شبکه خصوصی مجازی (VPN) فناوری ای است که شما می توانید از راه دور و ایمن از طریق اینترنت از طریق دفتر یا شبکه خانگی استفاده کنید .


۸، به طوری که داده های ارتباطی از ایجاد مضرات یا ربودن توسط هکرها محافظت می شود. هنگامی که اتصال VPN بین دو طرف برقرار شود (بین مشتری VPN و دروازه VPN یا بین ۲ دروازه VPN) ، یک تونل مجازی ایمن با قابلیت رمزگذاری داده ها ایجاد می شود (بنابراین هیچ هکری نمی تواند محتوای داده را مشاهده کند) ، اطلاعات را حفظ کنید. یکپارچگی (بدون تغییر داده ها در هنگام انتقال) و اطمینان حاصل شود که ارتباط فقط بین آن دو طرف تأیید شده اتفاق می افتد.

دسترسی از راه دور VPN

دسترسی از راه دور VPN سرویس VPN بسیار متداولی است که می توانید در دفتر یا شبکه خانگی خود تنظیم کنید. می توان با تنظیم یک دروازه یا سرور VPN پیاده سازی کرد و می توانید با استفاده از سرویس دهنده VPN از سایر مکانها به آن متصل شوید. در غیر این صورت ، می توانید برای دسترسی ایمن مشابه نیز به سرویس VPN ارائه شده توسط ارائه دهنده VPN مشترک شوید . همانطور که از نمودار زیر می بینید ، خواه در فرودگاه ، کتابخانه ، رستوران و یا سایر نقاط مهم عمومی ، کاربر می تواند اتصال VPN را با استفاده از سرویس دهنده VPN روی رایانه راه اندازی کرده و به دروازه VPN متصل شود . هر زمان که کاربر کاربر داده ها را ارسال کند ، نرم افزار مشتری VPN قبل از ارسال آن از طریق اینترنت به دروازه VPN در لبه شبکه مقصد ، آن داده ها را رمزگذاری می کند. هنگامی که دروازه VPN داده ها را دریافت کرد ، داده ها را رمزگشایی می کند و بسته را به شبکه مقصد در شبکه خصوصی (دفتر یا شبکه خانگی) خود می فرستد ، پس از آن کامپیوتر مقصد داده های برگشتی را نیز رمزگذاری می کند. دسترسی از راه دور VPN توسط پروتکل های تونل سازی L2F ، PPTP ، L2TP و IPsec پشتیبانی می شود. گاهی اوقات اگر کاربر به جای سرویس دهنده VPN از مرورگر وب برای اتصال به دروازه VPN استفاده کند ، ما این نوع VPN را SSL VPN می نامیم .  

VPN سایت به سایت

VPN سایت به سایت اتصال VPN است که بین ۲ دروازه VPN که در ۲ شبکه مختلف از طریق اینترنت زندگی می کنند ، برقرار شده است ، به طوری که هر دو رایانه شبکه می توانند داده ها را با اطمینان مبادله کنند. هیچ مشتری VPN مورد نیاز در رایانه های کاربر وجود ندارد. اتصال VPN بین هر دو دروازه VPN برقرار می شود. هر دو دروازه VPN برای اطمینان از امنیت و یکپارچگی داده ها ، داده های ارتباطی را رمزگذاری و رمزگشایی می کند.

VPN سایت به سایت را می توان با حالت تونل IPsec ، PPTP ، L2TP از طریق پروتکل های تونل سازی IPSec پشتیبانی کرد. جالب هست؟ همچنین می توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به این محصولات VPN نگاهی بیندازید  !

 برای خرید اشتراک وی پی ان (VPN )پرسرعت کلیک کنید.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن