در ابتدا پیشنهاد می شود قسمت اول این مقاله ” VPN چگونه امنیت شما را تامین می کند قسمت اول ” را مطالعه کرده و سپس به این مقاله مراجعه نمایید تا اطلاعات کامل تری در مورد vpn و فیلتر شکن و روش های تامین امنیت این سرویس آشنا شوید ، پیش بینی می کنیم که بعد از مطالعه این دو مقاله حتما اقدام به خرید فیلتر شکن خواهید کرد.
  • همیشه از VPN استفاده کنید.
شما با کد گذاری تونل میان دستگاهتان و سرور ها می توانید ترافیک خود را محافظت کنید و هیچ جاسوسی حق تعدی نداشته باشد همچنین هویت و مکان شما پنهان خواهد شد. این فوق العاده است زیرا هنگام بازدید از سایت هیچ کس نمی تواند از وضعیت شما استفاده کرده و به اطلاعات شما حمله کند. برای موفقیت در پوشاندن محل واقعی خود باید همیشه از VPN استفاده کنید. اگر حتی ثانیه ای VPN را قطع کنید، ممکن است سایتی که در آن قرار دهید خیلی سریع IP address واقعی شما را ذخیره کرده و داده های شما به خطر بیفتند. بهتر است کامپیوتر خود را طوری تنظیم کنید که با روشن شدن به صورت خودکار VPN شما متصل شود تا به هیچ وجه اطلاعات هویتی شما لو نرود.
امنیت vpn

امنیت vpn

  • گزینه ی Killswitch را روشن کنید
اگر به صورت ناگهانی زمان استفاده از اینترنت ارتباط شما قطع شود ممکن است به صورت ناخواسته اطلاعات شما برای سرورهای سایت های مختلف ارسال گردد. برای جلوگیری از این موضوع نرم افزارهایی وجود دارد که مجهز به قابلیت killswitch هستند. ارائه دهندگان فیلتر شکن های مختلف ممکن است قابلیت killswitches خود را با نام های مختلفی معرفی کنند اما عملکرد همه ی آن ها یکسان است. Killswitches این اطمینان را به کاربران می دهد که اگر به صورت اتفاقی وی پی ان شما قطع شود هیچ داده ای از اینترنت شما خارج نمی شود.
  • توجه به ناشناس ماندن هویت شما با استفاده از فیلتر شکن
بی شک امور تجاری مهم ترین مواردی است که نیاز به حفظ حریم خصوصی دارد. و مهم ترین داده هایی که هرشخص باید از آن حفاظت کند اطلاعات حساب بانکی می باشد. اگر شما برای خرید سرویس VPN خود از کارت اعتباری یا حساب کاربری Paypal استفاده کنید شرکت ارائه دهنده ی VPN به راحتی می تواند حساب شما را شناسایی کند.حساب اعتباری مالی شما یکی از حساس ترین حریم خصوصی شما محسوب می شود و شامل نام شما، شماره کارت اعتباری و IP address شما می باشد. اگر ارائه دهنده ی اطلاعات مربوط به لاگ شما را پس از ذخیره کردن به دولت نمایش دهد، با توجه به این که اطلاعات حساب کارت های اعتباری شما نیز در این لاگ ها وجود دارد بنابرین برای دولت خیلی راحت است که شما را تشخیص دهد. بار تحقق ناشناس ماندن هویت کاربران در هنگام خرید سرویس VPN بسیاری از ارائه دهندگان روش پرداختی bitcoin را می پذیرند. اگرچه معامله با استفاده از bitcoin به صورت کامل هویت شما را مخفی نمی کند اما نسبت به Paypal و کارت های اعتباری امنیتی بسیار بیشتری دارد و خیلی سخت می شود هویت کاربر را تشخیص داد. به دلیل اینکه هنگام ثبت نام در معاملات Bitcoin اطلاعات شما از قبیل نام و… درخواست نمی شود، برخلاف کارت اعتباری و Paypal شرکت ارائه دهنده ی VPN قادر به جست و جوی نام شما در دیتابیس خود نخواهد بود. البته توجه کنید که در حین ثبت نام آدرس ایمیل شما درخواست می شود که اگر نام خودتان باشد پس می تواند به عنوان ابزاری برای لو رفتن هویت شما حتی هنگام خرید با Bitcoin باشد.
  • استفاده از Tor
برخی از اطلاعات شما به قدری حساس است که حتی سرورهای ارائه دهنده ی VPN نیز نباید از آن مطلع باشد، برای این کار باید از Tor استفاده کنید. برای کنترل بیشتر حریم خصوصی خود پس از اتصال به سرویس VPN با استفاده از نرم افزار Tor مرور های اینترنتی خود را انجام دهید. همچنین می توانید از طریق Tor برای چت کردن و ترافیک مربوط به  ایمیل خود نیز استفاده کنید. همچنین می توان Tor را برای نرم افزار های کاربردی دیگر نیز پیکربندی کرد. از آنجا که Tor یک سرویس رایگان است پهنای باند آن نیز به طور قابل توجهی نسبت به VPN دارای سرعت کمتری می باشد. هنگام استفاده ی همزمان از سرویس های Tor و VPN، شرکت ارائه دهنده VPN نمی تواند ترافیک اینترنتی شما را بخواند، همچنین ISP شما نیز متوجه استفاده ی شما از Tor نخواهد شد. برای هر نوع ترافیکی از قبلی استفاده از مرورگر، ایمیل ، چت، اگر به ارائه دهندهVPN خود اعتماد داشته باشید و Tor را نصب نکنید می توانید از سرعت فوق العاده بالای VPN به تنهایی نسبت به همراهی آن با Tor لذت ببرید.
  • نتیجه گیری
همانطور که دیدید، استفاده از یک سرویس VPN راهی آسان برای افزایش حریم خصوصی و امنیت مرور اینترنتی شما می باشد. اما همه ی سرویس ها ارزش یکسانی ندارند. برخی از سرویس ها نیز گزینه های بیشتری را برای استفاده ی کامل از مزایا به شما ارائه می دهند، با استفاده از این راهنمایی ها و ترفند ها، می توانید لذت بیشتری از مرور خود ببرید.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن