استفاده از فیلترشکن جرم است؟

آیا استفاده کردن از فیلترشکن جرم محسوب می‌شود؟

همان گونه که آگاه هستید بر اساس قانون جمهوری اسلامی ایران و قانون جرائم رایانه‌ ای استفاده کردن از فیلترشکن جرم نبوده ولی منتشر کردن این شبکه جرم به حساب می‌آید. مطابق ماده ۲۸ قانون آیین دادرسی کیفری، ضابطان قضایی در تشخیص جنایات، حفظ آثار و نشانه ها، جمع آوری شواهد جنایات، شناسایی، کشف و جلوگیری از فرار و اختفا توسط دادستان تحت نظارت و آموزش قرار می‌گیرند. اعضای قوه قضائیه و بیش از همه مقامات قضایی نمی‌توانند با استناد به قانون، فیلترشکن را دور بزنند یا از فیلترشکن به عنوان جرم و یا حتی تخلف به دلایل قانونی استفاده کنند. اگر دادستان یا بازرس دستور ممنوعیت استفاده از فیلترشکن ها را صادر کرده است یا دستور برخورد با کافه ها با استفاده از فیلترشکن ها را صادر کرده است، باید اسناد قانونی را به مردم ارائه دهند. قوه قضائیه هنگام صدور دستور باید تابع قانون باشد و نمی‌توان دستوراتی خارج از قانون صادر کرد ».

قانون در مورد استفاده از فیلترشکن ها چه می‌گوید؟

در همین حال، برخی از مقامات معتقدند که استفاده از فیلترشکن جرم محسوب می‌شود و قابل پیگرد قانونی است، اما تعداد کمی از وکلای آشنا به مسائل حقوقی و در این مورد، قانون جرایم رایانه ای ، روشن هستند. متن معتقد است که استفاده و ورود فیلتر شکن فیلتر شده شبکه های اجتماعی مجازات می‌شود، وجود ندارد و هیچ قانونی، موضوع ورود یا عضویت در سایت جرم محسوب می‌شود و هیچ مجازاتی وجود ندارد. از سوی دیگر، برخی از اشاره های اخیر بینندگان شبکه های اجتماعی، حضور وزیران و مقامات در شبکه هایی مانند توییتر و تلگرام و سایر برنامه های عمومی است. با این حال، وزیر ارتباطات به عنوان یکی از اپراتورهای فیلترینگ و حتی به عنوان تصمیم گیرنده، بارها به این موضوع پرداخته و گفته که از فیلترشکن برای ورود به توییتر استفاده نکرده است. و ممکن است یک اینترنت زنده وجود داشته باشد که اصول قانون اساسی را متفاوت بیان می کند که در بین افراد وجود ندارد. وقتی یک سایت یا برنامه فیلتر می شود، مردم در برابر وزارت ارتباطات پاسخگو هستند، اگرچه در اصل کارگروه محتوای مجرمانه به سرپرستی دادستان کل تصمیم می گیرد که وزیر ارتباطات تنها یک عضو باشد، یک شغل محسوب می‌شود. بنابراین، این گروه تصمیم گرفته است که فیلترها را از شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر حذف کرده یا تلگرام و سایر پیام رسان ها و وب سایت ها را از طریق فیلترهای این کارگروه فیلتر کند. اگر قانون استفاده از فیلترشکن و دسترسی به این سایت ها را نقض قانون می‌نامید، هر کودکی که این کار را انجام دهد خود را یک یاغی و هشیار می‌داند و زشتی و قداست قانون نقض می‌شود. “سایبر قانون در همه جا و به عنوان مثال در ایالات متحده از سال ۲۰۰۰ وجود دارد. از آن زمان به بعد در فضای مجازی فعالیت می کند و ۲۳۰ قانون را به ثبت رسانده است که برخی از آنها به همان اندازه در کشور ما هوشمندانه است. ”  
استفاده از فیلترشکن جرم است؟

استفاده از فیلترشکن جرم است؟

کارشناس حقوقی “سامان سلطانی” به این موضوع اشاره می‌کند که فیلترشکن ها در کافی نت ها غیرقانونی بوده و آنها را دارای وضعیت قانونی نمی‌دانند. او به دیجیاتو می‌گوید: “مطابق ماده ۲۸ قانون آیین دادرسی کیفری، ضابطان قضایی عبارتند از افسران پلیس تحت نظارت و آموزش دادستان در کشف جرایم، حفظ آثار و نشانه ها، جمع آوری شواهد جنایات و شناسایی، کشف و جلوگیری از فرارها. پنهان شدن متهمان، تحقیقات اولیه، لوایح اطلاع رسانی و اجرای تصمیمات قضایی مطابق قانون عمل می‌کند. مقامات قضایی، به ویژه ضابطان قضایی، از قانون برای فیلترینگ یا جرم انگاری یا نقض فیلتر شکن ها استفاده می کنند. اگر دادستانی یا بازپرسی دستور ممنوعیت استفاده از فیلترشکن ها را صادر کند، یا دستور سرکوب کافی‌نت هایی را می‌دهند که از فیلترشکن استفاده می‌کنند، آنها عموماً اسناد قانونی ارائه می‌دهند. مقام قضایی صادرکننده این دستور باید با قانون مطابقت داشته باشد و نمی‌تواند فراتر از قانون دستور صادر کند. به گفته این کارشناس حقوقی، قانون، به ویژه قانون مجازات، باید اجتماعی شود و اگر قانون امروز استفاده از تلگراف و فیلترشکن را جرم تلقی می‌کند، حداقل با این آگاهی که به گفته دولت هنوز ۳۹ میلیون نفر در این زمینه فعالیت می‌کنند. رشته. گناه و اجرای این حکم غیرممکن است: اگر این طرح به تصویب برسد و به قانون تبدیل شود‌، هزینه زیادی برای جامعه خواهد داشت. » بنابراین، قانون از هشت سال پیش تغییر چندانی نکرده است و خرید و فروش VPN و عدم استفاده از آن جرم محسوب می‌شود، همانطور که در همان اطلاعات قانونگذار مشاهده کردیم. » از همراهی شما با نایس وی پی ان در مطالعه این مقاله سپس گذاریم.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن