دو مورد از مهم ترین ویژگی های VPN امنیت و حریم خصوصی است. VPN به شما اجازه می دهد که به صورت آزادانه از اینترنت استفاده کنید. این سرویس به شما اجازه می دهد که سانسورها را دور بزنید و به محتوای اینترنتی دسترسی داشته باشید و حتی با پهنای باند ISP سرعت مرور خود را افزایش دهید. دو مورد از مهم ترین ویژگی های VPN و فیلتر شکن امنیت و حریم خصوصی است. از آنجا که VPN تونل میان اینترنت شما و سرورهای مجازی ارائه دهنده ی شما را رمزگذاری می کند، و شخص ثالث نمی تواند در ارتباط شما جاسوسی کند. اشخاص ثالث علاقه مند به اطلاعات شما  ممکن است شامل  مدیران شبکه ی محلی، ارائه دهندگان سرویس وای فای کافی شاپ و فرودگاه، هکرهای محلی، ISP شما و یا دولت شما باشند. برای استفاده ی بهینه از سرویس VPN نیاز است که با یک سری جزئیات در مورد آن آشنایی داشته باشید. در اینجا چند مورد برای افزایش امنیت مجازی شما آورده شده است.
  • انتخاب ارائه دهنده ی مناسب:
سرویس VPN محافظ شما در برابر جاسوسی اشخاص ثالث است اما آیا شما می توانید به اینکه ارائه دهنده ی VPN شما خود به حریم خصوصی احترام قائل است اعتماد صد در صد داشته باشید؟ ارائه دهندگان زیادی برای انتخاب وجود دارد که دارای طیف مختلفی از قیمت ها و کیفیت ها هستند. و مهم ترین نکته این است که ارائه دهنده ای که انتخاب می کنید به حریم خصوصی احترام زیادی قایل باشد. وقتی شما یک سرویس وی پی ان را ارزیابی می کنید، باید به logging policies یا خط مشی لاگ های سرویس توجه داشته باشید. لاگ همان چیزی است که جزییات کامل مربوط به شبکه مورد استفاده، سوابق ورود به سیستم و نحوه اتصال شما به سرویس را ذخیره می کند. هیچ سرویس فیلتر شکنی وجود ندارد که بتواند به صورت مطلق بگوید کوچکترین اطلاعاتی از شما را ذخیره نمی کند زیرا حداقل  در مورد نحوه ی احراز هویت شما پی گیری می کنند. معمولا وقتی ارائه دهنده ی سرویس فیلتر شکن می گوید  که خط مشی لاگ کردن ندارید منظور آن لاگ مربوط به مرورگر شما است مانند اینکه از وب سایت هایی دیدن می کنید و یا IP محل زندگی شما چیست؟
امنیت vpn

امنیت vpn

شما برای اینکه به میزان توجه ارائه دهنده ی سرویس خود به حریم خصوصی پی ببرید باید با دقت ضوابط و شرایط آن را بخوانید. بررسی صحت توضیحات ارائه دهندگان توسط خود کاربر می تواند مشکل باشد. از نظر تئوری راه اطمینان از وعده های یک ارائه دهنده مراجعه ی حضوری به چندین دادگاه و پیگیری خط مشی آن است. وقتی یک ارائه دهنده ی VPN روی کار می آید، به همراه نام تجاری خود خط مشی خود را نیز معرفی می کند و همواره زیر ذره بین مردم و رقبای خود قرار دارد، رقبایی که مدام به دنبال نقطه ضعف هستند که به کاربران ثابت کنند شرکت ارائه دهنده فوق دچار نقض در خدمات خود می باشد (مثلا اطلاعات کاربران را در اختیار دولت قرار می دهد.)
  • انتخاب پروتکل مناسب
بیایید درباره ی پروتکل صحبت کنیم. دو پروتکل رایجی که توسط ارائه دهندگان خدمات مخابراتی استفاده می شوند PPTP  و L2TP  می باشد. در حالیکه پروتکلی مثل PPTP ممکن است به علت سرعت بالای خود در تحویل ترافیک کدگذاری شده مشهور باشد. L2TP ترافیک شما را رمزگذاری می کند اما به صورت پیش فرض اینگونه نیست و اغلب به همراه IPSec دارای رمزگذاری یک لایه می باشد. بحث زیادی در رابطه با امنیت IPSec وجود دارد. برخی از تست های ارزیابی مانند Snowden در سال ۲۰۱۳ اجرای اولیه ی IPSec را آزموده اند و بر این اساس راه هایی برای استفاده از نرم افزارهای مختلف خود یافته اند. OpenVPN استاندارد طلایی امنیت و حفظ خصوصی در اتصال محسوب می شود. از فعال سازی OpenVPN در برنامه های VPN خود مطمئن شوید. عملکرد SSTP شبیه OpenVPN بوده و از نظر ترافیک از آن تقلید می کند اما حمایت کمتری نسبت به  OpenVPN به خود اختصاص داده است. چه از TCP استفاده کنید چه از UDP چیز چندان مهمی نیست و هر دو از نظر امنیت و حفظ حریم خصوصی یکسان هستند اما UDP معمولا عملکرد بهتری دارد، البته این سرویس گاها توسط برخی شبکه ها مانند شبکه موجود در مدارس مسدود شده است.
  •  فعال سازی سرویس VPN در تمام دستگاه
VPN فقط برای کامپیوتر نیست می توان آن را در گوشی هم نصب کرد. همچنین گاهی می کند آن را در ebook ها ، تلویزیون ها و کنسول های بازی نیز نصب نمود. یک راه مطمئن برای حفاظت تمام دستگاه ها نصب VPN بر روی روتر است. بدین ترتیب که هردستگاه با اتصال به وای فای خانگی شما محافظت می شود. بدون نیاز به این که حساب کاربری جداگانه ایجاد کند یا مراحل نصب و پیکربندی و ثبت نام را طی کند. در این هنگام تمام دستگاه های متصل به وای فای دارای همان IP ارائه شده توسط ارائه دهندگان خواهند بود. به یاد داشته باشید که با توجه به ارتباط غیر مستقیم شما با سرور که روتر بین شما قرار دارد ممکن است امنیت شما کم شود به این ترتیب که ارتباط بین دستگاه و روتر چندان محافظت شده نیست. زیرا میزان قابلیت اطمینان بودن آن نسبت به سرورهای VPN پایین تر می باشد.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن