مقدمه

پیش از آن که فیلترشکن ‌های برتر و پر سرعت را معرفی نماییم، ابتدا بهتر است به طور مختصر با مفهوم نرم افزار فیلترشکن آشنا شویم. به طور تقریبی ۹۵% از کاربران اینترنت در ایران برای دسترسی به سایت‌های مسدود شده از فیلترشکن استفاده می‌کنند. تعریف اکثر مردم از فیلترشکن٬ نرم افزاری می‌باشد که دسترسی به سایت‌های فیلتر شده را مهیا می‌کند.  در ادامه باما همراه باشید تا با بهترین فیلترشکن ها برای کامپیوتر آشنا شویم.  
firewall چیست

فیلترینگ سایت ها چگونه اعمال می شود؟

همان‌طور که در ویندوز برای امنیت بیشتر به وجود Firewall نیاز است، در شبکه‌های اینترنت هم برای افزایش امنیت از Firewall استفاده می‌شود. کار اصلی Firewall مسدود سازی ارتباطات بدون مجوز می‌باشد. بنابراین هر ISP برای افزایش امنیت کاربران خود نیاز به استفاده از Firewall دارد. Firewall ها ارتباط شما را به یک سایت خاص محدود (فیلتر) می‌کنند. فیلتر شدن سایت‌ها توسط Firewall انواع مختلفی دارد که یکی از آنها مسدود شدن Port و IP Address سایت می‌باشد. روش دیگر فیلترینگ مسدود نمودن دسترسی به دامنه سایت است.  همچنین فیلتر شدن سایت‌ها ممکن است از طریق کلمات تعریف شده در Firewall ها اتفاق بیافتد. بنابراین به طور کلی فرایند Filter شدن سایت‌ها توسط Firewall سرویس دهندگان اینترنت (ISP) انجام می‌شود.

فیلتر شکن چیست؟

اغلب ما حداقل یک بار کلمه وی پی ان را شنیده‌ایم. VPN مخفف عبارت Virtual Private Network به معنی “شبکه مجازی خصوصی” است. VPN یک شبکه خصوصی را از طریق شبکه‌های عمومی مانند اینترنت گسترش می‌دهد. به طورکلی استفاده از کلمه‌ی “فیلترشکن” به جای کلمه‌ی VPN اشتباه است! چرا که در واقع فیلترشکن برای رفع محدودیت‌های اینترنت ساخته نشده است. با گذشت زمان و ایجاد محدودیت ها، این قابلیت تحت عنوان فیلترشکن و برای رفع محدودیت‌های اینترنت استفاده شد. چیزی که ما به عنوان فیلتر شکن می‌شناسم در واقع سرویس‌های Tunneling می‌باشند که از پروتکل‌های امنی مانند (L2TP/IPSec) برای ایجاد یک کانال امن در بستر اینترنت استفاده می‌کنند. اما دلیل اصلی ساخت این سرویس ها و پروتکل ها چیست؟ همان‌طور که می‌دانید شبکه اینترنت به کلیه نقاط در جهان متصل می باشد و بیش از سه میلیارد کاربر در سراسر دنیا از اینترنت استفاده می‌کنند. نا‌امن بودن اینترنت یک امر اجتناب ناپذیر است. زیرا همه‌ی کاربران اینترنت با اندکی دانش در زمینه تست نفوذ می‌تواند به سادگی شروع به Analyze نمودن شبکه کند و به اطلاعات دیگر کاربران دسترسی پیدا کند. به همین دلیل سازمان‌ها و شرکت‌ها برای ایجاد ارتباط با دیگر شعبه های خود نیاز به یک ارتباط امن دارند تا بتوانند امنیت اطلاعات محرمانه خود را حفظ کنند. پس نیاز آن‌ها سرویس امنی چون VPN یا فیلترشکن است.  

vpnهای فیلتر شکن

وی پی ان هایی که به عنوان فیلترشکن عمل می‌کنند، با ایجاد یک تونل از پروتکلهای امن (PPTP – L2TP/IPSec)بین کاربر و سرور خریداری شده (یا رایگان) و رمزگذاری اطلاعات، باعث می‌شوند که درخواست‌های اشخاص برای فیلترهای مخابرات و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) غیرقابل فهم بوده و بدون مشکل از آن‌ها رد شود. پس از این که درخواست ها دریافت شده‌اند، به صورت عادی به وبسایت یا سرویس ارسال می‌شود. آن سرویس یا وبسایت پاسخ را برای سرور وی پی ان ارسال می‌کند (زیرا آن را به عنوان درخواست دهنده می‌شناسد). سرور وی پی ان پاسخ را رمزگذاری کرده و بار دیگر با استفاده از تونلی، فیلترهای مخابرات و ISP را دور می‌زند. به این ترتیب امکان استفاده از وبسایت یا سرویس مورد نظر فراهم می‌شود.

فیلترشکن Nice Vpn

این وی پی ان یکی از بهترین وی پی ان های موجود برای ویندوز و کامپیوتر می باشد. که به دلیل اتصال سریع و آسان امروزه از محبوبیت بالایی بین کاربران برخوردار است. برای خرید اکانت اینجا کلیک کنید 

فیلتر شکن hotspot shield

Hotspot shield ( هات اسپات شیلد ) یک شبکه خصوصی مجازی است که کاربران ویندوز می توانند برای دسترسی به علاقمندی‌های خود به هر میزانی که بخواهند از آن استفاده کنند و به طور همزمان به جستجوی ناشناس، تبادل اطلاعات ایمن، استریمینگ و دانلود بپردازند.

free vpn

free vpn یکی از بهترین فیلترشکن‌ها برای ویندوز است. Free VPN ابزاری برای رایانه شخصی است که امکان مرور خصوصی و امن را به کاربران می‌دهد. یک شبکه خصوصی مجازی رایگان برای مرور ایمن که آدرس IP کاربران را مخفی می کند. این کار با اتصال به سرورهای مختلف در یک شبکه خصوصی مجازی حاصل می شود.

betternet vpn

Betternet VPN یک پروکسی رایگان و نامحدود VPN (شبکه خصوصی مجازی) برای دستگاه های Android است. Betternet VPN آدرس IP کاربران را ماسک می کند ، ترافیک اینترنت را رمزگذاری می کند. Wi-Fi عمومی را به یک شبکه خصوصی تبدیل می کند. به علاوه به رفع انسداد سایت ها و برنامه های تلفن اندرویدی کمک می‌کند تا کاربران بتوانند با اطمینان و به صورت ناشناس به هر محتوای محدود دسترسی پیدا کنند. PROXY چیست

تفاوت vpn با پروکسی

پروکسی در لغت به معنای “وکیل” و یا “به نیابت کسی کاری را انجام دادن” است. در دنیای تکنولوژی پروکسی به کامپیوتری گفته می‌شود که به سایر کامپیوترها اجازه می‌دهد تا از طریق آن با مقصدشان یک ارتباط غیر مستقیم برقرار کنند. هنگامی که کامپیوتری از طریق پروکسی به اینترنت وصل است و می‌خواهد به یک فایل دسترسی پیدا کند، ابتدا درخواستش را به پروکسی می‌فرستد. سپس پروکسی به کامپیوتر مقصد متصل شده و فایل درخواستی را دریافت می‌کند و بعد آن را برای کامپیوتر درخواست کننده می‌فرستد. پروکسی در واقع به عنوان یک واسطه عمل می‌کند و عملاً هیچ ارتباط مستقیمی بین کامپیوترهای سرویس دهنده و سرویس گیرنده وجود ندارد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن