آیا استفاده از vpn قانونی است؟

آیا استفاده از vpn قانونی است؟

آیا استفاده از vpn قانونی است؟

شبکه های خصوصی مجازی یا VPN در حال حاضر خدمات بسیار داغی هستند. و با توجه به افزایش نگرانی ها درباره حریم خصوصی کاربران آنلاین ، به ویژه در ایالات متحده ، افراد بیشتری به دنبال این نوع خدمات هستند. وقتی صحبت از VPN می شود ، دو سوال که ما اغلب در Comparitech از ما پرسیده می شود ، “آیا VPN قانونی است یا غیرقانونی؟” و “آیا استفاده از VPN بی خطر است؟” پاسخ ساده به هر دو سوال بله است ، اگرچه موارد قابل توجهی وجود دارد. ابتدا بیایید بزرگترین سوالات خود را درباره VPN بررسی کنیم. سپس ، ما به مواردی از نگرانی خواهیم رسید که ممکن است بخواهید قبل از ثبت نام در هر سرویس VPN در نظر بگیرید.

آیا VPN غیرقانونی است یا قانونی؟ آیا استفاده از آنها بی خطر است؟

با استثنائات معدودی (مانند ایران) ، استفاده از VPN در همه جای دنیا قانونی است. علاوه بر این ، هیچ محدودیتی در مورد نحوه استفاده از سرویس VPN خود وجود ندارد. اکثر سرویس های VPN روش های مختلفی را برای تأمین هویت شما ارائه می دهند در حالی که شما به عنوان راهی برای تضمین ایمن و ناشناس ماندن از وی پی ان استفاده می کنید. در حالی که استفاده از VPN کاملاً قانونی است ، اما هرگونه فعالیت غیرقانونی که بصورت آنلاین انجام می شود ، بدون توجه به اینکه از VPN استفاده می کنید یا خیر ، غیرقانونی خواهد ماند. به عنوان مثال ، اگرچه VPN ممکن است آهنگ های شما را بپوشاند و فعالیت شما را از ارائه دهنده اینترنت شما مخفی نگه دارد ، اما اگر با استفاده از VPN ، محتوای دارای حق چاپ را تورنت کنید ، این کار قانونی نیست.

قانون در برابر شرایط و ضوابط

بسیاری از سرویس های آنلاین اتصالات VPN را مسدود می کنند یا استفاده از آنها را ممنوع می کنند. این استفاده از VPN با آن سرویس ها جرم محسوب نمی شود. به احتمال زیاد ، شما شرایط استفاده را که برای اولین بار در ثبت نام در سرویس با آن موافقت کرده اید ، نقض خواهید کرد. به عنوان مثال Netflix استفاده از پروکسی های تغییر مکان را در شرایط و ضوابط منع می کند. Netflix همچنین اکثر اتصالات VPN را مسدود می کند. اما استفاده از VPN با Netflix شما را به زندان نمی اندازد. نتفلیکس تا حد زیادی از کاربرانی که اصرار به استفاده از VPN دارند ، راه دیگری را نگاه کرده است. یک سرویس قفل شده مانند منطقه نت فلیکس می تواند به دلیل نقض محدودیت های حق نسخه برداری ، شکایت مدنی – نه کیفری – از شما ایجاد کند. اما ما شاهد هیچ سابقه ای از این اتفاق نیستیم. در بدترین حالت ، شاهد تعلیق یا فسخ حساب ها بوده ایم ، اما حتی مجازات های سخت نیز بسیار نادر است.

VPN ها چقدر ایمن هستند؟

شبکه های خصوصی معتبر برای استفاده بی خطر هستند. یک سرویس خوب از گمنامی شما محافظت می کند و شامل ویژگی های امنیتی سطح بالا است که از انواع حملات هکری جلوگیری می کند. این معمولاً شامل ارتش- استانداردهای رمزگذاری درجه ای که باعث می شود افراد متجاوز نتوانند به تونل خصوصی حمله کنند و فعالیت شما را ردیابی کنند یا داده های شما را بدزدند. ما در اینجا تعدادی از بهترین خدمات VPN را جمع آوری کرده ایم. دستگاه های متصل به اینترنت شما برای دسترسی به سرورهای از راه دور VPN از اتصال اینترنت ISP شما استفاده می کنند. این تونل خصوصی کاملاً ایمن است و تقریباً توسط همه ، از جمله دولت ها ، در مقابل چشم پوشی و نفوذ خارج محافظت می شود. در همین حال ، فعالیت مرور و بارگیری شما که از آن تونل عبور می کند غیر از میزان بارگذاری و بارگیری داده ها غیرممکن است. ISP شما ممکن است محدودیت های داده ای داشته باشد ، اما هر داده خاصی که آنها بخواهند ردیابی کنند ثبت نمی شود.

اگر بتوانم فعالیت خود را با VPN پنهان کنم ، استفاده از آن قانونی است؟

آره! استفاده از VPN تقریباً در همه جا مجاز است ، حتی در بسیاری از کشورها که بسیاری از VPN ها مسدود هستند ، مانند چین. این نیز دلایل خوبی دارد. اول از همه ، همه استفاده از VPN برای فعالیت های غیرقانونی نیست. در حقیقت ، میزان خوبی از ترافیک VPN مربوط به تجارت است. مشاغل و مشتریان تجاری معمولاً باید به عنوان یک اقدام امنیتی به VPN متصل شوند. برای کسانی که به دلایل مربوط به حریم خصوصی می خواهند از VPN استفاده کنند ، VPN گزینه خوبی است. اگرچه درست است که می توان از VPN برای پنهان کردن فعالیت های غیرقانونی مرور و بارگیری استفاده کرد ، اما این نوع استفاده کاملاً به کاربر و نه به شرکت VPN بستگی دارد. دولتی که به دنبال استفاده غیرقانونی از VPN است باید مجبور شود که این حرکت چگونه بر مشاغل استفاده کننده از VPN برای اهداف قانونی تأثیر بگذارد و اینکه اقدامات مشابه در مورد سایر مشاغل چگونه اعمال می شود.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن