HTTP پراکسی چیست؟

پروتکل انتقال Hypertext یا HTTP در دهه ۱۹۹۰ طراحی شده است و پایه و اساس هر تبادل داده در اینترنت است. طی این سالها ، این پروتکل تکامل یافته و گسترش یافته است و امروزه آن را به بخشی جدا نشدنی از اینترنت تبدیل کرده است. این مقاله توضیح خواهد داد که یک سرور پروکسی HTTP چیست ، چگونه کار می کند و پیکربندی های مختلف چه مزایایی را به همراه دارد.

HTTP چیست؟

پروتکل انتقال Hypertext یا HTTP امکان انتقال پرونده ها از طریق اینترنت را فراهم می کند. HTTP اساساً ارتباط بین مشتری و سرور را تقویت می کند. بدون HTTP ، نمی توانیم صدا ، ویدئو ، تصاویر و سایر پرونده ها را از طریق اینترنت ارسال و نمایش دهیم. بنابراین، به راحتی می توان فهمید که چرا از زمان تاسیس تاکنون جنبه حیاتی شبکه جهانی وب بوده است. HTTP به عنوان “بدون حالت و بدون اتصال” توصیف می شود ، یک پروتکل کاملاً پذیرفته شده است که در حال حاضر در دو نسخه مختلف – HTTP / 1.0 و به دنبال آن نسخه تازه تر آن – HTTP / 1.1 موجود است. مورد دوم می تواند بارها و بارها از اتصال استفاده کند. در همین حال ، نسخه قدیمی هر بار نیاز به اتصال جداگانه دارد.

سرور پروکسی HTTP چیست؟

پروکسی HTTP اساساً می تواند به عنوان یک فیلتر محتوای با کارایی بالا توصیف شود که ترافیک از آن عبور می کند تا به شما برسد. به عبارت دیگر ، به عنوان واسطه ای بین مرورگر مشتری و وب سرور مقصد عمل می کند. سپس، هرگونه ترافیکی که از طریق سرور پردازش می شود ، به نظر می رسد که از آدرس IP اختصاصی پروکسی به جای آنچه که دستگاه شما با آن مرتبط است ، ناشی شده است. یک مزیت اضافی یک سرور پروکسی HTTP این است که این پتانسیل می تواند از طریق فشرده سازی ترافیک وب ، پهنای باند زیادی را ذخیره کند ، ذخیره فایل ها و صفحات وب از اینترنت و کاهش تعداد تبلیغاتی که به رایانه شما می رسد. این گزینه را برای شرکت هایی که نیاز به دسترسی به وب سایت های تبلیغاتی سنگین مانند وب سایت های متعلق به شرکت های خبری دارند ، یک گزینه جذاب می کند. علاوه بر این ، پروکسی HTTP به تعداد زیادی از کاربران اجازه می دهد تا هر بار از اتصال استفاده کنند ، که این امر برای شرکتهایی که تعداد زیادی کارمند دارند مفید است. به عنوان یک شرکت ، می توانید با ایجاد یک سرور پراکسی HTTP در وب سرور عمومی سازمان خود ، برای جلوگیری از تلاش برای ذخیره سازی پرونده های غیر مجاز ، یک لایه امنیتی اضافه کنید. پروکسی HTTP را می توان به عنوان یک تونل HTTP نیز درک کرد: پیوند شبکه ای بین دستگاه های دارای دسترسی محدود به شبکه ، مانند دیوارهای آتش. می توان تونل های HTTP را برای فایروال های آزمایش نفوذ ایجاد کرد.

پروکسی HTTP چگونه کار می کند؟

واقعیت تأسف بار امروزی این است که مجرمان اینترنتی بطور مداوم شرکتهای آنلاین را تهدید می کنند. این جایی است که یک سرور پراکسی HTTP به ویژه مفید می شود – این همه به لطف توانایی فیلتر کردن هرگونه فعالیت مشکوک از طریق اتصال شما است. بررسی منظم ترافیک وب برای شناسایی هرگونه بدافزار ، یک سرور پروکسی HTTP به سرعت از حملات احتمالی شبکه های خارجی جلوگیری می کند. پروکسی HTTP همچنین منبع ترافیک وب را قبل از ارسال به یک سرویس گیرنده وب داخلی بررسی می کند. با انجام این کار محتوای بالقوه مضر به مراتب کمتر به شبکه شما وارد می شود و می توان از حملات سرریز بافر جلوگیری کرد. می توانید مجموعه قوانین سرور پروکسی HTTP را متناسب با نیازهای تجاری خود تنظیم کنید. بسته به پیکربندی ، شرکت ها می توانند مجموعه قوانین را برای اهداف مختلف تنظیم کنند ، که به زودی مورد بحث قرار می گیرد.

مزایای پروکسی HTTP

همانطور که قبلاً ذکر شد ، می توانید قوانین سرور پروکسی HTTP را برای اهداف خود تنظیم کنید. بسته به پیکربندی ، پروکسی HTTP می تواند به شما در موارد زیر کمک کند:
  • امنیت – می توان قوانین شناسایی ناهنجاری پروتکل را برای شناسایی و انکار بسته های مشکوک تنظیم کرد ، بدین ترتیب از سرور وب شما در برابر حملاتی که از شبکه خارجی وارد می شود محافظت می کند.
  • حریم خصوصی – برخی به دلایل مختلف امنیتی استفاده از پراکسی را برای محافظت از آدرس IP واقعی خود انتخاب می کنند. دقیقاً مانند پروکسی معمولی ، پروکسی HTTP می تواند آدرس IP شما را نیز مخفی کند.
  • محدودیت های محتوا – شرکت ها می توانند محتوای موجود در شبکه آنها را محدود کنند. پروکسی HTTP می تواند برای محدود کردن محتوا بر اساس نام دامنه یا مسیر ، نام فایل یا پسوندی که در URL نشان داده می شود ، تنظیم شود.
  • محدودیت های وب سایت هدف را دور بزنید – این امر مخصوصاً برای وب تراش و خزیدن وب بسیار مهم است. پروکسی های HTTP برای تولید هدرهای درخواست HTTP استفاده می شوند که حاوی اطلاعاتی در مورد مرورگری است که درخواست ها را ارائه می دهد. اگر می خواهید بیشتر بدانید ، ما پنج عنوان اصلی HTTP را برای وب تراشی شناسایی کرده ایم.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن