ای برای ارائه سرور دارد، بدون شک آن دسته از خدماتی که به صورت رایگان کار می‌کنند به روش دیگری پرداخت خواهند شد. یکی از این راه‌ها می‌تواند فروش اطلاعات شخصی شما باشد! به طور خلاصه، در مورد انتخاب بهترین سرور خود تحقیق کنید و در تصمیم‌گیری بسیار سختگیر باشید.

برای مثال:

با استفاده از مثال زیر، ممکن است فکر کنید: یک سرور VPN دارای آدرس IP ۱۲۳. ۴۵۶. ۷۸۹ است. اکنون ۱۰۰ کامپیوتر به این سرور VPN متصل هستند و همه آن‌ها همان IP آدرس ۱۲۳. ۴۵۶. ۷۸۹ را دریافت می‌کنند که با آن به گشت و‌گذار در اینترنت ادامه می‌دهند. از بیرون به نظر می‌رسد که فقط سرور VPN همه صفحات را فراخوانی کرده است، اما در واقع ۱۰۰ کامپیوتر و هزاران کامپیوتر به این صفحات دسترسی دارند و دیگر امکان ردیابی و هک این تعداد کامپیوتر وجود نخواهد داشت.

نکته مهم:

حتی ISP خود شما، مانند همراه اول و سایر شرکت‌ها، نمی‌تواند آدرس IP (“واقعی)” را ردیابی کند و نمی‌تواند تشخیص دهد که چه کسی به کدام صفحات دسترسی داشته است.
از دوستان نایس‌وی‌پی‌ان دعوت می کنیم پیشنهادات و نظرات خود را در مورد محتوای این مقالات با ما در میان بگذارند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن