طبق گزارشی از ارائه دهنده مالزیایی وی پی ان شرکت BolehVPN ، کاربران vpn و فیلتر شکن ، مشکلاتی را در زمینه دسترسی به iPlayer بی بی سی داشته اند. این ارائه دهنده vpn ادعا کرده است که بی بی سی تعداد زیادی از IP آدرس های ( آدرس های اینترنتی ) مربوط به سرویس های وی پی ان و فیلتر شکن را بلاک کرده است. طبق گفته  BolehVPN:
“این موضوع متاسفانه روی سرور UK ما نیز تاثیر گذاشته است ، اما مطمئن باشید که ما به سختی دنبال رفع این مشکل و یافتن راه حل برای آن هستیم.”  بی بی سی در حال حاضر در حال کار بر روی سیستمی رمزگذاری شده می باشد، تا به مردم انگلیسی که در خارج از کشور زندگی می کنند اجازه دهد به iPlayer  دسترسی داشته باشند ، اما مردمی که اصالت انگلیسی ندارند نباید امیدوار به دریافت پخش این سرویس ها باشند.”
کاربران IPVanish نیز این اواخر مشکلاتی را تجربه کرده اند، به نوشته روزنامه رسمی Famagusta که  یکی از نشریه های رسمی قبرس است؛ مردم برای آنبلاک کردن  iPlayer از vpn استفاده می کرده اند. به گفته‎ی یکی از کاربران:
“من نیز هم اکنون می توانم بگویم دسترسی به IPlayer بی بی سی تقریبا غیرممکن شده است. و دسترسی به آن در اواخر هفته جاری نیز خیلی سخت تر شده و همه چیز دست به دست هم داده اند تا اوضاع بدتر شود. من سعی کردم تمامی راه حل های پیشنهادی اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم را امتحان کنم اما فایده ای نداشت.”
Iplayer فیلتر شکن را مسدود کرد

Iplayer Blocked VPN

در طول فصل تابستان GlobalWebIndex گزارشی را منتشر کرد که نشان می داد ، ۶۰ میلیون نفر خارج از بریتانیا (انگلیس و اسکاتلند و ویلز و شمال ایرلند) به  iPlayer دسترسی داشته اند. مردم انگلیس چنانچه در پلت فرم ها بخشی از بی بی سی را پخش می کردند،  باید هزینه ای را بابت مجوز اولیه آن پرداخت می کردند. کسانی که از وی پی ان استفاده می کردند دیگر نیازی به پرداخت این هزینه نداشتند و این خود زمینه رقابتی را ایجاد می کرد. طبق این گزارش تنها ۳۸ میلیون نفر در کشور چین به وسیله وی پی ان به iPlayer دسترسی داشته اند. وقتی که این شایعات منتشر شد بی بی سی به میدان آمد و گفت:
” ما در زمینه قوانین استفاده از iPlayer که بخشی از آن جز اختیارات شخصی هستند اظهار نظر نمی کنیم، اما گام هایی را برداشته ایم که در راستای آن از مالکیت معنوی که متعلق به دارندگان سرویس ها می باشد دفاع کنیم.”
 
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن