وی پی ان (VPN) چگونه کار میکند ؟

 
به زبان ساده ، یک VPN (یا شبکه خصوصی مجازی) یک روش مطمئن برای اتصال به اینترنت ، رمزگذاری داده هایی که از طریق اتصال برای محافظت از آن ارسال می کنید ، رمزگذاری می کند ، ضمن اینکه سطح امنیت بهتری را نیز به صورت آنلاین فراهم می کند.فناوری VPN سالهاست که وجود دارد ، اما طی چند ماه گذشته افزایش چشمگیری وجود داشته است.
 این امر به دلیل عوامل مختلفی از جمله افزایش نگرانی ها در مورد نظارت دولت بر فعالیت های آنلاین ، ISP ها که به طور بالقوه فروش داده های کاربر و البته کسانی که هکرهای همیشه حاضر به دنبال رهگیری داده ها برای اعمال ناشایست هستند دامن زده است.
بنابراین جای تعجب آور نیست که بسیاری از افراد برای دفاع از خود در برابر این خطرات فراگیر ، به یک VPN روی می آورند. درک نحوه عملکرد یک VPN به کاربران در تصمیم گیری در مورد استفاده و استفاده از این فناوری ، انواع تهدیداتی که می تواند آنها را از آنها محافظت کند ، و هرگونه محدودیتی در آن ، کمک خواهد کرد.

شرکت وی پی ان (VPN)

دو نوع اصلی VPN وجود دارد: شرکت های بزرگ و مصرف کننده. شرکتی VPN ، همچنین به عنوان دسترسی از راه دور VPN شناخته می شود ، روشی است که به کارمند خارج از محوطه دانشگاه اجازه می دهد تا در خارج از کشور به شیوه ای مطمئن به شبکه داخلی شرکت بپردازد. امنیت از طریق رمز عبور و در بعضی موارد از طریق یک نشانه امنیتی یا برنامه تلفن هوشمند که رمزهای عبور یک بار تولید می کند ، حفظ می شود. دو قطعه اساسی از یک VPN شرکت وجود دارد. اولین سرور دسترسی از راه دور (RAS) است که به آن سرور دسترسی به شبکه نیز گفته می شود (NAS ، اما این اصطلاح گیج می شود زیرا NAS نیز مخفف ذخیره سازی متصل به شبکه است) ، همان سروری است که یک کاربر از طریق اینترنت به آن وصل می شود. دسترسی به شبکه شرکت ها مؤلفه دوم نرم افزار سرویس گیرنده VPN است که اتصال به RAS را برقرار می کند و از طریق فرایند رمزگذاری ، حریم شخصی را تضمین می کند. این فناوری برای کارگران خارج از کشور یا کارگرانی در جاده که هنوز نیاز به دسترسی به منابع در شبکه داخلی خصوصی تجارت دارند مفید است. پس از تأیید اعتبار کارگر از راه دور ، آنها از طریق یک تونل رمزگذاری شده به شبکه داخلی شرکت وصل می شوند. به عبارت دیگر ، یک ارتباط خصوصی از طریق اینترنت عمومی برقرار می شود. شرکت VPN به کارگران از راه دور توانسته است با همکاران خود با استفاده از خدماتی مانند اشتراک رومیزی همکاری کنند. برای مشاغل بزرگتر که دارای چندین مکان در محوطه دانشگاه هستند و به نوبه خود چندین LAN ، یک راه حل حتی قوی تر نیز لازم است. این VPN سایت به سایت است ، که کارمندان را در چندین مکان به اشتراک می گذارد و منابع شرکت را با اتصال ایمن دانشگاه های جداگانه جغرافیایی به یکدیگر ، تسهیل می کند.
خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن