در پی تمام اتهاماتی که به Hola Better Internet وارد شد، مدیر عامل اجرایی و یکی از موسسان این شرکت، اوفر ویلنسکی پستی طولانی بر روی وب‌سایت این شرکت منتشر کرد.

در این پست با عنوان «اتفاقات اخیر در شبکه‌ی Hola »، آقای ویلنسکی قبول می‌کند که این شرکت اشتباهاتی داشته اما در مسیر خود به جلو بهتر عمل خواهد کرد. او ادعا می‌کند که اشتباهات پیش آمده به دلیل محبوبیت و رشد زیاد شبکه بوده و وقتی که مردم خلاق می‌شوند ممکن است اشتباهاتی رخ دهد. قرار است چیزهایی مانند عملکرد Hola ، این که Hola با تشکیل یک شبکه‌ی توزیع‌شده‌ی P2P عمل می‌کند که در آن هر کاربر یک نقطه‌ی خروج شبکه است، واضح‌تر بیان شوند. قبلاً این حقیقت در صفحه‌ی سوالات متداول مطرح نشده بود. قول دوم این است که تحقیق بیشتری روی استفاده‌ی تجاری از هولا بشود، که با نام لومیناتی (Luminati) شناخته می‌شود.

تا امروز فقط یک مورد استفاده‌ی مخرب از لومیناتی گزارش شده است، که حمله‌ی DDoS علیه ۴chan بوده که دیروز توسط ما گزارش شد.

این سوال باقی می‌ماند که آیا همین حالا هم، بعد از انبوه نظرات منفی درباره‌ی این نرم‌افزار، برای بازگشت هولا به نقطه‌ی اوجش دیر است یا نه.

هولا VPN رایگان

Hola Free VPN

در Android app store کاربران نقدهای منفی و هشدارهایی علیه نصب اپ فیلتر شکن ها و VPN رایگان هولا نوشته‌اند. یکی از کاربران، Savannah King Norton، در نقدش می‌نویسد:

«خطرناک است، استفاده نکنید، هولا به غریبه‌ها اجازه می‌دهد تا از IP شما برای انجام هر کاری (قانونی یا غیر قانونی) استفاده کنند. این ضعف امنیتی بزرگی است و علاوه بر این پهنای باند و IP شما برای استفاده‌ی تجاری بدون هیچ نظارتی فروخته می‌شود، استفاده نکنید.»

در Reddit، بحث علیه هولا شدید است. یکی از کاربران، Alsway7، مشکل را توضیح می‌دهد:

«افرادی که نود‌های خروجی دارند تحت خطر بزرگی هستند و مطمئناً بیشترشان پیگرد قانونی خواهند داشت. تصور کنید که به خاطر این‌که کسی شیشه یا اسلحه خریده و به نظر می‌رسد که این کارها از کامپیوتر شما انجام شده است، پلیس به خانه‌تان حمله کند و دستگیر شوید. و تمام کاری که کرده‌اید این بوده که از هولا برای رفع مسدودیت Netflix استفاده کرده‌اید.»

در تاپیکی جدا در Reddit، کاربر wredditcrew می‌نویسد:

«مدت زیادی است که افراد متخصص می‌گویند هولا بد است، اما ناگهان معلوم شد که واقعاً چقدر بد است.»

در اقدامی کمی شدیدتر جمعی از فعالان اینترنتی وبسایتی با هدف تشویق مردم به عدم استفاده از هولا راه اندازی کرده‌اند.ما این داستان را دنبال خواهیم کرد تا ببینیم آیا هولا موفق خواهد شد به دوران اوجش بازگردد یا باید از آن قطع امید کرد.

خرید vpn خرید کریو خرید وی پی ان خرید فیلترشکن